reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Wielkie kino” w lutym na kanale TNT

dodano: 2019-01-14 11:56
autor: Jakub Sulisz | źródło: TNT

Helikopter w ogniu FOX W lutym na kanale TNT czekają trzy serie w których zobaczymy niezapomniane produkcje filmowe: „Bohaterskie piątki”, „Zakochane TNT”, „Wielkie kino”, a w  nich takie filmy jak „Matrix”, „Helikopter w ogniu” czy „Rambo”.

Helikopter w ogniu FOX


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Bohaterskie piątki
 
1.02. – Helikopter w ogniu
8.02. – Czas wojny
15.02. – Rambo II 
22.02. – Komando FOKI
 
Pierwszym filmem, jaki wyświetli stacja TNT w ramach lutowego cyklu „Bohaterskie piątki”, będzie „Helikopter w ogniu” – oparty na faktach, doskonały dramat wojenny w reżyserii Ridleya Scotta. Produkcja przedstawia historię prowadzonej w 1993 roku na terenie Somalii niezwykle trudnej operacji wojskowej sił ONZ. Akcja miała na celu porwanie dygnitarza wojskowego, którego brutalne rządy doprowadziły do śmierci setek tysięcy Somalijczyków. Pomimo dobrego planu i najnowocześniejszego uzbrojenia operacja kończy się fiaskiem, a amerykańscy żołnierze muszą stanąć do nierównej walki z liczniejszymi siłami somalijskiej milicji.

Tydzień później widzowie obejrzą „Czas wojny”, czyli niezwykle poruszającą ekranizację powieści Michaela Morpurgo. Główną postacią filmu jest należący do rodziny Narracottów koń o imieniu Joey, który nie sprawdziwszy się w pracy na gospodarstwie zostaje sprzedany brytyjskiej armii. Z transakcji najbardziej niezadowolony jest Albert, syn właściciela farmy, który polubił zwierzę. Gdy wybucha I wojna światowa zarówno Albert, jak i Joey trafiają na front, gdzie poznają przerażające oblicze Wielkiej Wojny. Czy uda im się spotkać i przetrwać trudny okres największego ówcześnie konfliktu zbrojnego?

Kolejnym filmem, jaki wyemituje TNT, będzie „Rambo II” – druga odsłona kultowej serii filmów z Sylvestrem Stallone’em w roli głównej. W tej części tytułowy bohater udaje się do Wietnamu, by odnaleźć i uwolnić przetrzymywanych amerykańskich jeńców wojennych. Czy zdany wyłącznie na siebie podoła tej niezwykle trudnej misji? Ostatnim filmem, jaki zostanie wyświetlony w ramach „Bohaterskich piątków”, będzie „Komando FOKI”. Jest to produkcja opowiadająca o elitarnym oddziale marynarki wojennej USA, którego zadaniem jest uwolnienie z rąk arabskich terrorystów załogi helikoptera zestrzelonego nad Zatoką Osmańską. Stawką akcji jest nie tylko życie zakładników, ale i bezpieczeństwo Ameryki oraz jej mieszkańców. 


Rozbici (sezon 3)
„Rozbici” to amerykański serial komediowy opowiadający historię rozbitków na bezludnej wyspie. W najnowszej, trzeciej odsłonie widzowie poznają dalsze losy bohaterów, którzy lądują na nowej, nieznanej wyspie pełnej niebezpieczeństw. Rozbitkowie będą musieli zmierzyć się z podejrzanym milionerem, wezmą udział w specjalnych igrzyskach, a w pewnym momencie sami staną się celem dla myśliwych. Czy uda im się uciec i znaleźć schronienie? 

Serial „Rozbici” został stworzony przez rodzeństwo - Jordana i Justina Shipleyów. Zdjęcia do produkcji powstawały w malowniczej scenerii Portoryko i Fidżi. 
04.02. godz. 21.00 – odcinki 1-5 11.02. godz. 21.00 – odcinki 6-10
 

Zakochane TNT
 
14.02. godz. 06:05 – Gruby i chudszy 2: Rodzina Klumpów
14.02. godz. 08:15 – Uciekająca panna młoda 
14.02. godz. 10:40 – Cztery wesela i pogrzeb 
14.02. godz. 13:10 – Angielski pacjent
14.02. godz. 16:25 – Gruby i chudszy 2: Rodzina Klumpów
14.02. godz. 18:35 – Uciekająca panna młoda
14.02. godz. 21:00 – Cztery wesela i pogrzeb
14.02. godz. 23:25 – Angielski pacjent

Z okazji Walentynek stacja TNT przygotowała specjalny cykl filmowy „Zakochane TNT”, w ramach którego wyświetli cztery wyjątkowe produkcje pełne ciepła i miłości. Pierwszym wyemitowanym filmem będzie „Gruby i chudszy 2: Rodzina Klumpów”.To zabawna komedia, w której Eddie Murphy wciela się w wiele ról prezentując tym samym swoje niezwykłe zdolności do rozśmieszania widzów. Jako profesor Sherman Klump planuje ślub z koleżanką z pracy, Denise Gains (Janet Jackson). Jego alter ego – Buddy Love – krzyżuje mu jednak plany, usiłując wykraść eliksir młodości, który stworzył naukowiec.

Tydzień później TNT wyemituje „Uciekającą pannę młodą”, czyli kultową komedię romantyczną z Julią Roberts i Richardem Gere’em. Tytułowa bohaterka panicznie boi się wyjścia za mąż i już kilkukrotnie uciekła sprzed ołtarza. Jej historia staje się inspiracją do dla nowojorskiego dziennikarza, Ike’a Grahama. Praca nad artykułem okazuje się dość nieoczekiwanym początkiem pięknej historii miłosnej między głównymi bohaterami.

„Cztery wesela i pogrzeb” to angielska komedia romantyczna z 1994 roku w reżyserii Richarda Curtisa. Charles (w tej roli Hugh Grant) to wolny duch, który nie zamierza się ustatkować, a jego relacje z kobietami to jedynie krótkie romanse, zwykle na jedną noc. Sytuacja zmienia się w momencie, gdy mężczyzna na ślubie swojego przyjaciela poznaje piękną i błyskotliwą Amerykankę, Carrie (Andie MacDowell). Wkrótce mężczyzna dowiaduje się, że kobieta właśnie się zaręczyła.

Ostatnim filmem wyświetlonym w ramach cyklu „Zakochane TNT” będzie „Angielski pacjent” – pełne rozmachu widowisko wyreżyserowane przez Anthony'ego Minghellę na podstawie bestsellerowej powieści Michaela Ondaatje. To historia ciężko rannego pilota (w tej roli Ralph Fiennes), cierpiącego na amnezję, którym opiekuje się kanadyjska pielęgniarka, Hana (Juliette Binoche). Razem próbują przywrócić mężczyźnie pamięć i odkryć, jak skończyła się historia miłości jego życia. 


Wielkie kino
 
06.02. – I stanie się koniec
13.02. – Matrix
20.02. – Gniew tytanów
27.02. – Wywiad z wampirem

W każdą środę lutego widzowie TNT będą mogli obejrzeć niezapomniane produkcje, które na stałe wpisały się do kanonu światowej kinematografii. W pierwszym tygodniu lutego wyświetlony zostanie horror „I stanie się koniec” z Arnoldem Schwarzeneggerem w roli głównej. Koniec grudnia 1999 roku. Na przybycie szatana czekają wyznawcy tajemniczej sekty, sprawującej nadzór nad młodą dziewczyną posiadającą na swym ciele charakterystyczne znamię. Zwolennicy organizacji wierzą, że kobieta została wybrana, by dać życie synowi szatana. Na trop dziewczyny trafia były policjant Jericho Cane. Postanawia ją chronić i tym samym ocalić ludzkość przed triumfem szatana.

Tydzień później TNT wyświetli superprodukcję science-fiction „Matrix”. Neo jest programistą komputerowym i hakerem. Pewnego dnia spotyka na swojej drodze Morfeusza. Ten tłumaczy mu, że życie, które do tej pory wiódł, to jedynie sztuczny obraz przesłany przez roboty i oferuje pokazanie prawdziwego świata. Jak prawda wpłynie na Neo i czy uda mu się wygrać wojnę z bezwzględnymi maszynami? „Gniew tytanów” to film fantasy, którego fabuła odnosi się do świata starożytnych bóstw. Na Olimpie toczy się wojna o władzę pomiędzy Zeusem a jego ojcem, Kronosem, wspieranym przez Hadesa i Aresa. Konflikt między bóstwami rozpętuje piekło na ziemi, któremu zapobiec może jedynie prowadzący spokojne życie Perseusz. Czy uda mu się ocalić ojca i pokonać siły ciemności? Czy na ziemi w końcu zapanuje pokój?

Ostatnim filmem wyświetlonym w ramach lutowego „Wielkiego kina będzie „Wywiad z wampirem”, ekranizacja powieści Anne Rice pod tym samym tytułem. Młody dziennikarz przeprowadza wywiad z Louisem – mężczyzną, który od 200 lat żyje jako wampir. Krwiopijca opowiada smutną historię swojego życia oraz przedstawia motywy, jakie skłoniły go do przemienienia. Pewnego dnia na swojej drodze spotyka 12-letnią Claudię. Nie mogąc się powstrzymać zanurza w niej swoje kły i czyni wampirzycą.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama