reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Sportitalia przechodzi z SD na HD

dodano: 2019-01-13 23:50 | aktualizacja: 2019-01-14 15:44
autor: Jerzy Kruczek | źródło: digital-sat.it

Sportitalia Włoski kanał Sportitalia rozpocznie nadawanie w jakości HD. Ta popularna stacja sportowa jest dostępna na pozycji 60. w naziemnej telewizji cyfrowej i 225. w Sky Italia.

Sportitalia


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak podaje digital-news.it, od 14 stycznia br. Sportitalia ma być nadawany w dwóch wersjach - SD i HD. Kanał w wysokiej rozdzielczości będzie oferowany abonentom platformy satelitarnej Sky Italia, natomiast w DVB-T pozostanie w standardowej rozdzielczości obrazu. Należy również dodać, że obie te wersje mają różnić się między sobą ramówkami - przez kilka godzin dziennie.
 

Dokonaliśmy dużych inwestycji, takich jak zakup kamer 4K i mikserów wideo najnowszej generacji. Chcemy zaoferować produkt, który będzie coraz lepiej dostosowany do światowych trendów. Nie tylko z perspektywy dziennikarskiej, ale także z technicznego punktu widzenia. W 2019 roku podzielimy kanały - na pozycji 60. w DVB-T i na 225. w Sky. Kiedy będziemy mieć dwa wydarzenia jednocześnie, jedno będzie dostępne przez satelitę, a drugie drogą naziemną. Ramówki stacji będą inne przez około 8-10 godzin dziennie. Chcemy zadowolić wszystkich fanów sportu; nie tylko miłośników futbolu. Ponadto mamy nadzieję ogłosić nabycie nowych praw sportowych, które z pewnością zainteresują naszych widzów i reklamodawców. Telewizja taka jak nasza ma słabą oglądalność z rana. Oznacza to, że od godziny 13:00 musimy starać się podwójnie, co zresztą robimy. Jesteśmy również zadowoleni z weekendowych wyników

- powiedział Michele Criscitiello, dyrektor Sportitalia.

Kanał Sportitalia jest nadawany za pośrednictwem satelity Eutelsat Hot Bird 13B (13°E) na częstotliwości 11,996 GHz, pol. V, SR: 29900, FEC: 3/4; DVB-S2/8PSK. Sygnał jest szyfrowany w systemie VideoGuard pod platformę Sky Italia. W chwili publikacji tego artykuł nadal był dostępny w jakości SD.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii HD


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Modulator cyfrowy DVB-T HD Edision Lite

Modulator cyfrowy DVB-T HD Edision. Pozwala na konwersję sygnału video...

580 zł Więcej...

Odbiornik Opticum HD AX502 Combo

Odbiornik HD Combo (DVB_S2/DVB-T2) PVR Ready marki Opticum wyposażony w...

279 zł Więcej...

Odbiornik Dreambox DM920 Ultra HD 2xS2X Multistream

Najnowszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - model DM920 Ultra...

1 640 zł Więcej...
reklama