reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Kartina Sat - nowa rosyjska platforma dla Europy

dodano: 2019-01-31 23:18
autor: Jan Borejko | źródło: parabola.cz

Kartina TV W Europie już wkrótce będzie można odbierać z satelity nowy pakiet rosyjskich kanałów telewizyjnych. Operator usługi OTT Kartina TV zawarł umowę z operatorem SES, by uruchomić nową platformę DTH.

Kartina TV


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Nowa platforma satelitarna jest tworzona pod roboczą nazwą Kartina Satellite, ale ostatecznie będzie nazywać się Kartina Sat. Emisja będzie prowadzona z pozycji orbitalnej 19,2°E, z maksymalnie dwóch transponderów, z przynajmniej jednym w kompresji obrazu H.265/HEVC.

Kartina Sat będzie oferować 32 rosyjskie kanały telewizyjne w międzynarodowych wersjach, w tym 6 kanałów HD. Uruchomienie usługi zaplanowano na 1 kwietnia 2019 roku. Kartina podpisała już umowy z głównymi krajowymi nadawcami.

Usługa będzie oferowana w modelu pay-tv (za opłatą). Najniższy pakiet startowy będzie kosztował 4,99 euro miesięcznie. Pełna oferta, w tym kanały HD oraz biblioteki Start i ivi, będą dostępne za 6,99 euro miesięcznie. Twórcy projektu Kartina Sat planują dotrzeć w tym roku do 850 tys. gospodarstw domowych w Europie, a w następnym do kolejnych 200 tys. klientów.

Oczekuje się, że jako sprzęt oferowane będą zarówno moduły, jak i dedykowane odbiorniki wyprodukowane przez firmę Dune - pracujące w systemie Verimatrix.

Aktualnie kilka rosyjskich kanałów komercyjnych w wersji międzynarodowej jest już nadawanych za pośrednictwem 19,2°E, na częstotliwości 11,612 GHz, pol. H, SR: 22000, FEC: 5/6, DVB-S/QPSK. Są to m.in. Ren TV International. 5 kanal International, Perec International, Domasznij Telekanal International, STS International, 8 kanal International, TV Centr International, NTV Mir. Poza tym są tam jeszcze R1 i TV Rus w języku rosyjskim. Wszystkie te stacje są dostępne FTA.

Kartina Sat może być rozwiązaniem dla tych widzów, którzy chcą uzyskać dostęp do szerokiej gamy rosyjskich kanałów, w tym HD. Należy przy tym pamiętać, że wersje międzynarodowe zazwyczaj nie zawierają zagranicznych seriali i filmów, a skupiają się głównie na informacjach, magazynach i innych programach własnej produkcji.

Źródło: parabola.cz

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Platformy - świat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo - następca najbardziej udanych odbiorników satelitarnych producenta...

329 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5278) ULTRABOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

239 zł Więcej...

Antena sat kempingowa 60 cm z przyssawką

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę.

129 zł Więcej...
reklama