reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Cyfrowy Polsat podniesie dywidendę

dodano: 2019-02-08 16:21 | aktualizacja: 2019-02-11 10:59
autor: Jerzy Kruczek | źródło: cyfrowypolsat.pl

Cyfrowy Polsat Zygmunt Solorz, założyciel i właściciel większościowy Cyfrowego Polsatu, zaproponował podwyższenie dywidend wypłacanych akcjonariuszom spółki do co najmniej 1,8 mld zł w sumie przez najbliższe 3 lata.

Plus Polkomtel Cyfrowy Polsat


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Postulat obejmuje ustalenie rocznej kwoty dywidendy na poziomie minimum 4 proc. liczonych ze średniej kapitalizacji spółki z grudnia 2018 roku, czyli około 0,93 zł na akcję. Tak skalkulowana nominalna roczna kwota nowej dywidendy mogłaby być płacona przez spółkę przez trzy kolejne lata.

W oświadczeniu dla inwestorów spółka przekazała:

Pan Zygmunt Solorz zaproponował, aby przez najbliższe trzy lata została wypłacona akcjonariuszom Spółki dywidenda w łącznej wysokości co najmniej około 1,8 mld zł.

W szczególności, postulat obejmuje ustalenie rocznej kwoty dywidendy na poziomie minimum 4% liczonych ze średniej kapitalizacji Spółki z grudnia 2018 roku, czyli około 0,93 złotego na akcję. Tak skalkulowana nominalna roczna kwota nowej dywidendy mogłaby być płacona przez Spółkę przez trzy kolejne lata.

W opinii pana Zygmunta Solorza Grupa Cyfrowy Polsat, która była budowana przez szereg lat wspólnym wysiłkiem i przy istotnym wsparciu akcjonariuszy mniejszościowych, posiada dzisiaj solidne fundamenty w postaci zdrowych aktywów i powtarzalnych strumieni finansowych. Jednocześnie budowane przez wiele lat bardzo dobre relacje z bankami i obligatariuszami Cyfrowego Polsatu dają Spółce dostęp do finansowania jej dalszego rozwoju.

Ponadto pan Zygmunt Solorz poinformował, że otrzymywał niejednokrotnie sygnały przekazywane przez mniejszościowych akcjonariuszy Cyfrowego Polsatu odnośnie kwestii podziału zysków Spółki, który od czasu przejęcia w 2014 roku spółki Polkomtel kształtował się na relatywnie niskim poziomie. Według pana Zygmunta Solorza, dywidenda oparta o takie założenia będzie zdrowym kompromisem pomiędzy zapewnieniem godziwego i powtarzalnego wynagrodzenia na rzecz akcjonariuszy Spółki a dalszym jej oddłużaniem.

Zarząd Spółki informuje, iż w odpowiedzi na wspomniane pismo dokona przeglądu planów Grupy Cyfrowy Polsat celem oszacowania możliwości alokacji zasobów gotówkowych pod kątem wypłaty dywidendy zgodnie z oczekiwaniami wyrażonymi przez reprezentanta akcjonariusza większościowego.

Po przeprowadzeniu szacunku Zarząd dokona przeglądu obecnej polityki dywidendowej Spółki celem jej ewentualnej modyfikacji. Zarząd zapewni, aby nowa polityka dywidendowa nie zaburzyła koncepcji rozwoju firmy. Zarząd szacuje, iż proces weryfikacji zakończy się w marcu 2019 roku.


Źródło: grupapolsat.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Cyfrowy Polsat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ Ultimo 4K S2X FBC Multistream

Vu+ Ultimo 4K - najpotężniejszy odbiornik Ultra HD z rodziny...

1 990 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 1,5m

Najnowszy kabel HDMI o długości 1,5 m w wersji v2.1...

89 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo - następca najbardziej udanych odbiorników satelitarnych producenta...

325 zł Więcej...
reklama