reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TVP chce pokazywać Formułę 1 z Robertem Kubicą

dodano: 2019-02-19 10:27 | aktualizacja: 2019-02-19 11:53
autor: Anita Kaźmierska | źródło: press.pl

F1 Formuła 1 Eleven Sports Prezes TVP, Jacek Kurski, potwierdził, że Telewizja Polska jest zainteresowana pokazywaniem transmisji z wyścigów Formuły 1. Już pod koniec zeszłego roku dyrektor TVP Sport, Marek Szkolnikowski, informował, iż „miały miejsce wstępne rozmowy” w sprawie pozyskania sublicencji. Teraz prezes TVP, na miesiąc przed startem nowego sezonu F1, powiedział: - Jesteśmy w intensywnym kontakcie z Polsatem.

Robert Kubica


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Prawa do pokazywania w Polsce transmisji z wyścigów Formuły 1 ma Eleven Sports, którego większościowym udziałowcem jest Telewizja Polsat.

- Jeżeli państwo, a Orlen jest największą firmą państwową, wspiera ten projekt, to w interesie wszystkich, czyli: państwa, Orlenu, Williamsa jest, żeby sponsoring miał przełożenie na otwartą antenę, czyli Telewizję Polską - powiedział „Presserwisowi” Jacek Kurski, prezes TVP. - Jesteśmy w intensywnym kontakcie z Polsatem i mam nadzieję, że będziemy mogli przekazać dobre wiadomości - dodał zaznaczając, że jest wola ze strony Polsatu.

Należy tu jednak zaznaczyć, że nawet jeśli doszłoby do porozumienia TVP z Polsatem / Eleven Sports, wyścigi F1 byłyby pokazywane nie w TVP1 czy TVP2, a na antenie TVP Sport. To i tak świetna informacja, gdyż kanał ten jest oferowany m.in. w naziemnej telewizji cyfrowej, czyli jest powszechnie dostępny. Z wypowiedzi Kurskiego wynika jednak, że TVP rozważyłaby pokazywanie transmisji także na głównych antenach, gdyby Kubica wygrywał.

Czy Polsat jest gotów udzielić sublicencji TVP?
- Nic mi na ten temat nie wiadomo - powiedział Tomasz Matwiejczuk, rzecznik Telewizji Polsat (za press.pl).

Dodajmy, iż w nowym sezonie Formuły 1, który zacznie się w połowie marca od GP Australii, w zespole ROKiT Williams Racing jeździł będzie Robert Kubica. Aktualnie w Barcelonie odbywają się oficjalne testy teamów F1, ale na razie bez Kubicy, który ma dołączyć dopiero w środę.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TVP


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Monoblock Twin 6° Opticum LMTP-04H

Tania wersja konwertera Universal Monoblock Twin marki Opticum (6 stopni...

79 zł Więcej...

Konwerter Single Televes LNB

Ostatni model pojedynczego konwertera Universal hiszpańskiej firmy Televes. Charakterystyczna pomarańczowa...

35 zł Więcej...

Antena DVB-T dookólna KORONA

Radiowo-telewizyjna antena szerokopasmowa o dookólnej charakterystyce na samochód z mocnym...

79 zł Więcej...
reklama