reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Vu+ Duo 4K - sterowniki dla odbioru dźwięku AAC i AAC-HE

dodano: 2019-02-01 14:34
autor: Jerzy Kruczek | źródło: parabola.cz

Vu+ Duo 4K 30 stycznia 2019 r. producent linuksowych odbiorników Vu+ wypuścił nowe sterowniki dla odbiornika Vu+ Duo 4K. To ważne, bo te nowe sterowniki rozwiązują problem odbioru audio w AAC i AAC-HE

Vu+ Duo 4K


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Pojawiła się aktualizacja sterowników dla popularnego oprogramowania VTI 14.0.1. Aktualizację bez problemów można znaleźć w Internecie.

Ścieżka audio AAC jest wykorzystywana w wielu kanałach, m.in. przez słowackiego operatora platformy Antik Sat, operatora platformy Nová DIGI TV oraz dla niektórych programów FTA na różnych satelitach. Pokazujemy wybór ścieżki AAC na przykładzie czeskiego kanału informacyjnego CT24.
 


Ścieżkę AAC nadaje m.in. Travelxp 4K Europe z 19,2E i 13E, FunBOX UHD, FTV UHD czy NASA TV UHD. Nie jest to jakiś ewenement, ale czasami warto mieć, skoro tuner potrafi sobie z tym poradzić i jest to kwestia softwarowa. Na szczęście na razie polskie stacje telewizyjne z satelity nie korzystają z AAC, więc teoretycznie temat nie istnieje.

Ostatnio ścieżka audio AAC-HE jest wykorzystywana w czeskich naziemnych multipleksach DVB-T2. Dlatego w Czechach i przygranicznych terenach można w pełni wykorzystać podwójny tuner MTSIF w Vu+ Duo 4K dla cyfrowego odbioru naziemnego DVB-T/T2.

Vu+ ciągle pracuje nad kolejnymi poprawkami, takimi jak np. wykrywanie wbudowanego modułu Wi-Fi. Podczas jednej z styczniowych poprawek błąd został naprawiony.

Tu konieczne jest uświadomienie użytkownikom czy potencjalnym kupcom, że odbiornik Vu+ Duo 4K jest świeżo wprowadzonym produktem na rynek (pojawił się tuż przed Świętami Bożego Narodzenia 2018 roku), a producent zawsze potrzebuje czasu na dokonanie drobnych poprawek w oprogramowaniu. Trzeba to brać pod uwagę i mieć cierpliwość. Tu bardzo istotny jest dobór tunera linuksowego i oprogramowania do indywidualnych potrzeb użytkownika. Test odbiornika polecamy w SAT Kurierze.

Odnośnie odtwarzania niektórych plików AVI, to oficjalny dystrybutor Vu+, firma AB-COM s.r.o. zwraca uwagę, że ze względu na typ procesora zastosowanego w tym odbiorniku, obsługa HW dla kodeków DivX i XviD nie jest dostępna, tak jak w przypadku odbiornika Vu+ Zero 4K. Jeśli więc klient wymaga tej funkcjonalności, to powinien wybrać inny model odbiornika Vu+, np. flagowiec Vu+ Ultimo 4K.

Vu+ Duo 4K to tak tańsza i zubożona wersja tunera Vu+ Ultimo 4K, o czym pisaliśmy w poradniku, który z nich kupić.
Producent wziął pod uwagę kilka rzeczy, których klienci mniej używają - za to kilka innych rzeczy zmodernizowano. Odbiornik Vu+ Duo 4K pozwala na bardzo interesujące funkcje, takie jak jednoczesne dekodowanie z dwóch modułów CAM CI, czego nie ma nawet w najdroższym i najbardziej rozbudowanym Vu+ Ultimo 4K.

Uprzedzamy raz jeszcze:
Nie należy kupować takich tunerów byle gdzie, bo tam akurat było tanio, ale za to bez wsparcia technicznego i porady. Tu liczy się sztuka, a nie niższa cena.

Zapraszamy 1 marca 2019 roku o godz. 12:00 na prezentację tunerów Vu+ podczas wystawy SAT KRAK w Krakowie w Hotelu Metropolo by Golden Tulip, ul. Orzechowa 11. Pokażemy wszystkie tunery 4K od Vu+, więc będzie można porównać. Szczególnie zachęcamy na prezentację instalatorów tv-sat zainteresowanych sprzedażą tunerów Vu+ oraz potencjalnych kupców.

12:00 Odbiorniki linuksowe Vu+ w pigułce:
- Konfiguracja tunerów Vu+
- Odbiorniki Vu+ w praktyce
- Tajniki tunerów Vu+
- Vu+ dla początkujących i zaawansowanych
- Przygotowanie Vu+ dla nc+

Prezentacja: Mariusz Kobiela - Hollex Sat Systems

 

Źródło: parabola.cz 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Software News


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 7-8/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2022

12 zł Więcej...

SAT Kurier - 9-10/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 9-10/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

369 zł Więcej...