reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Konnect - satelita Eutelsatu następnej generacji

dodano: 2019-03-03 12:36
autor: Janusz Sulisz | źródło: Eutelsat/Thales Group

Eutelsat-konnect-thales-alenia-360px.jpg Operator satelitarny Eutelsat i firma Thales Alenia Space, wspólne przedsięwzięcie Thales (67%) i Leonardo (33%), przekazały, że platforma i ładunek satelity Konnect zostały pomyślnie połączone. Konnect jest pierwszym satelitą wykorzystującym całkowicie elektryczną platformę Spacebus Neo.

Konnect Africa


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Przypomnijmy, że w kwietniu 2018 roku operator Eutelsat Communications zamówił satelitę VHTS (Very High Throughput Satellite) nowej generacji o nazwie Konnect VHTS, który ma wspomóc rozwój łączności internetowej w Europie. Satelita miał wejść do użytku w 2021 roku, ale nastąpi to szybciej. Satelita Konnect VHTS posłuży francuskiemu operatorowi Orange w celu zaoferowania klientom usług dostępu do szerokopasmowego internetu na europejskich rynkach, na których prowadzi działalność (możliwe, że także w Polsce).

Platforma Spacebus Neo od firmy Thales Alenia Space oferuje szereg istotnych innowacji, które wykorzysta Eutelsat:
  • wysoce innowacyjne sterowanie termiczne i wysokowydajny podsystem mocy,
  • elastyczna i modułowa konstrukcja,
  • ładunki dostosowane do wymagań każdego klienta, w tym rozwiązania cyfrowe i satelity o bardzo dużej przepustowości (VHTS).

Linia produktów Spacebus Neo jest wspierana wspólnie przez Europejską Agencję Kosmiczną poprzez program ARTES dla zaawansowanych badań w systemach telekomunikacyjnych oraz francuską agencję kosmiczną CNES.

Konnect to satelita wysokiej wydajności następnej generacji oferujący niespotykaną elastyczność operacyjną. Mając masę 3,5 tony, ten całkowicie elektryczny satelita, zapewni przepustowość 75 Gb/s obejmującą Europę Zachodnią i Afrykę. Konnect jest także ważnym filarem strategii powrotu Eutelsat do wzrostu, umożliwiającej spółce wzmocnienie obecności na szybko rozwijającym się rynku usług szerokopasmowych.

Eutelsat nazywa operację połączenia dużym krokiem w budowie satelity, w ramach przygotowań do jego uruchomienia do końca 2019 roku.

- Ta operacja połączenia stanowi kluczowy krok w tym ważnym programie satelitarnym - zauważył Yohann Leroy, zastępca dyrektora generalnego i dyrektor techniczny Eutelsatu - który umożliwi dostarczanie szybkich usług szerokopasmowych po przystępnych cenach, z myślą o uzupełnieniu sieci naziemnych w Europie Zachodniej, ale także w Afryce, gdzie dążenie do zwiększenia wskaźnika penetracji internetu jest kluczowym priorytetem.


Źródło: thalesgroup.com

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kamera SJCAM SJ8 PRO

979 zł Więcej...

Zestaw nc+ telewizja na kartę: ITI 2850ST + pakiet Start+1m

Zestaw nc+ telewizja na kartę: odbiornik combo ADB2850ST + karta...

129 zł Więcej...

Zabezpieczenie sieci LAN z uziemieniem

Zabezpieczenie sieci LAN z uziemieniem - specjalny adapter zakładany na...

55 zł Więcej...
reklama