reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Przedstawiciele EBU w Telewizji Polskiej

dodano: 2019-01-21 16:41
autor: Jerzy Kruczek | źródło: TVP

TVP Maciej Stanecki EBU Noel Curran Członek zarządu Maciej Stanecki oraz przedstawiciele jednostek TVP spotkali się w piątek, 17 stycznia br. w siedzibie Telewizji Polskiej z przedstawicielami Europejskiej Unii Nadawców (EBU) - Noelem Curranem, dyrektorem generalnym EBU i Vanessą O’Connor, dyrektorem ds. relacji członkowskich i komunikacji. Spotkanie było poświęcone współpracy TVP z EBU, dotychczasowym osiągnięciom na tym polu oraz dalszym wspólnym planom obu instytucji.

TVP Telewizja Polska siedziba Woronicza


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Podczas spotkania Jarosław Idzi, wicedyrektor TVP Sport, podkreślił, że rok 2018 był ważny z punktu widzenia wymiany newsowej oferowanej przez EBU. Dzięki Europejskiej Unii Nadawców udało się nabyć pakiet praw do emisji Mistrzostw Świata i Europy w piłce nożnej, materiałów z dyscyplin olimpijskich, a także pozyskać prawa sportowe czy licencje na warunkach korzystniejszych, niż komercyjne.

TVP Kultura omawiała transmisje koncertów i kwestie uruchomienia specjalnej platformy wymiany treści muzycznych w ramach EBU.

W dziedzinie technologii wyrażono intencję, by telewizje członkowskie zacieśniły współpracę w zakresie przekazywania informacji za pośrednictwem EBU. Każda ze stacji w oparciu o własne doświadczenia wnosi cenny wkład do rozwiązań w tym obszarze na rynku europejskim.

Goście mieli okazję przyjrzeć się realizacji programów TVP, w tym naszego najnowszego osiągnięcia, jakim jest portal Poland In.

EBU i wszystkie stacje członkowskie jako media publiczne powinny pamiętać o głównej misji, jakim jest dostarczanie dla widzów wysokiej jakości programów, niezależnie od zasad finansowania. W tym celu należy wspierać nadawców publicznych, korzystając z sieci społecznościowych, do czego zachęcała Vanessa O’Connor.

Strony wyraziły chęć dalszej współpracy i organizacji kolejnych spotkań, poświęconych wymianie newsowej, sportowej oraz technologicznej. W swojej strategii EBU kładzie ogromny nacisk na większą integrację członków organizacji, co w efekcie ma przynieść wymiernie korzyści wszystkim nadawcom publicznym w Europie.

Na zdjęciu: Maciej Stanecki i Noel Curran.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TVP


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Dreambox ONE Ultra HD 2xS2X Multistream

Najnowszy i najszybszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - nowy...

1 199 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

Oferta „nc+ telewizja na kartę z Pakietem Start+” z modułem...

199 zł Więcej...

Antena DVB-T dookólna KORONA

Radiowo-telewizyjna antena szerokopasmowa o dookólnej charakterystyce na samochód z mocnym...

79 zł Więcej...
reklama