reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

8 marca w Planete+: Kobieta Niepodległa

dodano: 2019-02-07 00:15
autor: Janusz Sulisz | źródło: nc+

Advanced Style – moda po pięćdziesiątce Planete+ Sto lat temu, 26 stycznia 1919 roku, w Polsce odbyły się pierwsze wybory parlamentarne, w których mogły głosować i startować kobiety. Z tej okazji na Dzień Kobiet stacja Planete+ przygotowała cykl filmowy o silnych kobietach: łamiących stereotypy płci i wieku, walczących o swoje prawa, akceptujących swoją cielesność. Bohaterkami piątkowego wieczoru będą m.in.: Brigitte Macron, Simone Veil, Marian Diamond oraz współczesne kobiety, które opowiedzą o swojej seksualności oraz o tym jak odniosły gigantyczny sukces w zmaskulinizowanym świecie biznesu.

Kobiety u władzy Planete+


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
„Kobiety u władzy” to pouczający film dokumentalny o tak zwanej „równości płci”. Trzy kobiety sukcesu piastujące najwyższe stanowiska w międzynarodowych koncernach opowiadają o swoim życiu prywatnym i zawodowym.  Dokument stara się odpowiedzieć na pytanie jak wyglądają możliwości kariery zawodowej kobiet w Europie oraz czy istnieją szanse na równy podział władzy i płac pomiędzy kobiety, a mężczyzn. Emisja: piątek, 8 marca o godz. 20:00.
 

Kultura to narzędzie w rękach profesorów, służące im do produkcji profesorów, którzy - kiedy przyjdzie ich kolej - będą produkować profesorów – powiedziała Simone Veil, francuska bohaterka narodowa, która walczyła o prawa kobiet. To ona jako Minister Zdrowia doprowadziła do wprowadzenia powszechnego dostępu kobiet do pigułek antykoncepcyjnych oraz aborcji na żądanie. „Legendarna Simone Veil”, dokument przedstawiający jej sylwetkę zostanie pokazany w piątek, 8 marca o godz. 21:00.

Złożony portret najbardziej lubianej od dziesięcioleci Pierwszej Damy ukazuje z kolei film „Brigitte Macron. Francuska opowieść”. Virginie Linhart ukazuje ją niczym postać rodem z najlepszych francuskich powieści Balzaka, Flauberta czy Stendhala: matkę, żonę i uwodzicielkę o nienagannych manierach, niepozbawioną jednak odrobiny szaleństwa, a przede wszystkim broniącą własnego zdania. Emisja części 1 i 2: piątek, 8 marca od godz. 22:05.
 

Dokument „Advanced Style – moda po pięćdziesiątce” obrazuje kolorowe i intymne portrety niezależnych, stylowych kobiet i udowadnia, że jeśli chodzi o modę, wiek jest jedynie stanem umysłu. W piątek, 8 marca o godz. 23:55 widzowie Planete+ zobaczą galerię barwnych postaci, od wspaniałej 81-letniej tancerki z legendarnego teatru Apollo po 80-letnią właścicielkę sklepu na Upper West Side, z zamiłowaniem do nieprzeciętnych strojów i akcesoriów. Kwestię cielesności omawia także pokazywana na Festiwalu Filmów Dokumentalnych w Amsterdamie produkcja „Dziewczyny o seksie”, która porusza często przemilczany temat kobiecych upodobań, oczekiwań i frustracji seksualnych. To rozprawa na temat kobiecej intymności, która prezentuje spojrzenie współczesnych kobiet na takie zagadnienia jak: pożądanie, fantazje erotyczne, wstyd czy czysta przyjemność płynąca z uprawiania seksu. Casting do filmu przerodził się w wielkie wspólne doświadczenie, podczas którego zwykłe dziewczyny dzieliły się swoimi autentycznymi przeżyciami, doświadczeniami i przemyśleniami na temat swojej seksualności, ciała i roli kobiety. Emisja w piątek, 8 marca na godz. 1:15.

Czy można zakochać się w kobiecie, która nosi przy sobie ludzki mózg w kwiecistym pudełku? Niezwykła biografia Marian Diamond, kobiety, która jako jedna z pierwszych rozpoczęła badania kory mózgu. Twórcy filmu „Dr Diamond. Mózg – moja miłość” towarzyszą amerykańskiej profesor, badaczce mózgu Einsteina, przez 5 lat: są obecni przy jej pracy i sukcesach zawodowych, ale także śledzą jej życie prywatne, budując obraz ciepłej i błyskotliwej osoby o nieodpartym uroku osobistym. Emisja: piątek, 8 marca o godz. 2:15.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Karta USB WiFi Vu+ 300Mbps z anteną

Karta USB WiFi specjalna wersja do tunerów Vu+. Działa również...

95 zł Więcej...

LNB Twin BEST HG 202 Ultra Black 0,1dB

Wysokiej jakości konwerter satelitarny o współczynniku szumów 0,1 dB i...

79 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ Ultimo 4K S2X FBC Multistream

Vu+ Ultimo 4K - najpotężniejszy odbiornik Ultra HD z rodziny...

1 990 zł Więcej...
reklama