reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Brytyjczyk z pirackimi urządzeniami wpadł na Facebooku

dodano: 2019-02-10 12:34 | aktualizacja: 2019-02-10 20:26
autor: KuKa | źródło: bbc.com/mediasat.info

Amazon Fire TV Stick Człowiek, który oszukał Sky na kwotę prawie 50 tys. funtów, oferując piracką technologię telewizyjną, został ukarany grzywną. 30-letni Ryan Jackson z niewielkiej miejscowości Gaufron (Rhayader) wpadł przez swoją stronę na Facebooku podczas wspólnego śledztwa władz samorządowych hrabstwa Powys i operatora Sky pod kątem nielegalnej działalności w mediach społecznościowych i serwisie eBay.

czaszka piractwo


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Ryan Jackson oferował specjalnie dostosowane urządzenia Amazon Fire TV Stick, odbiorniki Amazon i pirackie usługi telewizji internetowej. Klienci za około 100 funtów otrzymywali treści premium Sky, w tym filmy, sport i usługi pay-per-view. Ponadto proponował subskrypcję serwisów internetowych Netflix i Spotify.

Jackson przyznał się do trzech oskarżeń o dostarczanie lub sprzedaż odpowiednio skonfigurowanych urządzeń, które obchodziły zabezpieczenia technologiczne i jednego zarzutu naruszenia prawa autorskiego z zamiarem osiągnięcia korzyści majątkowych. Jak wyjaśniono, wykorzystywał media społecznościowe do reklamowania się. Początkowo dostarczał usługi znajomym, następnie przyjaciołom znajomych itd.

Oficer śledczy Sky, David Ferguson, dokonał zakupu testowego i uzyskał w pełni działające urządzenie w cenie 105 funtów.

Jackson osiągnął zyski od 840 do 2500 funtów, ale koszty związane ze stratami poniesionymi przez Sky wyniosły około 50 tys. funtów. Podczas rozprawy w Llandrindod Wells przyznał się do czterech zarzutów. Został ukarany grzywną 1340 funtów plus kosztami 4070 funtów i dopłatą 34 funtów.

Gareth Walters, broniąc przestępcę, przedstawił przekręt jako "operację amatorską od samego początku" i powiedział, że Jackson spędzał wolny czas z powodu chronicznego bólu pleców.

(...) Chciał mieć darmowe Sky dla siebie, dowiedział się w filmach instruktażowych Youtube jak to zrobić i zobaczył okazję, by zarobić trochę pieniędzy. (...)


Źródło: mediasat.info

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Cyberprzestępczość


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

269 zł Więcej...

Dron Syma X15W Czarny (RTF)

219 zł Więcej...

Nagrywarka HD Velocap HDR1000 plus

Urządzenie pozwalające na nagrywanie ze źródła HDMI lub AV materiału...

770 zł Więcej...
reklama