reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

System Rosscrypt zhackowany

dodano: 2019-02-27 09:10 | aktualizacja: 2019-02-27 11:26
autor: HP | źródło: parabola.cz

Rosscrypt-piractwo-rosja-360px.jpg System dostępu warunkowego Rosscrypt został zhackowany. W ostatnich dniach w Internecie pojawiły się emulatory umożliwiające odszyfrowywanie kanałów korzystających z tego rosyjskiego systemu w celu zabezpieczenia transmisji telewizyjnych z satelity i naziemnie na terenie Rosji.

czaszka piractwo


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
System dostępu warunkowego Rosscrypt, jak sama nazwa wskazuje, jest rosyjskim systemem kryptograficznym zaprojektowanym specjalnie na potrzeby lokalnych nadawców - zwłaszcza publicznego kanału telewizyjnego Pervyj kanal.

Nadawca Pervyj kanal korzysta z systemu Rosscrypt dla wszystkich satelitarnych sygnałów dystrybucyjnych w popularnych multipleksach DVB-S. Wraz z rozwojem transmisji DVB-T2 system Rosscrypt został wdrożony do dystrybucji multipleksów DVB-S2 w standardzie T2-MI, który wykorzystuje nie tylko Pervyj kanal, ale również drugi rosyjski nadawca publiczny VGTRK Rossija również w wersjach regionalnych.

Indywidualny odbiór sygnałów dystrybucyjnych Pervyj kanal i Rossija 1 nie był możliwy - operatorzy nie zapewniają modułów dostępu warunkowego dla systemu Rosscrypt. Widzowie w Rosji mogą oglądać te kanały w ofertach dostawców usług telewizyjnych jak Trikolor TV, NTV Plus, MTS TV, Telekarta lub zwykłej anteny z multipleksów DVB-T2.

Rosscrypt jest szeroko stosowany w paśmie C, między innymi z pozycji 90°E, 53°E, 49°E i 40°E. W paśmie Ku system Rosscrypt jest również używany z satelity na pozycji 53°E, ale tylko z wiązki Spot1 z zasięgiem ograniczonym do Federacji Rosyjskiej.

Ostrzeżenie:
Te artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny. Nie służy jako wskazówka dla pirackiego odbioru cyfrowej telewizji satelitarnej.

Źródło: parabola.cz

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Piractwo


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SX88+ Optima Combo HEVC HD+IP Multistream

Mały, satelitarno-kablowo-naziemny odbiornik HD z DX - Blindscanem, dźwiękiem E-AC3...

319 zł Więcej...

Antena Opticum AX1000+ LTE

Wysokiej jakości telewizyjna antena UHF marki Opticum. Zaprojektowana specjalnie do...

69 zł Więcej...

Multiswitch Opticum Red dCSS 52-32

Multiswitch Opticum Red dCSS  - przestawka UniCable, SCR, do rozbudowy...

359 zł Więcej...
reklama