WTA Hua Hin: Linette - Yafan Wang w TVP Sport

dodano: 2019-01-31 22:17 | aktualizacja: 2019-01-31 22:31
autor: Janusz Sulisz | źródło: sport.tvp.pl

Magda-linette-tvp-sport-tenis-Hua-Hin-2019-360px.jpg W piątkowy poranek Magda Linette zagra z Chinką Yafan Wang (WTA 60). Stawką pojedynku będzie awans do półfinału turnieju WTA w Hua Hin w Tajlandii. Transmisja 1 lutego około godz. 9:30 w TVP Sport, aplikacji mobilnej i sport.tvp.pl.

W 2. rundzie Linette w trzech setach pokonała Monikę Niculescu. Zwycięstwo i awans do ćwierćfinału zapewnił Polce pozostanie wśród stu najlepszych tenisistek świata. W rankingu „na żywo" zajmuje obecnie 94. miejsce.

Dotąd Magda Linette dwukrotnie grała z Wang i oba spotkania wygrała. Miało to jednak miejsce w 2015 i 2016 roku. Chinka w ćwierćfinale znalazła się dzięki wygranej z Shuai Zhang, która przy stanie 1:4 w pierwszym secie poddała mecz. W pierwszej rundzie pokonała natomiast Annę Blinkową.

Wang w tym sezonie ma za sobą bardzo udany turniej w Shenzhen, w którym awansowała aż do półfinału. W pojedynku o finał przegrała z późniejszą zwyciężczynią, Aryną Sabalenką. W Australian Open Chinka dotarła do drugiej rundy. Odpadła z Ashleigh Barty.

Jeżeli Linette udałoby się wygrać, to w półfinale czekałby ją bardzo ciekawy pojedynek. Zmierzałyby się Garbine Muguruzą lub jedną z najbardziej obiecujących, młodych tenisistek w światowym cyklu - Dajaną Jastremską.

Po raz ostatni Linette w półfinale turnieju WTA grała pod koniec lipca w Nanchangu.