reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Brytyjczyk z pirackimi urządzeniami wpadł na Facebooku

dodano: 2019-02-10 12:34 | aktualizacja: 2019-02-10 20:26
autor: KuKa | źródło: bbc.com/mediasat.info

Amazon Fire TV Stick Człowiek, który oszukał Sky na kwotę prawie 50 tys. funtów, oferując piracką technologię telewizyjną, został ukarany grzywną. 30-letni Ryan Jackson z niewielkiej miejscowości Gaufron (Rhayader) wpadł przez swoją stronę na Facebooku podczas wspólnego śledztwa władz samorządowych hrabstwa Powys i operatora Sky pod kątem nielegalnej działalności w mediach społecznościowych i serwisie eBay.

czaszka piractwo


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Ryan Jackson oferował specjalnie dostosowane urządzenia Amazon Fire TV Stick, odbiorniki Amazon i pirackie usługi telewizji internetowej. Klienci za około 100 funtów otrzymywali treści premium Sky, w tym filmy, sport i usługi pay-per-view. Ponadto proponował subskrypcję serwisów internetowych Netflix i Spotify.

Jackson przyznał się do trzech oskarżeń o dostarczanie lub sprzedaż odpowiednio skonfigurowanych urządzeń, które obchodziły zabezpieczenia technologiczne i jednego zarzutu naruszenia prawa autorskiego z zamiarem osiągnięcia korzyści majątkowych. Jak wyjaśniono, wykorzystywał media społecznościowe do reklamowania się. Początkowo dostarczał usługi znajomym, następnie przyjaciołom znajomych itd.

Oficer śledczy Sky, David Ferguson, dokonał zakupu testowego i uzyskał w pełni działające urządzenie w cenie 105 funtów.

Jackson osiągnął zyski od 840 do 2500 funtów, ale koszty związane ze stratami poniesionymi przez Sky wyniosły około 50 tys. funtów. Podczas rozprawy w Llandrindod Wells przyznał się do czterech zarzutów. Został ukarany grzywną 1340 funtów plus kosztami 4070 funtów i dopłatą 34 funtów.

Gareth Walters, broniąc przestępcę, przedstawił przekręt jako "operację amatorską od samego początku" i powiedział, że Jackson spędzał wolny czas z powodu chronicznego bólu pleców.

(...) Chciał mieć darmowe Sky dla siebie, dowiedział się w filmach instruktażowych Youtube jak to zrobić i zobaczył okazję, by zarobić trochę pieniędzy. (...)


Źródło: mediasat.info

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Cyberprzestępczość


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Inteligentny kabel iHDMI 1,8m

Inteligentny kabel połączeniowy HDMI-HDMI długości 1,8m - działa dobrze z...

199 zł Więcej...

Odbiornik Opticum HD AX 410

Najtańszy dekoder cyfrowy HDTV marki Opticum do współpracy z kartami...

115 zł Więcej...

Gimbal ręczny DJI Osmo Mobile 2 do smartfonów

DJI Osmo Mobile 2, to nowa wersja przełomowego gimbala stworzonego...

640 zł Więcej...
reklama