reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Będą zmiany w pokazywaniu wyścigów F1

dodano: 2019-02-04 16:09 | aktualizacja: 2019-02-04 17:51
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Autosport/satkurier.pl

Formuła 1 F1 Eleven Sports Szykują się duże zmiany w realizacji transmisji z wyścigów Formuły 1 mające na celu lepsze oddanie na ekranie telewizyjnym szybkości bolidów. Dean Locke, odpowiedzialny w F1 za telewizję i media, wyjaśnił „Autosportowi”, że chce, aby obecna generacja bolidów wyglądała dla widzów bardziej dynamicznie niż dotychczas.

Formuła 1 F1


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

- Będą duże zmiany w 2019 roku, mające na celu odzwierciedlenie szybkości tego sportu, a także dynamiki bolidów - powiedział Dean Locke w rozmowie z „Autosportem”. - Ponownie przemyśleliśmy pozycje kamer. Kiedy jest się na trybunie i ogląda wyścigi, wrażenia są niesamowite, prawda? Kąty kamer czy obiektywy mogą w dużym stopniu doprowadzić do przekłamania rzeczywistych odczuć i sprawić, że nie wygląda to tak spektakularnie i dynamicznie. Zatem spojrzeliśmy na to na różne sposoby, wprowadziliśmy kilka drobnych sztuczek. Zawsze byliśmy dobrzy w ujęciach whip pan, pokazujących dużą szybkość bolidów, dzięki czemu wygląda to bardziej dynamicznie. W zeszłym roku było kilka torów, na przykład ten w Japonii, gdzie świetnie zobrazowaliśmy, jak szybkie są bolidy.

Dean Locke odniósł się również do kwestii przekazywania dźwięku pochodzącego z silnika bolidu.

- Trwają również prace nad tym, jak przekazywać dźwięk wydawany przez silniki, co jest problematyczne od czasu rozpoczęcia się w 2014 roku ery hybryd. Odgłosy zmieniły się drastycznie. Uczyniliśmy ostatnio znacznie więcej w tym temacie. Dotyczy to zarówno odgłosów wokół bolidu, jak i z bolidu. Dużo wydarzyło się w 2018 i jeszcze więcej w 2019 roku. To się udaje, ale na niektórych torach jest lepiej niż na innych. W zeszłym roku silniki Hondy brzmiały naprawdę dobrze. Zrobiliśmy ekscytujące rzeczy w tym temacie - wyjaśnił Dean Locke.

Ponadto F1 nawiązała współpracę z Amazon Web Services, co umożliwi jej dołączenie do grafiki na ekranie dodatkowych elementów o znaczeniu strategicznym.

- Mamy dużo do czynienia z AWS i ich możliwościami uczenia maszynowego, z celem wyjaśnienia takich rzeczy, jak undercut/overcut - powiedział Locke. - Używamy ich platformy do przekazywania nam danych, informacji, niektórych grafik. To dość potężne narzędzie, a my po prostu się z nim zapoznajemy i tym, co możemy lub czego nie możemy osiągnąć. Na przykład strategia pit stop - dlaczego kierowcy się zatrzymali, a dlaczego nie. Mamy grafikę, która pomoże wyjaśnić „zaczął na tych oponach, ma zamiar się zatrzymać”, a jednocześnie uczynić to w sposób bardziej dynamiczny, ponieważ jeśli pojawi się VSC, takie rzeczy zostaną wrzucone. Wykorzystujemy wszystkie dane z piątku i soboty, aby obmyślić algorytm tego, co według nas się wydarzy. Jeśli będziemy potrafili wyjaśnić to w prosty sposób, będzie to dla nas ogromna wygrana.

Dodajmy, iż prawa do pokazywania w Polsce transmisji z wyścigów Formuły 1 ma Eleven Sports. Niewykluczone, że relacje będzie można oglądać także w kanałach Polsatu, np. na antenie otwartej, choć na chwilę obecną to tylko spekulacje. Pierwszy wyścig F1 w tym sezonie - Grand Prix Australii odbędzie się w połowie marca.

Źródło: autosport.com

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Motosport


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ Duo 4K S2X FBC Multistream

Vu+ Duo 4K - nowa propozycja z segmentu sprzętu Ultra...

1 590 zł Więcej...

Transmiter HDMI Megasat Premium do max. 100m

Bezprzewodowy transmiter HDMI firmy Megasat. Urządzenie pozwala na przesłanie na...

670 zł Więcej...

Odbiornik VU+ ZERO Black

VU+ ZERO - najnowszy model firmy VU+ na Linuksie z...

419 zł Więcej...
reklama