reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

IPTV wyprzedziło platformy DTH w 2018

dodano: 2019-02-15 12:52
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Kagan/satkurier.pl

IPTV technologie W 2018 roku IPTV wyprzedziło telewizję satelitarną DTH jako drugą co do wielkości po telewizji kablowej wielokanałową platformę na świecie pod względem liczby abonentów, stanowiąc 23,4 proc. całego rynku obejmującego 1,07 mld gospodarstw domowych.

Telewizory Ultra HD 4K


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Kagan, grupa zajmująca się badaniami w ramach S&P Global Market Intelligence, szacuje, że w ciągu najbliższych pięciu lat IPTV ma charakteryzować się wskaźnikiem wzrostu CAGR na poziomie 7 proc., zaraz po płatnej naziemnej telewizji cyfrowej z prognozowanym wzrostem wynoszącym 8,5 proc.

Oczekuje się, że w ciągu najbliższych pięciu lat telewizja kablowa pozostanie największą na świecie platformą wielokanałową, ale liczba jej abonentów ma spaść o 0,3 proc. CAGR do 2023 roku, głównie z powodu migracji do IPTV w regionie Azji i Pacyfiku oraz Europie Zachodniej.

Według Kagana, globalny rynek wielokanałowy wzrósł w 2018 roku o 3,1 proc. Chiny, Indie i Stany Zjednoczone pozostają największymi rynkami pod tym względem, obejmując 57 proc. całkowitej liczby abonentów w 2018 roku. Oczekuje się, że do 2023 roku same Chiny i Indie będą stanowiły 50 proc. światowego rynku.

Wzrost liczby wielokanałowych gospodarstw domowych ma nadal spowalniać, a większość rynków w Europie, Ameryce Północnej i Azji osiągnie nasycenie. Liczba abonentów wielokanałowych na całym świecie ma wzrosnąć na poziomie 2,4 proc. CAGR w ciągu następnych pięciu lat, aby osiągnąć 1,21 mld. Wskaźnik wielokanałowej penetracji przekroczył 60 proc. w 2018 roku i oczekuje się, że wzrośnie do 61,2 proc. w ciągu następnych pięciu lat.

W Europie największym zagrożeniem dla tradycyjnych wielokanałowych platform naziemnej telewizji cyfrowej jest integracja usług OTT i catch-up TV, a także możliwość streamingu pakietów kanałów za pośrednictwem odbiorników hybrydowych.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Analizy rynkowe


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

119 zł Więcej...

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

119 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

99 zł Więcej...