reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Satelita Egyptsat-A gotowy do startu

dodano: 2019-02-19 10:36 | aktualizacja: 2019-02-19 11:40
autor: Janusz Sulisz | źródło: telesat-news.net

EgyptSat Rosyjska rakieta Soyuz 2 z egipskim satelitą Egyptsat-A (MisrSat A) została ustawiona na polu startowym kosmodromu Bajkonur. Start zaplanowano na czwartek 21 lutego 2019 r. Wyniesienie tego satelity przenoszono już kilka razy.

EgyptSat


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Na polu startowym 31 na kosmodromie Bajkonur w Kazachstanie rozpoczęto przygotowania do wystrzelenia rakiety Soyuz 2 z górnym stopniem Fregat z satelitą Egyptsat-A. 

Start rakiety z egipskim satelitą zaplanowano na 21 lutego o godz. 19:47 czasu moskiewskiego (16:47 GMT). Trasa lotu rakiety wiedzie na północ od kosmodromu Bajkonur przez terytorium Kazachstanu (regiony Aktyubinsk i Kostanay) i Rosji (region Uralu).

Początkowo EgyptSat-A miał trafić na orbitę 22 listopada 2018 roku, ale uruchomienie zostało najpierw przeniesione na 27 grudnia, a następnie do 7 lutego 2019 roku, a później 21 lutego. EgyptSat-A powstał dla egipskiej Narodowej Agencji ds. Teledetekcji Ziemi (National Authority for Remote Sensing and Space Sciences).

EgyptSat-A powinien zastąpić satelitę EgyptSat-2 produkcji rosyjskiej, z którym utracono kontakt w kwietniu 2015 roku. W maju 2016 r. RSC Energia poinformowała, że ​​rozpoczęła budowę urządzenia kosztem ochrony ubezpieczeniowej utraconego satelity. Równoważny koszt nowego satelity to około 100 mln dol.

Jego poprzednik - satelita EgyptSat-1 - został wyprodukowany przez ukraińskie przedsiębiorstwo Juzhnoje. Satelita został wyniesiony na orbitę w 2007 r. z kosmodromu Bajkonur przy użyciu rakiety Dniepr. Już w lipcu 2010 r. utracono łączność z EgyptSat-1.

Nowy egipski satelita EgyptSat-A otrzymał ulepszony system optyczno-elektroniczny i pokładowy system kontroli, szybkie łącze radiowe i zmodernizowane panele słoneczne. 

Źródło: telesat-news.net

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ Ultimo 4K S2X FBC Multistream

Vu+ Ultimo 4K - najpotężniejszy odbiornik Ultra HD z rodziny...

1 990 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ Duo 4K S2X FBC Multistream

Vu+ Duo 4K - nowa propozycja z segmentu sprzętu Ultra...

1 590 zł Więcej...

DJI Osmo Pocket

1 590 zł Więcej...
reklama