reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Kartina Sat - nowa rosyjska platforma dla Europy

dodano: 2019-01-31 23:18
autor: Jan Borejko | źródło: parabola.cz

Kartina TV W Europie już wkrótce będzie można odbierać z satelity nowy pakiet rosyjskich kanałów telewizyjnych. Operator usługi OTT Kartina TV zawarł umowę z operatorem SES, by uruchomić nową platformę DTH.

Kartina TV


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Nowa platforma satelitarna jest tworzona pod roboczą nazwą Kartina Satellite, ale ostatecznie będzie nazywać się Kartina Sat. Emisja będzie prowadzona z pozycji orbitalnej 19,2°E, z maksymalnie dwóch transponderów, z przynajmniej jednym w kompresji obrazu H.265/HEVC.

Kartina Sat będzie oferować 32 rosyjskie kanały telewizyjne w międzynarodowych wersjach, w tym 6 kanałów HD. Uruchomienie usługi zaplanowano na 1 kwietnia 2019 roku. Kartina podpisała już umowy z głównymi krajowymi nadawcami.

Usługa będzie oferowana w modelu pay-tv (za opłatą). Najniższy pakiet startowy będzie kosztował 4,99 euro miesięcznie. Pełna oferta, w tym kanały HD oraz biblioteki Start i ivi, będą dostępne za 6,99 euro miesięcznie. Twórcy projektu Kartina Sat planują dotrzeć w tym roku do 850 tys. gospodarstw domowych w Europie, a w następnym do kolejnych 200 tys. klientów.

Oczekuje się, że jako sprzęt oferowane będą zarówno moduły, jak i dedykowane odbiorniki wyprodukowane przez firmę Dune - pracujące w systemie Verimatrix.

Aktualnie kilka rosyjskich kanałów komercyjnych w wersji międzynarodowej jest już nadawanych za pośrednictwem 19,2°E, na częstotliwości 11,612 GHz, pol. H, SR: 22000, FEC: 5/6, DVB-S/QPSK. Są to m.in. Ren TV International. 5 kanal International, Perec International, Domasznij Telekanal International, STS International, 8 kanal International, TV Centr International, NTV Mir. Poza tym są tam jeszcze R1 i TV Rus w języku rosyjskim. Wszystkie te stacje są dostępne FTA.

Kartina Sat może być rozwiązaniem dla tych widzów, którzy chcą uzyskać dostęp do szerokiej gamy rosyjskich kanałów, w tym HD. Należy przy tym pamiętać, że wersje międzynarodowe zazwyczaj nie zawierają zagranicznych seriali i filmów, a skupiają się głównie na informacjach, magazynach i innych programach własnej produkcji.

Źródło: parabola.cz

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Platformy - świat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Linbox WS-6944 Combo dla DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

479 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 149 zł Więcej...

Dron wyścigowy Hubsan H122D X4 Storm FPV

Potężne silniki, kamera HD i mnogość funkcji przekonują, że Hubsan...

429 zł Więcej...
reklama