reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„MMA w zbroi” w lutym na History

dodano: 2019-01-18 12:52 | aktualizacja: 2019-01-18 13:48
autor: Jakub Sulisz | źródło: History

Pojedynek na noże History W lutym History zaprasza widzów do śledzenia rywalizacji najznakomitszych kowali i ekspertów od noży w programach „Pojedynek na noże" oraz „Wykute w ogniu". Luty to również znakomita okazja do poznania bliżej historii i działania historycznych urządzeń wojskowych w programie „Najdziwniejsze testy broni".  Od 25 lutego będziemy mogli również śledzić poczynania uczestników nowego programu pt. „MMA w zbroi".

MMA w zbroi History


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Pojedynek na noże 2
„Pojedynek na noże” to nowy cykl, w którym rywalizują ze sobą najznakomitsi kowale, mistrzowie sztuk walki i eksperci od noży. Krojąc, dźgając i przebijając, walczą o główną nagrodę w wysokości 20 tys. dolarów. W każdym odcinku uczestnicy mają do pokonania wyjątkowy tor przeszkód, który sprawdza wytrzymałość, ostrość i jakość wykonania ich ostrzy oraz umiejętności ich samych. Do rundy finałowej przechodzą zawsze tylko dwaj najszybsi zawodnicy. Zwycięzca każdego odcinka otrzymuje nagrodę pieniężną, jak i prawo do udziału w finale sezonu, który ma wyłonić najlepszego z najlepszych. Kto w najkrótszym czasie zadać poczynić najwięcej szkód i wykonać najwięcej zadań? Czyje ostrze nie wytrzyma, a marzenia się rozwieją? I kto zostanie mistrzem w programie „Pojedynek na noże”?
W czwartki o 21:00 od 7 lutego w History
 

MMA w zbroi
Od niepamiętnych czasów rycerze byli synonimem niezwyciężonych wojowników, którzy dźwigając na barkach trzydziestokilogramowe zbroje, dzięki swej zręczności, odwadze i sile rządzili na bitewnych polach. Od XIII do XVII wieku stanowili dominujący element krajobrazu kulturowego i po dziś dzień rozpalają wyobraźnię mężczyzn, którzy chcą uciec od współczesnego świata i sprawdzić się w otwartej walce. Teraz mają taką możliwość… konkurując ze sobą w rycerskich pojedynkach jako członkowie Armored Combat League. W każdym odcinku udział bierze sześciu zawodników, którzy prezentują kombinację swoich umiejętności (rycerze własnoręcznie wykonują zbroję i broń charakterystyczną dla danego okresu), taktyki bojowej oraz bitewnego szaleństwa. Uczestnicy rywalizują ze sobą w serii walk, które wyłonią najbardziej utalentowanego, bystrego i mężnego rycerza - zwycięzcę MMA w zbroi.
W poniedziałki o 22:00 od 25 lutego w History

Najdziwniejsze testy broni
Rocco i Eli mają ponad dwudziestoletnie doświadczenie wojskowe. Swoje umiejętności, wiedzę i pasję wykorzystają w nowym, wspólnym przedsięwzięciu. Jest nim sklep Banditos Armory, który prowadzą w historycznym Ogden, w stanie Utah. Ich cel jest prosty - chcą stworzyć najlepszy, kompleksowy punkt sprzedaży wszystkiego, co związane jest z militariami. Ich działalność ma jednak szerszy zakres. W programie między innymi pokażą, jak naprawiają i testują radziecki czołg z okresu zimnej wojny (jeden z zaledwie kilku dostępnych w USA), a także spróbują rozwiązać zagadkę niezidentyfikowanego japońskiego urządzenia z czasów II wojny światowej, którego alianci nie widzieli nigdy wcześniej (i nie wiedzieli jak je odpalić). Rocco i Eli korzystają z każdej okazji, by zbadać, odtworzyć skonstruować lub przetestować czy to najbardziej innowacyjne, czy też kultowe, historyczne urządzenia wojskowe. Współpracują z historykami i weteranami, odpowiadają na pytania klientów oraz fanów militariów i zawsze próbują rozwikłać nurtujące ich kwestie.
W piątki o 23:00 od 22 lutego w History

Wykute w ogniu 5B
Wykute w ogniu powraca! W tym oryginalnym turnieju zrealizowanym specjalnie dla kanału HISTORY rywalizują ze sobą najlepsi amerykańscy wytwórcy broni białej, którzy potrafią stworzyć wszystko, od toporów wojennych wikingów, przez samurajskie miecze, po indiańskie sztylety. W każdym odcinku startuje czterech nowych zawodników, którzy walczą o nagrodę główną w wysokości 10 tysięcy dolarów. Wykute w ogniu to rzemiosło, legenda i pasja połączone ze sprytem, zaradnością i pomysłowością. Zawodnicy wykonują kilka zadań, w których mają do dyspozycji zestaw narzędzi z garażu i które polegają na stworzeniu poszczególnych elementów wybranej broni prezentowanej w ekscytującym finale. Rezultaty ocenia grono ekspertów, a oglądając zażarty wyścig z czasem, przy okazji dowiadujemy się sporo o historii różnych rodzajów broni.
W czwartki o 22:00 w History
 

Pojedynek bestii
Od ponad stu lat historycy i naukowcy starają się odtworzyć wygląd świata w czasach prehistorycznych. Serial poświęcony jest zwierzęcym wojownikom  tego wyjątkowego okresu -  ogromnym bestiom, które żyły na Ziemi miliony lat temu. Niektóre z dinozaurów były większe niż sześciopiętrowe budynki. Polując na zdobycz wykorzystywały strategię i podstęp. Temperatura, ukształtowanie terenu, wrodzone wyczucie słabości i atutów przeciwnika - wszystko to wpływało na wybrany przez danego dinozaura sposób ataku. Dzisiaj paleontologowie odkrywają miejsca, w których prehistoryczne bestie toczyły swoje walki, i tym samym zdobywają nową wiedzę o tym jak zręczność, zwrotność tych stworzeń, koordynacja działań całej grupy i precyzyjnie wybrany moment ataku decydowały o życiu lub śmierci. Każdy z odcinków szczegółowo zaprezentuje przebieg bitwy. Przekonamy się, że świat wielkich drapieżników był znacznie bardziej wyrachowany i złożony, niż pierwotnie sądziliśmy.
W środy o 21:00 w History 2

Na tropie tajemnic
Świat pełen jest tajemnic i niewyjaśnionych historii. Począwszy od poszukiwań mitycznej Atlantydy, aż po enigmatyczne zniknięcia w Trójkącie Bermudzkim – przez lata opowieści o nich były źródłem licznych spekulacji. Rzadko jednak towarzyszące im hipotezy udawało się udowodnić. Czy obecny rozwój nauki i postęp technologiczny pozwalają na rozwikłanie choć niektórych zagadek? „Na tropie tajemnic” podejmuje taką próbę. Wykorzystując format z powodzeniem zastosowany w serialu „W poszukiwaniu potwora”, twórcy „Na tropie tajemnic” poświęcają każdy z odcinków innej niewyjaśnionej historii. Eksperci udadzą się do najodleglejszych zakątków świata, by opierając się na swojej wiedzy, doświadczeniu i zdobyczach technologicznych, podjąć próbę zbadania dostępnych dowodów. „Na tropie tajemnic” nie korzysta z archiwalnej dokumentacji filmowej lecz tworzy własną. Zaawansowany sprzęt, kamery, analiza nagrań dźwiękowych dają szansę na  przybliżenie nas do prawdy o niezwykłych miejscach i wydarzeniach.
W poniedziałki o 21:00 w History 2
 
> H2 zmienia nazwę na History 2 <


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

409 zł Więcej...

Odbiornik Dreambox DM920 Ultra HD Triple Multistream

Najnowszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - model DM920 Ultra...

1 790 zł Więcej...

Zestaw nc+ telewizja na kartę: ADB 5800S + pakiet Start+1m

Zestaw nc+ telewizja na kartę: odbiornik ADB5800S + karta na...

119 zł Więcej...
reklama