reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Tajemnice Trójkąta Bermudzkiego” w lutym na BBC Brit

dodano: 2019-01-16 11:37
autor: Jakub Sulisz | źródło: BBC World Wide

Tajemnice Trójkąta Bermudzkiego BBC Brit Na kanale BBC Brit szczególnie polecamy program „Tajemnice Trójkąta Bermudzkiego”. Seria dokumentalna przybliży nam fragment Oceanu Atlantyckiego o powierzchni 500 mil kwadratowych, który od lat kojarzony jest z zaginięciami statków i samolotów.

Tajemnice Trójkąta Bermudzkiego BBC Brit


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Tajemnice Trójkąta Bermudzkiego
Seria dokumentalna, której prowadzący analizują tajemnice najbardziej znanego obszaru wodnego na naszej planecie - Trójkąta Bermudzkiego. Jest to fragment Oceanu Atlantyckiego o powierzchni 500 mil kwadratowych, który od lat kojarzony jest z zaginięciami statków i samolotów. Od lat także pojawiają się liczne teorie na jego temat, od bardzo prawdopodobnych po paranormalne. W każdym odcinku zespół analizuje teorie spiskowe oraz naukowe, aby dowiedzieć się, co naprawdę jest przyczyną tajemniczych zaginięć - huragany, błędy ludzkie, duchy, UFO, stworzenia morskie czy może podróże w czasie.
Od piątku 15 lutego, godz. 23:30
 

Concorde: ponaddźwiękowy wyścig
Historia kultowego samolotu pasażerskiego Concorde, od pierwszego lotu w 1969 roku do ostatniego - w 2003 roku. Międzynarodowi eksperci z dziedziny lotnictwa, inżynierowie oraz piloci omawiają ten cud inżynierii, wspominają też zaciętą rywalizację między USA, ZSRR i zjednoczonymi siłami Anglii oraz Francji o skonstruowanie pierwszego cywilnego naddźwiękowego samolotu na świecie. Jak to jest latać z prędkością dwukrotnie większą od dźwięku? Co doprowadziło do wstrzymania lotów kultowego Concorde'a? I co z planami NASA na naddźwiękowe wyprawy?
Od poniedziałku 18 lutego, godz. 23:30

Louis Theroux: Odmienne Stany. Miłość bez ograniczeń
Od setek lat związki w zachodnich społeczeństwach opierają się na idei monogamii - dwoje ludzi związuje się ze sobą na całe życie. Jednak w sytuacji, gdy niemal połowa małżeństw w USA kończy się rozwodami, można by podejrzewać, że tradycyjny model nie spełnia już swojej roli. Wielokrotnie nagradzany reporter Louis Theroux podróżuje do Portland w stanie Oregon, miasta słynącego z otwartości na zmiany obyczajowe dotyczące związków oraz życia rodzinnego. Portland postrzegane jest jako amerykańska stolica poliamorii oraz zdeklarowanej nie-monogamii, czyli otwartego, przejrzystego posiadania wielu związków wykraczających poza sam seks. Louis poznaje rodziny, które podjęły odważne decyzje i otworzyły się na związki niemonogamiczne, zapraszając innych do siebie, lub pozwalając partnerom na poszukiwanie miłości także poza obecnym związkiem. Theroux odkrywa, że dla niektórych większa liczba partnerów oznacza więcej szczęscia i miłości. Dla innych jednak stanowi źródło cierpienia oraz zazdrości.
Środa 20 lutego, godz. 23:30
 

Louis Theroux: Odmienne Stany. Śmierć na żądanie
Wielokrotnie nagradzany twórca filmów dokumentalnych Louis Theroux wybiera się na zachodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonym, by przyjrzeć się konsekwencjom wprowadzonej w 2016 roku ustawy „Aid in Dying". Zgodnie z nią nieuleczalnie chore osoby, które spełniają ściśle określone kryteria, mają prawo zażyć przepisany im śmiertelny koktail. Mogą dokonać tego w wybranym przez siebie czasie, bez dalszej asysty lekarza. Jednak nawet w przypadku osób, które spełniają warunki i świadomie wybiorą taką możliwość, całkowita autonomia w decydowaniu o własnej śmierci rodzi wiele trudnych pytań. Jak na przykład wybór odpowiedniego momentu. Co z osobami, które nie spełniają wszystkich kwalifikacji? Louis Theroux porusza te tematy ze swoimi rozmówcami, którzy są blisko podjęcia ostatecznych decyzji.
Środa 27 lutego, godz. 23:30


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 229 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

479 zł Więcej...