reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Eutelsat 53A dla afgańskiej platformy Oqaab HD+

dodano: 2019-02-14 22:56
autor: Janusz Sulisz | źródło: Eutelsat

oqaab-afganistan-platforma-Eutelsat-360px.jpg Eutelsat Communications i Afghanistan Broadcasting System (ABS) podpisały wieloletnią umowę na dzierżawę pojemności na kilku transponderach na satelicie Eutelsat 53A na pozycji 53°E. Zostanie tam uruchomiona platforma satelitarna Oqaab HD+ na bazie istniejącej platformy naziemnej Oqaab.

oqaab afganistan-platforma-Eutelsat-760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
ABS wykorzysta zasoby pasma Ku satelity Eutelsat 53A - 53°E w Azji Środkowej, aby zapewnić zasięg dla nowej platformy satelitarnej Oqaab HD+. Platforma ta zostanie uruchomiona w nadchodzących miesiącach, aby zapewnić Afgańczykom ofertę kanałów afgańskich i najlepszych międzynarodowych stacji. Pojemność pozwoli również ABS rozszerzyć swoją sieć nadajników naziemnej telewizji cyfrowej (NTC) z Kabulu do wszystkich innych prowincji w Afganistanie, dosyłając sygnał do najważniejszych nadajników sieci NTC.

Andi Wilmers, dyrektor operacyjny ABS powiedział:

- Dzięki naszemu nowemu teleportowi w Kabulu zapewnimy lepszą jakość sygnału dla lokalnych nadawców w całym Afganistanie na atrakcyjnych warunkach. Wiązki satelity Eutelsat 53A nad Afganistanem zapewniają niezbędną siłę sygnału, dzięki czemu ludzie będą mogli odbierać wszystkie kanały, nawet z anteny satelitarnej o średnicy 45 cm. W 2019 roku zaoferujemy rozszerzone usługi, takie jak wideo na życzenie (VOD) i inne produkty dla klientów w całym Afganistanie.


Michel Azibert, dyrektor ds. marketingu i rozwoju w Eutelsacie, dodał:

- Cieszymy się, że wspieramy afgański system dystrybucji, pomagając miejscowej telewizji. Ten kontrakt konsoliduje naszą obecność w Afganistanie, gdzie jesteśmy obecni od 2014 r. przy współpracy z Ministerstwem Komunikacji w dziedzinie przesyłu danych. Podkreśla również zdolność satelitów do natychmiastowego dostarczania sygnału.


O Afghanistan Broadcasting System (ABS)
Założony w 2013 r. Afganistan Broadcasting System (ABS) jest jedyną licencjonowaną afgańską firmą dostarczającą 65 kanałów w cyfrowej telewizji naziemnej w DVB-T2 najpierw w Kabulu, a potem w całym Afganistanie i ułatwiającą przejście z nadawania analogowego na cyfrowe. Siedziba firmy znajduje się w Kabulu, ABS ma biura regionalne, z których będzie korzystać skupiając się na rozwijaniu sieci naziemnej telewizji cyfrowej i platformy satelitarnej w całym kraju. Poprzez swoją markową naziemną platformę o nazwie Oqaab, ABS oferuje mieszankę afgańskich i międzynarodowych kanałów telewizyjnych w obszarach, w których wcześniej nie zaoferowano cyfrowego odbioru naziemnego.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Operatorzy sat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Fuba DAT802B LTE

Tańsza wersja anteny Fuba DAT902B LTE. Wysokiej jakości 27-elementowa telewizyjna...

89 zł Więcej...

Mini PC Android Zidoo Z9S

Mini PC na systemie Android 7.1 Marshmallow z procesorem Realtek...

890 zł Więcej...

Inteligentny kabel iHDMI 1,8m

Inteligentny kabel połączeniowy HDMI-HDMI długości 1,8m - działa dobrze z...

199 zł Więcej...
reklama