reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Michał Bartkowiak wiceprezesem Inea

dodano: 2019-03-02 09:08 | aktualizacja: 2019-03-02 09:58
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Inea

Michał Bartkowiak INEA Michał Bartkowiak, dotychczasowy członek zarządu ds. operacyjnych INEA, obejmuje funkcję wiceprezesa spółki. W zarządzie zasiadają nadal prezes – Janusz Kosiński oraz Eugeniusz Grzybek i Piotr Sujecki.

Inea


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Od 1 marca INEA wprowadza zmiany w strukturze swojego zarządu. W ich wyniku Michał Bartkowiak, związany ze spółką od 2015 r., obejmuje funkcję wiceprezesa. Skład zarządu pozostaje bez zmian i poza Bartkowiakiem tworzą go – Janusz Kosiński, Eugeniusz Grzybek oraz Piotr Sujecki.

Janusz Kosiński jest założycielem spółki i jej prezesem. Współtworzył takie firmy, jak KOMA czy Telewizja Kablowa Poznań, z których powstała INEA. Kosiński odpowiada przede wszystkim za strategię oraz rozwój całej grupy kapitałowej. Jest absolwentem Wydziału Elektrycznego na Politechnice Poznańskiej. Poza tym pełni też funkcje członka zarządu Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej oraz członka Komitetu Elektroniki i Telekomunikacji Polskiej Akademii Nauk.

Michał Bartkowiak początkowo zajmował w INEA stanowisko członka zarządu ds. finansowych. W 2017 roku objął funkcję członka zarządu ds. operacyjnych odpowiedzialnego m.in. za: sprzedaż, marketing, customer care czy utrzymanie sieci. W związku z powołaniem na stanowisko wiceprezesa będzie odpowiadał za szeroko rozumiany obszar komercyjny działalności INEA. Bartkowiak posiada ponad 20-letnie doświadczenie w zarządzaniu firmami z branż takich, jak: FMCG, farmaceutyczna, papiernicza, motoryzacyjna czy informatyczna. Jest absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.
 
Michał Bartkowiak - wiceprezes INEA

Eugeniusz Grzybek to współzałożyciel INEA, który od 2005 roku pełni w niej funkcję członka zarządu ds. techniki. Z branżą telekomunikacyjną związany jest od 1990 roku. W latach 1997-2012 był prezesem zarządu spółki projektowo-integratorskiej HFC Systems Sp. z o.o specjalizującej się w projektowaniu sieci CATV i FTTH. Członek Rady Konsultacyjnej Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej. Absolwent Wydziału Elektroniki i Telekomunikacji na Politechnice Poznańskiej.

Piotr Sujecki związany jest z INEA od listopada 2018 r., kiedy to objął funkcję członka zarządu ds. finansowych. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w pełnieniu funkcji zarządczych w firmach z sektora telekomunikacyjnego i energetycznego. W latach 2014-2016 pracował jako dyrektor finansowy w Grupie PGNiG, natomiast wcześniej przez 10 lat był związany z Polkomtel S.A., gdzie pełnił m.in. funkcję dyrektora departamentu finansowego. Jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.
 

– Zmiany w strukturze zarządu mają na celu wzmocnienie pozycji spółki oraz jej wsparcie w realizacji długoterminowej strategii rozwoju INEA jako właściciela infrastruktury światłowodowej – komentuje Janusz Kosiński, prezes zarządu INEA. – Michałowi życzę powodzenia, bo przed nami sporo nowych, ambitnych wyzwań, związanych m.in. z rozpoczęciem naszej działalności poza Wielkopolską – dodaje Kosiński.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polskie kablówki


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Gimbal ręczny DJI Osmo Mobile 2 do smartfonów

DJI Osmo Mobile 2, to nowa wersja przełomowego gimbala stworzonego...

599 zł Więcej...

Miernik Amiko Multitracker 2 Combo DVB-S2/T2/C

Miernik, do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2 naziemnych DVB-T/T2...

599 zł Więcej...

Antena szerokopasmowa MLog 6-69 HV dla MUX8 w pionie

Telewizyjna antena szerokopasmowa o strukturze logarytmicznej periodycznie dipolowej MLog 6-69...

40 zł Więcej...
reklama