reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Eutelsat 53A dla afgańskiej platformy Oqaab HD+

dodano: 2019-02-14 22:56
autor: Janusz Sulisz | źródło: Eutelsat

oqaab-afganistan-platforma-Eutelsat-360px.jpg Eutelsat Communications i Afghanistan Broadcasting System (ABS) podpisały wieloletnią umowę na dzierżawę pojemności na kilku transponderach na satelicie Eutelsat 53A na pozycji 53°E. Zostanie tam uruchomiona platforma satelitarna Oqaab HD+ na bazie istniejącej platformy naziemnej Oqaab.

oqaab afganistan-platforma-Eutelsat-760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
ABS wykorzysta zasoby pasma Ku satelity Eutelsat 53A - 53°E w Azji Środkowej, aby zapewnić zasięg dla nowej platformy satelitarnej Oqaab HD+. Platforma ta zostanie uruchomiona w nadchodzących miesiącach, aby zapewnić Afgańczykom ofertę kanałów afgańskich i najlepszych międzynarodowych stacji. Pojemność pozwoli również ABS rozszerzyć swoją sieć nadajników naziemnej telewizji cyfrowej (NTC) z Kabulu do wszystkich innych prowincji w Afganistanie, dosyłając sygnał do najważniejszych nadajników sieci NTC.

Andi Wilmers, dyrektor operacyjny ABS powiedział:

- Dzięki naszemu nowemu teleportowi w Kabulu zapewnimy lepszą jakość sygnału dla lokalnych nadawców w całym Afganistanie na atrakcyjnych warunkach. Wiązki satelity Eutelsat 53A nad Afganistanem zapewniają niezbędną siłę sygnału, dzięki czemu ludzie będą mogli odbierać wszystkie kanały, nawet z anteny satelitarnej o średnicy 45 cm. W 2019 roku zaoferujemy rozszerzone usługi, takie jak wideo na życzenie (VOD) i inne produkty dla klientów w całym Afganistanie.


Michel Azibert, dyrektor ds. marketingu i rozwoju w Eutelsacie, dodał:

- Cieszymy się, że wspieramy afgański system dystrybucji, pomagając miejscowej telewizji. Ten kontrakt konsoliduje naszą obecność w Afganistanie, gdzie jesteśmy obecni od 2014 r. przy współpracy z Ministerstwem Komunikacji w dziedzinie przesyłu danych. Podkreśla również zdolność satelitów do natychmiastowego dostarczania sygnału.


O Afghanistan Broadcasting System (ABS)
Założony w 2013 r. Afganistan Broadcasting System (ABS) jest jedyną licencjonowaną afgańską firmą dostarczającą 65 kanałów w cyfrowej telewizji naziemnej w DVB-T2 najpierw w Kabulu, a potem w całym Afganistanie i ułatwiającą przejście z nadawania analogowego na cyfrowe. Siedziba firmy znajduje się w Kabulu, ABS ma biura regionalne, z których będzie korzystać skupiając się na rozwijaniu sieci naziemnej telewizji cyfrowej i platformy satelitarnej w całym kraju. Poprzez swoją markową naziemną platformę o nazwie Oqaab, ABS oferuje mieszankę afgańskich i międzynarodowych kanałów telewizyjnych w obszarach, w których wcześniej nie zaoferowano cyfrowego odbioru naziemnego.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Operatorzy sat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

DJI Osmo Pocket

1 590 zł Więcej...

Nagrywarka UHD Velocap Tbox Deluxe

Urządzenie pozwalające na nagrywanie ze źródła HDMI lub AV materiału...

850 zł Więcej...

Stojak alu ścienny AS Sat 35cm

Aluminiowy stojak ścienny 35cm niemieckiej firmy A.S. Sat z certyfikatem...

55 zł Więcej...
reklama