reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Viacom kupuje Pluto TV [wideo]

dodano: 2019-01-24 12:22 | aktualizacja: 2019-01-25 10:53
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Viacom/Pluto TV/satkurier.pl

Pluto TV Amerykański koncern Viacom zawarł umowę dotycząca przejęcia usługi streamingowej Pluto TV za 340 mln dol. Założona w 2013 roku Pluto TV transmituje ponad 100 kanałów na żywo i tysiące godzin treści na życzenie obejmujących programy rozrywkowe i informacyjne, filmy, seriale, sport czy treści dla dzieci. Internetowa usługa VOD zarabia na reklamach, a jej oferta programowa jest wynikiem partnerstw z ponad 130 podmiotami, w tym nadawcami telewizyjnymi i wytwórniami filmowymi.

Pluto TV


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Dzisiaj Pluto TV ma ponad 12 mln aktywnych użytkowników miesięcznie, z czego 7,5 mln korzysta z usługi na ekranie telewizora. Jej widzowie streamują miliardy minut treści każdego miesiąca na urządzenia, takie jak Roku, Amazon Fire TV, Android TV, Apple TV, Chromecast i konsole Sony PlayStation, a także smart TV Samsunga i Vizio oraz urządzenia mobilne na Androidzie i iOS. Pluto TV podpisała także nowe umowy dystrybucyjne, które zapewnią dostępność usługi na dziesiątkach milionów dodatkowych urządzeń w nadchodzących miesiącach.

Przejęcie Pluto TV ma przyczynić się do realizacji kluczowych priorytetów strategicznych Viacom, w tym do zwiększenia obecności na platformach dystrybucyjnych nowej generacji i rozwoju zaawansowanej działalności reklamowej. Ponadto dostęp do globalnego zasięgu Viacom, wiodących marek i obszernej biblioteki treści pomoże umocnić pozycję Pluto TV jako lidera na rynku darmowych usług streamingowych w USA i przyspieszyć globalny rozwój Pluto TV.
 

- Dzisiejszy dzień stanowi ważny krok naprzód w ewolucji Viacom, ponieważ pracujemy nad dalszym rozwojem naszej firmy i branży. Unikalny i wiodący na rynku produkt Pluto TV, w połączeniu z markami, treściami, zaawansowanymi możliwościami reklamowymi i globalną skalą Viacom, tworzy doskonałą okazję dla konsumentów, partnerów i Viacom - powiedział Bob Bakish, prezes i dyrektor generalny firmy Viacom. - Ponieważ rynek wideo wciąż się segmentuje, widzimy możliwość wspierania ekosystemu przez tworzenie produktów w szerokim zakresie cenowym, w tym za darmo. W tym celu widzimy znaczącą białą plamę na wspieranym reklamami rynku streamingowym i cieszymy się, że możemy współpracować z utalentowanym zespołem Pluto TV oraz z szeroką gamą partnerów Viacom, aby przyspieszyć wzrost w USA i na całym świecie.

- Od czasu naszej premiery mniej niż pięć lat temu, a szczególnie w ubiegłym roku, Pluto TV przeżyło gwałtowny rozwój i stało się liderem w kategorii darmowej telewizji streamingowej - powiedział Tom Ryan, prezes i współzałożyciel Pluto TV. - Portfolio firmy Viacom obejmujące legendarne marki i własności intelektualne, zaawansowane przywództwo reklamowe i zasięg międzynarodowy pozwolą Pluto TV jeszcze szybciej rosnąć i stać się główną siłą w telewizji streamingowej na całym świecie. Viacom jest idealnym partnerem, który pomoże nam zrealizować naszą misję zabawiania całej planety.

Tom Ryan nadal będzie pełnił funkcję dyrektora generalnego Pluto TV, która będzie działać jako niezależna spółka zależna Viacom po zakończeniu transakcji. Transakcja ma zostać sfinalizowana w pierwszym kwartale 2019 roku i podlega zwyczajowym warunkom zamknięcia i zatwierdzeniu przez organ nadzoru.

W portfolio Viacom są takie kanały telewizyjne, jak MTV, VH1, Comedy Central, Nickelodeon, Nick Jr. czy Paramount Channel.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena sat kempingowa 60 cm z przyssawką

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę.

139 zł Więcej...

Mini PC Android Zidoo Z1000

Odtwarzacz Android TV Box 7.1 / OpenWRT(funkcja NAS). CPU Realtek...

1 690 zł Więcej...

Miernik Linbox WS-6944 Combo dla DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

479 zł Więcej...
reklama