reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Na Ukrainie zawieszono kolejnego nadawcę

dodano: 2019-02-25 14:36
autor: RO | źródło: telekritika.ua

Stop Narodowa Rada Ukrainy ds. telewizji i radia podjęła uchwałę o zablokowaniu kanału filmowego TV XXI, który działa na podstawie łotewskiej licencji. Regulator ujawnił, że nadawca emituje nieopłacone rosyjskie reklamy, a łotewską licencję utracił latem 2018 r. Operator platformy satelitarnej Xtra TV od 22 lutego br. nie nadaje tego kanału w swoich pakietach.

TV XXI


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
TV XXI działał na Ukrainie od 2 kwietnia 2008 roku, ale ukraińska kontrola z listopada ub.r. ujawniła ogłoszenie reklamowe, w którym zamieszczono informacje o certyfikacji Federalnej Służby Nadzoru Łączności, Technologii Informacyjnych i Masowej Komunikacji (Roskomnadzor) z dnia 26 kwietnia 2012 r.

Ukraiński regulator ustalił też emisję rosyjskich reklam. Płatności były podawane w rublach z przekierowaniem do rosyjskiej strony internetowej. Zgodnie z ukraińskim ustawodawstwem, reklama na kanałach zagranicznych jest dopuszczalna tylko w przypadkach, gdy nadawca pochodzi z kraju ratyfikującego Europejską konwencję o telewizji ponadgranicznej. Taka reklama musi być opłacona na terytorium Ukrainy.

TV XXI nadaje w 15 krajach byłego ZSRR. Kanał emituje wyłącznie europejskie i hollywoodzkie kino w trzech 8-godzinnych pasmach, po 4-5 filmów. Harmonogram przewiduje 365 filmów premierowych, czyli jedną premierę dziennie.

Co ciekawe przedstawiciel firmy dystrybuującej kanał na Ukrainie powiedział, że reklamy są opłacone. Odpowiednia umowa jest zawarta pomiędzy nadawcą a dystrybutorem. Ponadto nie ujawnił przyczyn utraty łotewskiej licencji, ale jednocześnie dodał, że nadawca ubiega się o licencję w Szwecji.

Ukraiński regulator w latach 2014-2018 zablokował około 80 rosyjskich stacji telewizyjnych. Ostatnio na pół roku uniemożliwił dystrybucję kanałów Nasze lubimoje kino i RTVi.

Źródło: telekritika.ua

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

TechniSat DigitRadio 110 IR DAB+ WiFi radio Internetowe

Cyfrowe radio DAB+, radio Internetowe oraz radio analogowe UKF/FM. Rozszerza...

620 zł Więcej...

Inteligentny kabel iHDMI 1,8m

Inteligentny kabel połączeniowy HDMI-HDMI długości 1,8m - działa dobrze z...

199 zł Więcej...

Dron wyścigowy Hubsan H122D X4 Storm FPV

Potężne silniki, kamera HD i mnogość funkcji przekonują, że Hubsan...

429 zł Więcej...
reklama