reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

UKE: Z usług wideo OTT korzysta co dziesiąty Polak

dodano: 2019-01-31 10:40 | aktualizacja: 2019-01-31 15:20
autor: Anita Kaźmierska | źródło: UKE/satkurier.pl

Urząd Komunikacji Elektronicznej UKE Urząd Komunikacji Elektronicznej przedstawił wyniki najnowszego badania konsumenckiego, przeprowadzonego w listopadzie 2018 roku, zawierającego informacje o tym, jak klienci indywidualni oraz przedsiębiorcy korzystali na co dzień z usług telekomunikacyjnych. Co ciekawe blisko połowa z badanych nie korzysta z żadnych usług OTT, zaś przez korzystających zdecydowanie najczęściej wskazywane są usługi komunikacyjne.

badanie UKE


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
11,9 proc. respondentów spotkało się z pojęciem usług Over-The-Top (OTT), przy czym najczęściej kojarzą je osoby młode (18,9 proc.) oraz posiadające wyższe wykształcenie (zna je 20 proc. w tej grupie). OTT polega na dostarczaniu treści, usług lub aplikacji przez Internet bez bezpośredniego udziału operatora sieci lub dostawcy usług internetowych. Przykładami usług OTT są: Skype, WhatsApp, Google, Spotify i Netflix.

Najczęściej wykorzystywane usługi OTT to usługi komunikacyjne (np. Skype, Messenger, WhatsApp, Viber), z których korzysta więcej niż cztery osoby na dziesięć (43,4 proc.). Na drugim miejscu znalazły się usługi aplikacyjne, np. nawigacja, przechowywanie danych w chmurze czy smart dom - 19,9 proc. Z usług wideo OTT (np. Netflix) korzysta co dziesiąty badany. Blisko połowa nie korzysta z żadnych usług OTT (48,3 proc.).

6,8 proc. spośród respondentów korzystających z OTT zamieniłoby tradycyjne usługi telewizyjne na usługi wideo OTT.

44 proc. respondentów deklaruje, że w przyszłości nie zamierza korzystać z żadnych usług OTT.

To ogólnopolskie badanie zostało przeprowadzone na zlecenie UKE przez spółki Danae i Realizacja. Wielkość próby wynosiła 1.600 osób. Badanie zostało przeprowadzone w listopadzie i grudniu 2018 roku metodą CAPI - wywiadu indywidualnego wspomaganego komputerowo. Próba była losowo-kwotowa, warstwowana ze względu na lokalizację, wiek i płeć.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii VOD/OTT


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Inteligentny kabel iHDMI 3m

Kierunkowy kabel HDMI-HDMI dł. 3m - dobrze działa z dekoderami...

229 zł Więcej...

Konwerter Single Televes LNB

Ostatni model pojedynczego konwertera Universal hiszpańskiej firmy Televes. Charakterystyczna pomarańczowa...

35 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5278) ULTRABOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

239 zł Więcej...
reklama