reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Policja łapie piratów oferujących kanały sportowe. Gdzie?

dodano: 2019-02-07 11:23
autor: HP | źródło: parabola.cz

piractwo czaszka W Czechach tamtejsza policja interweniowała łapiąc kilku piratów, którzy na swoich stronach internetowych oferowali pirackie transmisje najlepszych wydarzeń sportowych, takich jak mecze angielskiej Premier League, hiszpańskiej LaLiga i innych. Każdy z nich jest zagrożony i może być oskarżony o kradzież praw autorskich, co w poważnych przypadkach grozi karą pozbawienia wolności do 5 lat.

Digi_sport_oferta_2018_760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Na podstawie informacji od policji platforma satelitarna DIGI CZ oskarżyła jednego z podejrzanych w czeskiej miejscowości Vsetín. Kilku innych podejrzanych zostało odkrytych przez departament policji w Karwinie i Kladnie. Obecnie toczą się przeciwko nim postępowania karne. Jeden z piratów z Pragi, aby uniknąć sprawy w sądzie, w styczniu tego roku zapłacił platformie DIGI CZ ogromne odszkodowanie, które wyniosło dziesiątki tysięcy koron, do tego dając pisemne przeprosiny.

W Czechach sprawcy przestępstwa naruszenia praw autorskich i praw pokrewnych na podstawie art. 270 kodeksu karnego grozi do 2 lat pozbawienia wolności; jeśli robią to w znacznym stopniu lub za regularne zarobki, to nawet do 5 lat więzienia.
 

- To tylko pierwsza fala udanej kampanii antypirackiej. Przygotowujemy kolejne zawiadomienie o przestępstwie - powiedział prawnik Daniel Chakal z kancelarii prawnej AURIXA, reprezentujący DIGI CZ w postępowaniu karnym.

- Bardzo uważnie monitorujemy wszelkie nadużycia prawa autorskiego dotyczące ekskluzywnych transmisji sportowych i we współpracy z czeską policją następnie bezkompromisowo dokumentujemy - powiedział Andrej Cirtek, rzecznik DIGI CZ.


Źródło: parabola.cz

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Piractwo


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

629 zł Więcej...

Modulator cyfrowy DVB-T HD Edision Lite

Modulator cyfrowy DVB-T HD Edision. Pozwala na konwersję sygnału video...

580 zł Więcej...

Konwerter Twin Invacom TWF-031 bez feeda

Profesjonalny, wyselecjonowany, podwójny konwerter Invacom 0,3dB dla odbioru słabych sygnałów...

269 zł Więcej...
reklama