reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Azerspace-2 rozpoczął pracę na 45°E

dodano: 2019-02-04 11:04 | aktualizacja: 2019-02-04 14:30
autor: Anita Kaźmierska | źródło: parabola.cz

Azerspace-2 Intelsat 38 Operator satelitarny Azerkosmos z Azerbejdżanu rozpoczął komercyjne działania na nowym satelicie Azerspace-2, który stacjonuje na pozycji orbitalnej 45°E. Satelita został wyniesiony 26 września 2018 roku.

Azercosmos


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Azerspace-2 jest wspólnym projektem Azerkosmos i amerykańskiego operatora Intelsat. Obie te firmy sprzedają dedykowane pojemności z określonym zasięgiem, tak jakby to były dwa różne satelity. Intelsat oferuje pojemność pod nazwą Intelsat 38. 1 lutego br. przeniósł pierwsze cztery transpondery bułgarskiej platformy DTH Vivacom. W ciągu tygodnia przesunie pozostałe multipleksy. Azerkosmos rozpoczął świadczenie komercyjnych usług na Azerspace-2 tego samego dnia, 1 lutego br. Jednak wciąż czekamy na pierwsze kanały tego operatora.

Azerkosmos potwierdził już, że trwają spotkania biznesowe z potencjalnymi klientami. Pierwsze umowy zostały zawarte z firmami ze Stanów Zjednoczonych, Pakistanu i innych krajów objętych strefą zasięgu.

Azerspace-2 został zbudowany i dostarczony przez Space Systems/Loral (SSL) w oparciu o platformę SSL 1300. Satelita jest wyposażony w nowoczesne silniki elektryczne i ma działać przez co najmniej 20 lat. Azerspace-2 obejmuje swoim zasięgiem Europę, środkową i południowo-zachodnią Azję, Bliski Wschód oraz tropikalną Afrykę. Ma zapewniać usługi telekomunikacyjne zarówno dla sektora publicznego, jak i prywatnego.

Zobacz mapki pokrycia satelity Azerspace-2.

Źródło: parabola.cz

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Single Televes LNB

Ostatni model pojedynczego konwertera Universal hiszpańskiej firmy Televes. Charakterystyczna pomarańczowa...

35 zł Więcej...

Dron wyścigowy Hubsan H122D X4 Storm FPV

Potężne silniki, kamera HD i mnogość funkcji przekonują, że Hubsan...

429 zł Więcej...

Multiswitch Opticum Red dCSS 52-32

Multiswitch Opticum Red dCSS  - przestawka UniCable, SCR, do rozbudowy...

359 zł Więcej...
reklama