reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

UKE: Z usług wideo OTT korzysta co dziesiąty Polak

dodano: 2019-01-31 10:40 | aktualizacja: 2019-01-31 15:20
autor: Anita Kaźmierska | źródło: UKE/satkurier.pl

Urząd Komunikacji Elektronicznej UKE Urząd Komunikacji Elektronicznej przedstawił wyniki najnowszego badania konsumenckiego, przeprowadzonego w listopadzie 2018 roku, zawierającego informacje o tym, jak klienci indywidualni oraz przedsiębiorcy korzystali na co dzień z usług telekomunikacyjnych. Co ciekawe blisko połowa z badanych nie korzysta z żadnych usług OTT, zaś przez korzystających zdecydowanie najczęściej wskazywane są usługi komunikacyjne.

badanie UKE


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
11,9 proc. respondentów spotkało się z pojęciem usług Over-The-Top (OTT), przy czym najczęściej kojarzą je osoby młode (18,9 proc.) oraz posiadające wyższe wykształcenie (zna je 20 proc. w tej grupie). OTT polega na dostarczaniu treści, usług lub aplikacji przez Internet bez bezpośredniego udziału operatora sieci lub dostawcy usług internetowych. Przykładami usług OTT są: Skype, WhatsApp, Google, Spotify i Netflix.

Najczęściej wykorzystywane usługi OTT to usługi komunikacyjne (np. Skype, Messenger, WhatsApp, Viber), z których korzysta więcej niż cztery osoby na dziesięć (43,4 proc.). Na drugim miejscu znalazły się usługi aplikacyjne, np. nawigacja, przechowywanie danych w chmurze czy smart dom - 19,9 proc. Z usług wideo OTT (np. Netflix) korzysta co dziesiąty badany. Blisko połowa nie korzysta z żadnych usług OTT (48,3 proc.).

6,8 proc. spośród respondentów korzystających z OTT zamieniłoby tradycyjne usługi telewizyjne na usługi wideo OTT.

44 proc. respondentów deklaruje, że w przyszłości nie zamierza korzystać z żadnych usług OTT.

To ogólnopolskie badanie zostało przeprowadzone na zlecenie UKE przez spółki Danae i Realizacja. Wielkość próby wynosiła 1.600 osób. Badanie zostało przeprowadzone w listopadzie i grudniu 2018 roku metodą CAPI - wywiadu indywidualnego wspomaganego komputerowo. Próba była losowo-kwotowa, warstwowana ze względu na lokalizację, wiek i płeć.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii VOD/OTT


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

LNB Twin BEST HG 202 Ultra Black 0,1dB

Wysokiej jakości konwerter satelitarny o współczynniku szumów 0,1 dB i...

79 zł Więcej...

Antena Laminas AS-1500 AE

Podświetlana antena epoksydowa - offset 1,6 m w wersji AE...

1 600 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ Ultimo 4K S2X FBC Multistream

Vu+ Ultimo 4K - najpotężniejszy odbiornik Ultra HD z rodziny...

1 990 zł Więcej...
reklama