reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

W FTA wystartuje kanał Perszyj Niezależnyj

dodano: 2019-01-18 18:27
autor: RO | źródło: telekritika.ua

Narodowa Rada ds. telewizji i radia Ukraina Siergiej Kostinskij Kolejny kanał informacyjny przygotowuje się do startu na Ukrainie. 17 stycznia br. Narodowa Rada ds. telewizji i radia udzieliła licencji firmie Time Media na kanał Perszyj Niezależnyj. Emisję satelitarną ma obsługiwać operator SES Sirius Ukraina z pozycji orbitalnej 4,8°E. Zaprzeczono, że uruchomienie kanału ma związek z wyborami, które odbędą się w 2019 roku.

Ukraina


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Oficjalnym właścicielem projektu jest Roman Lubickij, związany z lwowską telewizją NTA i holdingiem medialnym Wgołos (strona internetowa i lokalna stacja radiowa). Wspomniane media mają powiązania z lwowskim biznesmenem, sponsorem partii politycznej Swoboda, Igorem Kriweckim.

Perszyj Niezależnyj zaoferuje 18,5 godzin programów informacyjno-analitycznych i publicystycznych. Ma nadawać z Kijowa i współpracować z regionami. Twórca chce, aby był to pierwszy, informacyjny kanał regionalny.

Chcemy budować współpracę z nadawcami regionalnymi, aby wymieniać się filmami i w formacie Euronews umieszczać je na antenie. Stworzymy programy dyskusyjne i zaangażujemy do nich ekspertów regionalnych, znających problemy lokalne. Chcemy również prowadzić telemosty z różnymi regionami, aby zrozumieć kwestie, z którymi borykają się Ukraińcy w Łucku, Iwano-Frankiwsku

- oświadczył Roman Lubickij.

Niektórzy członkowie ukraińskiego regulatora mają wątpliwości odnośnie tematyki Perszyj Niezależnyj. Uważają, że rynek reklamowy nie utrzyma wielu kanałów informacyjnych. Ponadto zauważyli, że lwowski NTA nie prowadzi przekazu mimo ważnej licencji satelitarnej. Także wyrażono obawę, że nowy kanał przestanie nadawać po wyborach, a regulator straci dwa lata na anulowanie zezwolenia za pomocą sprawozdań i sądów.

Zauważmy, że w ciągu ostatnich dwóch miesięcy Narodowa Rada wydała licencje na trzy kanały informacyjne. 13 grudnia 2018r. otrzymał projekt Ukrlive, związany z partią Kontrola Narodowa i połtawski Ostannij Bastion, finansowany przez biznesmena działającego w rolnictwie. 20 grudnia licencję satelitarną dostał lokalny 12 Kanal z Wołynia, powiązany ze współwłaścicielem grupy Kontinuum i zastępcą szefa grupy parlamentarnej Wola Narodu, Stepanem Iwachiw. 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe kanały


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 149 zł Więcej...

Odbiornik VU+ ZERO Black

VU+ ZERO - najnowszy model firmy VU+ na Linuksie z...

419 zł Więcej...

Antena sat dla TIR-a 60 cm

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę dla TIR-owców.

139 zł Więcej...
reklama