reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Główny udziałowiec zmniejsza udziały w Eutelsacie

dodano: 2019-02-23 12:53
autor: Janusz Sulisz | źródło: BPI/cbanque.com

Eutelsat Główny udziałowiec sprzedał udziały w francuskim operatorze satelitarnym - firmie Eutelsat, zyskując dla banku Francji kwotę 285 mln euro. BPI France (Banque Publique d'Investissement) - francuski bank inwestycyjny wspierany przez państwo znacznie zmniejszył swoje udziały w znanym operatorze floty satelitów Eutelsat.
 


Eutelsat


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Bank BPI France sprzedał około 15,5 mln akcji francuskiego operatora satelitarnego, co jest równowartością 6,67% wartości firmy. Po sprzedaży BPI France będzie posiadać około 19,8% udziałów w firmie Eutelsat. Ten ruch oznacza również, że BPI straci jedno z trzech miejsc w zarządzie Eutelsat.

- To częściowe pozbycie się akcji odzwierciedla naszą strategię aktywnego zarządzania portfelem i umożliwi rozwój innych firm - powiedział prezes BPI, Nicolas Dufourcqsays.

- Pozostając referencyjnym udziałowcem i długoterminowym partnerem Eutelsat Communications, będziemy nadal wspierać jego rozwój - kontynuował.


Cena akcji spółki Eutelsat we wczesnych sesjach giełdowych w dniu 22 lutego 2019 r. spadła nieznacznie z 19,13 euro wczoraj do wartości 18,22 euro (spadek 4,37%) po informacjach o pozbyciu się akcji przez BPI, aczkolwiek cena akcji trzyma się w okolicy 18 euro. Analitycy oczekują, że akcje będą lekko spadać w wyniku wprowadzenia tak dużej partii akcji na rynek, ale potem sytuacja się ustabilizuje.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Operatorzy sat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Inteligentny kabel iHDMI 1,8m

Inteligentny kabel połączeniowy HDMI-HDMI długości 1,8m - działa dobrze z...

199 zł Więcej...

Odbiornik VU+ ZERO Black

VU+ ZERO - najnowszy model firmy VU+ na Linuksie z...

419 zł Więcej...

Moduł UniCam Pro Evo 4.0

Uniwersalny moduł dostępu UniCam Evo Deltacrypt CI/CI+ v. 4.0. W...

490 zł Więcej...
reklama