reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Sportitalia przechodzi z SD na HD

dodano: 2019-01-13 23:50 | aktualizacja: 2019-01-14 15:44
autor: Jerzy Kruczek | źródło: digital-sat.it

Sportitalia Włoski kanał Sportitalia rozpocznie nadawanie w jakości HD. Ta popularna stacja sportowa jest dostępna na pozycji 60. w naziemnej telewizji cyfrowej i 225. w Sky Italia.

Sportitalia


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak podaje digital-news.it, od 14 stycznia br. Sportitalia ma być nadawany w dwóch wersjach - SD i HD. Kanał w wysokiej rozdzielczości będzie oferowany abonentom platformy satelitarnej Sky Italia, natomiast w DVB-T pozostanie w standardowej rozdzielczości obrazu. Należy również dodać, że obie te wersje mają różnić się między sobą ramówkami - przez kilka godzin dziennie.
 

Dokonaliśmy dużych inwestycji, takich jak zakup kamer 4K i mikserów wideo najnowszej generacji. Chcemy zaoferować produkt, który będzie coraz lepiej dostosowany do światowych trendów. Nie tylko z perspektywy dziennikarskiej, ale także z technicznego punktu widzenia. W 2019 roku podzielimy kanały - na pozycji 60. w DVB-T i na 225. w Sky. Kiedy będziemy mieć dwa wydarzenia jednocześnie, jedno będzie dostępne przez satelitę, a drugie drogą naziemną. Ramówki stacji będą inne przez około 8-10 godzin dziennie. Chcemy zadowolić wszystkich fanów sportu; nie tylko miłośników futbolu. Ponadto mamy nadzieję ogłosić nabycie nowych praw sportowych, które z pewnością zainteresują naszych widzów i reklamodawców. Telewizja taka jak nasza ma słabą oglądalność z rana. Oznacza to, że od godziny 13:00 musimy starać się podwójnie, co zresztą robimy. Jesteśmy również zadowoleni z weekendowych wyników

- powiedział Michele Criscitiello, dyrektor Sportitalia.

Kanał Sportitalia jest nadawany za pośrednictwem satelity Eutelsat Hot Bird 13B (13°E) na częstotliwości 11,996 GHz, pol. V, SR: 29900, FEC: 3/4; DVB-S2/8PSK. Sygnał jest szyfrowany w systemie VideoGuard pod platformę Sky Italia. W chwili publikacji tego artykuł nadal był dostępny w jakości SD.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii HD


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Monoblock Twin 6° Opticum LMTP-04H

Tania wersja konwertera Universal Monoblock Twin marki Opticum (6 stopni...

79 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 850 grafit

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

429 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo - następca najbardziej udanych odbiorników satelitarnych producenta...

325 zł Więcej...
reklama