reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Netflix podnosi ceny w USA

dodano: 2019-01-16 10:26 | aktualizacja: 2019-01-16 11:35
autor: Anita Kaźmierska | źródło: The Verge

Netflix Subskrybenci usługi Netflix w Stanach Zjednoczonych doświadczą wkrótce podwyżki cen. Będzie to dotyczyło wszystkich trzech planów abonamentowych. Wzrosty cen najpierw będą obowiązywać tylko nowych subskrybentów, a w ciągu trzech kolejnych miesięcy także obecnych użytkowników Netflixa.

Nrtflix


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Opłata miesięczna w ramach podstawowego planu (SD, 1 ekran) wzrośnie z 8 dol. do 9 dol. Najbardziej popularny plan standard (HD, 2 ekrany) będzie kosztować 13 dol. zamiast 11 dol., a najwyższy plan premium (UHD, 4 ekrany) zdrożeje z 14 dol. do 16 dol.

Dyrektor generalny Netflixa, Reed Hastings, powiedział w przeszłości, że potrzebne będą dodatkowe podwyżki cen, ponieważ firma zainwestuje więcej we własne produkcje i w zakup treści od innych podmiotów.
 

- Cena zależy od wartości - powiedział Reed Hastings pod koniec 2017 roku. - Stale rozszerzamy ofertę treści i widzimy, że wpływa to na wzrost oglądalności na całym świecie.

Własne produkcje i licencjonowane treści nie są tanie. Netflix zapłacił podobno 100 mln dol. za utrzymanie praw do serialu „Przyjaciele”. Do tego inwestuje w budowę własnej biblioteki. W samym 2018 roku miał około 700 własnych produkcji.

Ponieważ inne usługi streamingowe, takie jak Hulu czy zapowiadane platformy (Disney+, WarnerMedia i NBCUniversal), zaczną powoli opanowywać rynek, Netflix będzie musiał nadal inwestować we własne treści i filmy, aby zainteresować swoich subskrybentów. Netflix ma obecnie 58 mln abonentów w Stanach Zjednoczonych oraz blisko 80 mln abonentów za granicą.

W Polsce ceny za dostęp do Netflixa wynoszą 34 zł, 43 zł i 52 zł odpowiednio za plan podstawowy, standard i premium. Na razie nie wiadomo, czy stawki te ulegną w najbliższym czasie wzrostowi.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii VOD/OTT


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 149 zł Więcej...

Antena Laminas AS-1500 AE

Podświetlana antena epoksydowa - offset 1,6 m w wersji AE...

1 600 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5278) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...
reklama