reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TVP chce pokazywać Formułę 1 z Robertem Kubicą

dodano: 2019-02-19 10:27 | aktualizacja: 2019-02-19 11:53
autor: Anita Kaźmierska | źródło: press.pl

F1 Formuła 1 Eleven Sports Prezes TVP, Jacek Kurski, potwierdził, że Telewizja Polska jest zainteresowana pokazywaniem transmisji z wyścigów Formuły 1. Już pod koniec zeszłego roku dyrektor TVP Sport, Marek Szkolnikowski, informował, iż „miały miejsce wstępne rozmowy” w sprawie pozyskania sublicencji. Teraz prezes TVP, na miesiąc przed startem nowego sezonu F1, powiedział: - Jesteśmy w intensywnym kontakcie z Polsatem.

Robert Kubica


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Prawa do pokazywania w Polsce transmisji z wyścigów Formuły 1 ma Eleven Sports, którego większościowym udziałowcem jest Telewizja Polsat.

- Jeżeli państwo, a Orlen jest największą firmą państwową, wspiera ten projekt, to w interesie wszystkich, czyli: państwa, Orlenu, Williamsa jest, żeby sponsoring miał przełożenie na otwartą antenę, czyli Telewizję Polską - powiedział „Presserwisowi” Jacek Kurski, prezes TVP. - Jesteśmy w intensywnym kontakcie z Polsatem i mam nadzieję, że będziemy mogli przekazać dobre wiadomości - dodał zaznaczając, że jest wola ze strony Polsatu.

Należy tu jednak zaznaczyć, że nawet jeśli doszłoby do porozumienia TVP z Polsatem / Eleven Sports, wyścigi F1 byłyby pokazywane nie w TVP1 czy TVP2, a na antenie TVP Sport. To i tak świetna informacja, gdyż kanał ten jest oferowany m.in. w naziemnej telewizji cyfrowej, czyli jest powszechnie dostępny. Z wypowiedzi Kurskiego wynika jednak, że TVP rozważyłaby pokazywanie transmisji także na głównych antenach, gdyby Kubica wygrywał.

Czy Polsat jest gotów udzielić sublicencji TVP?
- Nic mi na ten temat nie wiadomo - powiedział Tomasz Matwiejczuk, rzecznik Telewizji Polsat (za press.pl).

Dodajmy, iż w nowym sezonie Formuły 1, który zacznie się w połowie marca od GP Australii, w zespole ROKiT Williams Racing jeździł będzie Robert Kubica. Aktualnie w Barcelonie odbywają się oficjalne testy teamów F1, ale na razie bez Kubicy, który ma dołączyć dopiero w środę.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TVP


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Linbox WS-6934 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem SNR,...

299 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo - następca najbardziej udanych odbiorników satelitarnych producenta...

325 zł Więcej...

Odbiornik GiGaBlue UHD Trio 4K

Nowy odbiornik marki GigaBlue - tani odbiornik 4K Combo z...

499 zł Więcej...
reklama