Plan transmisji Final Four Pucharu Polski siatkarek

dodano: 2019-03-04 23:17
autor: Janusz Sulisz | źródło: polsatsport.pl

Puchar-Polski-2019-Nysa-LSK-360px.jpg Turniej finałowy Pucharu Polski siatkarek zostanie rozegrany w sobotę i niedzielę 9-10 marca w Nysie. O trofeum powalczą cztery czołowe drużyny Ligi Siatkówki Kobiet – Chemik Police, Developres SkyRes Rzeszów, ŁKS Commercecon Łódź oraz Grot Budowlani Łódź. Sprawdź plan transmisji Final Four Pucharu Polski siatkarek.

Dwie najlepsze drużyny, które wyłoniły trzy rundy wstępne, dołączyły do sześciu czołowych ekip po pierwszej rundzie fazy zasadniczej LSK. Te zespoły zmierzyły się ze sobą w ćwierćfinałach.

Większych sensacji na tym etapie rozgrywek nie było.
Grot Budowlani Łódź wygrali z DPD Legionovią Legionowo 3:0, a Chemik Police pokonał Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz 3:1. Do Final Four nie przebiły się drużyny z 1. Ligi. Siatkarki WTS Solna Wieliczka przegrały z ekipą Developres SkyRes Rzeszów 1:3, a najwięcej emocji przyniosło starcie Wisła Warszawa – ŁKS Commercecon Łódź. Warszawskie Syreny, po ambitnej walce uległy faworyzowanym rywalkom 2:3 (14:16 w tie-breaku).

W ten sposób awans do turnieju finałowego w Nysie wywalczyły cztery najlepsze aktualnie drużyny w tabeli ekstraklasy siatkarek. W półfinałach dojdzie do konfrontacji Grot Budowlani Łódź – Chemik Police oraz ŁKS Commercecon Łódź – Developres SkyRes Rzeszów

Przed rokiem turniej finałowy również rozegrano w Hali Nysa. W finale byliśmy świadkami derbów Łodzi – siatkarki Grot Budowlanych pewnie pokonały ŁKS Commercecon 3:0 (25:20, 25:17, 25:20). Nagrodę dla najlepszej zawodniczki tamtej imprezy otrzymała przyjmująca Julia Twardowska.