reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Canal nie wróci do CanalPlay - tylko myCanal

dodano: 2019-01-13 18:24 | aktualizacja: 2019-01-14 19:14
autor: Anita Kaźmierska | źródło: broadbandtvnews/satkurier.pl

Maxime Saada Prezes zarządu Grupy Canal+, Maxime Saada, zaprzeczył, jakoby francuski nadawca pay-tv planował relaunch usługi CanalPlay. Dziennik „Les Echos” podał wcześniej, iż CanalPlay zostanie odświeżony na wiosnę jako usługa SVOD w cenie 10 euro za miesiąc dostępu.

Maxime Saada


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Maxime Saada napisał na Twitterze, że chociaż w artykule „Les Echos” zawartych jest wiele prawdziwych informacji, to operator nie ma w planach powrotu do CanalPlay. Canal nie promuje już swojej usługi wideo, koncentrując się na nowszym serwisie myCanal.

Saada, występując przed Senacką Komisją Kultury w czerwcu ubiegłego roku, obwiniał otoczenie regulacyjne za blokadę umowy na wyłączność z Netflixem lub Amazonem, co z kolei doprowadziło jego zdaniem do spadku liczby subskrybentów CanalPlay z 800 tys. do 200 tys. w ciągu 2 lat.

Saada skrytykował również organy regulacyjne za uniemożliwienie oferowania ekskluzywnych treści, podczas gdy nadawca płaci podatki i zatrudniania tysiące osób we Francji, a Netflix nie ma takich obciążeń.
 
Według rynkowych pogłosek, usługa myCanal miałaby zostać uruchomiona na polskim rynku w platformie nc+. Nie wiadomo na razie, kiedy miałoby to nastąpić.

Źródło: broadbandtvnews.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Platformy - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 299 zł Więcej...

SAT Kurier - 7-8/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2022

12 zł Więcej...

Antena sat kempingowa 60 cm z przyssawką

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę.

199 zł Więcej...