reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Policja łapie piratów oferujących kanały sportowe. Gdzie?

dodano: 2019-02-07 11:23
autor: HP | źródło: parabola.cz

piractwo czaszka W Czechach tamtejsza policja interweniowała łapiąc kilku piratów, którzy na swoich stronach internetowych oferowali pirackie transmisje najlepszych wydarzeń sportowych, takich jak mecze angielskiej Premier League, hiszpańskiej LaLiga i innych. Każdy z nich jest zagrożony i może być oskarżony o kradzież praw autorskich, co w poważnych przypadkach grozi karą pozbawienia wolności do 5 lat.

Digi_sport_oferta_2018_760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Na podstawie informacji od policji platforma satelitarna DIGI CZ oskarżyła jednego z podejrzanych w czeskiej miejscowości Vsetín. Kilku innych podejrzanych zostało odkrytych przez departament policji w Karwinie i Kladnie. Obecnie toczą się przeciwko nim postępowania karne. Jeden z piratów z Pragi, aby uniknąć sprawy w sądzie, w styczniu tego roku zapłacił platformie DIGI CZ ogromne odszkodowanie, które wyniosło dziesiątki tysięcy koron, do tego dając pisemne przeprosiny.

W Czechach sprawcy przestępstwa naruszenia praw autorskich i praw pokrewnych na podstawie art. 270 kodeksu karnego grozi do 2 lat pozbawienia wolności; jeśli robią to w znacznym stopniu lub za regularne zarobki, to nawet do 5 lat więzienia.
 

- To tylko pierwsza fala udanej kampanii antypirackiej. Przygotowujemy kolejne zawiadomienie o przestępstwie - powiedział prawnik Daniel Chakal z kancelarii prawnej AURIXA, reprezentujący DIGI CZ w postępowaniu karnym.

- Bardzo uważnie monitorujemy wszelkie nadużycia prawa autorskiego dotyczące ekskluzywnych transmisji sportowych i we współpracy z czeską policją następnie bezkompromisowo dokumentujemy - powiedział Andrej Cirtek, rzecznik DIGI CZ.


Źródło: parabola.cz

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Piractwo


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Inteligentny kabel iHDMI 3m

Kierunkowy kabel HDMI-HDMI dł. 3m - dobrze działa z dekoderami...

229 zł Więcej...

Odbiornik TechniSat Digit ISIO STC UHD 4K Black

DIGIT ISIO STC UHD to najnowszy flagowy dekoder uznanej, niemieckiej...

1 590 zł Więcej...

Odbiornik AX 4KBOX HD60 S2X

AX 4K HD60 - najnowszy odbiornik Ultra HD marki AX....

450 zł Więcej...
reklama