WTA Indian Wells: Zagrają Magda Linette i Iga Świątek

dodano: 2019-03-05 10:48 | aktualizacja: 2019-03-05 12:34
autor: Janusz Sulisz | źródło: sport.tvp.pl

Linette_TVP_sport_waszyngton_2018_360px.jpg Iga Świątek awansowała do finału eliminacji turnieju BNP Paribas Open na twardych kortach w Indian Wells. W pierwszej rundzie Polka w trzech setach pokonała Hiszpankę Larę Arruabarrenę-Vecino 6:1, 6:7 (6-8), 6:2. Transmisje turnieju od czwartku (7.03) w TVP Sport.

17-letnia tenisistka z Warszawy po raz pierwszy w karierze wystąpiła w eliminacjach turnieju WTA Premier Mandatory. Debiut może zaliczyć do udanych. W pierwszym secie grała pewnie, utrzymywała swój serwis, a w drugim i czwartym gemie przełamała rywalkę. Dopiero przy stanie 5:0 Hiszpanka zdołała obronić podanie. Chwilę później Świątek zakończyła seta.

Druga partia była bardziej wyrównania. Obie tenisistki zapisały na swoich kontach po jednym przełamaniu i o losach seta musiał decydować tie-break. Świątek miała w nim nawet piłkę meczową, ale przegrała ostatecznie 6:8. W decydującej odsłonie wątpliwości już nie było. Polka dwa razy wygrała gemy przy serwisie sklasyfikowanej na 88. miejscu w rankingu WTA Hiszpanki i wygrała seta 6:2.

W decydującej rundzie eliminacji Iga Świątek (125 WTA) zagra z Belgijką Ysaline Bonaventure (WTA 144), która wyeliminowała Serbkę Olgę Danilović. Pewne miejsce w głównej drabince ma Magda Linette. Jej pierwszą rywalką będzie Chorwatka Petra Martić.