reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Brytyjskie fabryki” w lutym na BBC Earth

dodano: 2019-01-14 11:37 | aktualizacja: 2019-01-14 11:55
autor: Jakub Sulisz | źródło: BBC World Wide

Zaufaj lekarzowi BBC Earth Na kanale BBC Earth widzowie będą mogli zobaczyć serię dokumentalną pt. „Brytyjskie fabryki”, której celem jest przybliżenie technologii, sposobów oraz skali wytwarzania naszych ulubionych produktów spożywczych i przedmiotów codziennego użytku. W czwartej serii dziennikarze Gregg Wallace oraz Cherry Healey udają się do największych fabryk i przez 24 godziny obserwują proces produkcji, a pracujące tam osoby wypytują o zastosowane technologie i innowacyjne rozwiązania.

Brytyjskie fabryki BBC Earth


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Zaufaj lekarzowi
Ceniony przez widzów program o tematyce medycznej, w którym dociekliwy lekarz Michael Mosley z zespołem towarzyszących mu ekspertów porusza najważniejsze kwestie dotyczące zdrowia. Prowadzący analizują aktualne trendy żywieniowe i krytycznie przyglądają się doniesieniom z nagłówków gazet.  

W serii 8. lekarze sprawdzają czy nauka języka obcego może zatrzymać postęp demencji, oraz dlaczego mężczyźni gorzej znoszą przeziębienie W programie także m.in. o przełomie w terapii genowej oraz wskazówki dla osób cierpiących na choroby serca.
Od wtorku 5 lutego, godz. 23:00
 

Eksperyment: zabójcza lawina
Marzec 2018. Międzynarodowy zespół naukowców zgromadził się w górskiej dolinie w Kanadzie, by przeprowadzić ryzykowny eksperyment. Śmiałkowie planują wywołać sztuczną lawinę i przebywać w jej epicentrum, by dogłębnie przeanalizować proces jej powstawania oraz rządzące nią mechanizmy. Zdobyte podczas doświadczenia dane mają w przyszłości umożliwić ratowanie poszkodowanych. 

Eksperymentem dowodzi profesor Danielle George, która na co dzień zajmuje się obsewacjami kosmosu na Uniwersytecie w Manchesterze. Specjalizuje się także w projektowaniu eksperymentów, czyli metodzie modelowania oraz optymalizacji procesów w celu stworzenia ich matematycznego modelu. Profesor podejmuje także ogromne ryzyko osobiste – wyposażona nowatorskie urządzenie do oddychania pod śniegiem postanawia dać się zasypać pokrywą białego puchu o wadze ponad pół tony. 

To fascynujące i mrożące krew w żyłach doświadczenie, którego nikt dotyczczas nie ośmielił się przeprowadzić. Naukowcy mają nadzieje ujawnić i obliczyć destrukcyjną moc lawin.
Poniedziałek 18 lutego, godz. 23:00

Dzikie metropolie
Nasza planeta wciąż się zmienia. Coraz większą jej powierzchnię stanowią miasta. Zadziwiająco duża grupa zwierząt reaguje na te zmiany i wykorzystuje swoje wrodzone umiejętności, by dostosować się do życia w miejskich warunkach. Zarówno pod względem fizycznym jak i behawioralnym. W programie obserwujemy niesamowite zachowania zwierząt w miastach i oglądamy wielkie metropolie ich oczami.  
Od czwartku 21 lutego, godz. 19:55
 

Jak zbudować wehikuł czasu
Podróże w czasie nie stoją w sprzeczności z prawami natury. Aby jednak zbudować wehikuł czasu, musimy te prawa doskonale zrozumieć i umieć je odwrócić. Twórcy realizowanego w Wielkiej Brytanii, Rosji, Ameryce Północnej, Kanadzie oraz Australii programu dokumentalnego odwiedzają naukowców, którzy są blisko dokonania niesamowitych odkryć – zbudowania tuneli czasoprzestrzennych oraz w pełni funkcjonujących kryształów czasu. Dzięki pracy tych ludzi możliwe stanie się to, co dotychczas mogliśmy sobie jedynie wyobrazić – stworzenie maszyny, którą za przyciśnięciem guzika będziemy mogli podróżować w czasoprzestrzeni. 
Poniedziałek 25 lutego, godz. 23:00

Brytyjskie fabryki
Seria dokumentalna, której celem jest przybliżenie technologii, sposobów oraz skali wytwarzania naszych ulubionych produktów spożywczych i przedmiotów codziennego użytku. 

W czwartej serii dziennikarze Gregg Wallace oraz Cherry Healey udają się do największych fabryk i przez 24 godziny obserwują proces produkcji, a pracujące tam osoby wypytują o zastosowane technologie i innowacyjne rozwiązania. Poznajemy trakże historię wynalezienia oraz popularyzacji niektórych produktów. W serii widzowie odkryją tajniki wytwarzania m.in. kawy Nescafé, piwa Molson Coors oraz kredek Faber-Castell.
Od środy 27 lutego, godz. 23:00


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

'SAT Kurier' - 3-4/2020 wersja limitowana

Limitowana edycja SAT Kuriera 3-4/2020 - 1 egz., który otrzymają...

25 zł Więcej...

DJI Mavic Mini

Mavic Mini waży zaledwie 249 gramów. właśnie jego niska waga...

1 790 zł Więcej...

Multiswitch TechniSat CE 9/8 HD

Markowy (niemiecki) multiswitch TechniSat CE 9/8 HD rozdziela sygnał niezależnie...

290 zł Więcej...
reklama