reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Rosjanie spędzają połowę wolnego czasu przed TV

dodano: 2019-02-07 20:59 | aktualizacja: 2019-02-07 22:32
autor: RO | źródło: obob.tv

MTS Rosyjska firma telekomunikacyjna MTS opublikowała wyniki badań podsumowujące preferencje widzów telewizji naziemnej i satelitarnej. MTS jest operatorem czwartej pod względem wielkości w Rosji platformy MTS TV, nadawanej na satelicie ABS-2A (74,7°E). Stwierdzono, że średni czas oglądania telewizji wynosi 3 godz. i 40 minut dziennie.

Telewizja


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Analiza operatora zbiega się z ocenami innych uczestników rynku. Użytkownik spędza przed telewizorem średnio 3 godziny i 40 minut dziennie, a więc prawie połowę swojego czasu nie zajętego pracą czy snem. Najbardziej wśród widzów są preferowane filmy i seriale (43,2% całego czasu przeznaczonego na oglądanie TV), programy dziecięce (22,7%), programy poznawcze (12,2%) i rozrywkowe (11,8%).

Nowością jest to, że widzowie są bardziej obojętni wobec programów sportowych, muzycznych i informacyjnych

- komentuje pracownik obsługi prasowej MTS dla OBOB.TV.

Należy zauważyć, że analityk MTS demonstruje realne potrzeby, pokazując zapotrzebowanie widzów na płatną telewizję i w pewnym stopniu wyjaśnia jej popularność. Filmy w kanałach ogólnodostępnych są rozmieszczone o różnych porach. Jeżeli widz chce oglądać filmy tylko w sposób ciągły, to musi skorzystać z płatnych kanałów i innych usług, także płatnych. Kanały dla dzieci są zwykle osobną zachętą do skorzystania z telewizji satelitarnej lub kablowej – wielu rodziców uznaje takie kanały za dodatkowych "opiekunów" ich dzieci. To może wyjaśniać wysoką rolę kanałów dziecięcych na rynku. Udział programów edukacyjnych w ogólnodostępnej ofercie w multipleksach jest znacznie poniżej 12%, gdyż większość widzów ogląda je w płatnych pakietach.

Źródło: obob.tv

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Opticum HD AX502 Combo

Odbiornik HD Combo (DVB_S2/DVB-T2) PVR Ready marki Opticum wyposażony w...

279 zł Więcej...

Kamera SJCAM SJ8 PRO

979 zł Więcej...

Karta USB WiFi Vu+ 300Mbps z anteną

Karta USB WiFi specjalna wersja do tunerów Vu+. Działa również...

95 zł Więcej...
reklama