reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

4 nowe satelity O3b polecą w marcu

dodano: 2019-02-07 10:25
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Arianespace/SES

satelity O3b Cztery nowe satelity O3b, przeznaczone do pracy na średniej orbicie okołoziemskiej (MEO), bezpiecznie dotarły do Gujańskiego Centrum Kosmicznego w Kourou, w ramach przygotowań do wystrzelenia rakiety Sojuz pod koniec marca 2019 roku.

Satelity O3b, fot. Marie Ange Sanguy


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Te nowe satelity działające w paśmie Ka dołączą do istniejącej konstelacji 16 satelitów MEO wyprodukowanych przez Thales Alenia Space, krążących około 8000 km nad Ziemią i obsługujących klientów z ponad 40 krajów. Zwiększając rozmiar konstelacji z 16 do 20 satelitów, SES Networks zaoferuje większy zasięg, zapewniając jednocześnie większą dostępność usług i niezawodność, aby zaspokoić rosnący popyt na przepustowość dla zastosowań rządowych, telekomunikacyjnych, chmurowych, morskich i energetycznych.

Jak informuje SES, flota O3b satelitów MEO jest jedyną sprawdzoną konstelacją niegeostacjonarną (NGSO), która obecnie zapewnia komercyjne usługi szerokopasmowe na poziomie operatora. O3b to jedyny system satelitarny, który może świadczyć usługi certyfikowane przez MEF Carrier Ethernet 2.0 (CE2.0), spełniające te same rygorystyczne wymagania funkcjonalne i wydajnościowe co naziemne usługi światłowodowe z certyfikatem CE2.0. Połączenie wydajności równoważnej światłowodowi O3b z ogromnym zasięgiem geograficznym oznacza, że ​​system może dostarczać wydajne rozwiązania dla przetwarzania danych - w tym usługi i aplikacje chmurowe - na całym świecie. SES Networks, dzięki systemowi O3b, jest jedynym dostawcą satelitarnym, który uzyskał certyfikat dostawcy usług IBM Cloud Direct Link.

Dzięki tym czterem nowym satelitom, SES tworzy pierwszą generację unikatowej, wysokowydajnej floty 20 satelitów działających na MEO. Każdy satelita ma masę startową około 700 kg i zapewnia przepustowość ponad 10 Gb/s. Ponadto nowa generacja systemu MEO, O3b mPOWER, jest jedynym w pełni finansowanym systemem szerokopasmowym NGSO w fazie rozwoju i będzie w pełni zintegrowana oraz wstecznie kompatybilna z istniejącym systemem O3b, począwszy od 2021 roku.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena sat kempingowa 60 cm z przyssawką

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę.

139 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5278) ULTRABOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

629 zł Więcej...
reklama