reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

BBC First prezentuje „Shakespeare i Hathaway: prywatni detektywi”

dodano: 2019-03-06 17:20 | aktualizacja: 2019-03-19 16:09
autor: Jakub Sulisz | źródło: BBC World Wide

„Shakespeare i Hathaway: prywatni detektywi” Prywatny detektyw Frank Hathaway (Mark Benton) dotychczas pracował sam. Ostatnio jednak nie radzi sobie tak dobrze jak kiedyś. Chociaż ma błyskotliwy detektywistyczny umysł i niewiarygodny instynkt, to niestety zmaga się również ze słabą formą i brakiem gotówki. Frank potrzebuje więc partnera. Choć jeszcze o tym nie wie, w tej roli lepiej niż ktokolwiek inny sprawdzi się wrażliwa i przesympatyczna fryzjerka Lu Shakespeare (Jo Joyner – znana z kultowego serialu „EastEnders”).

„Shakespeare i Hathaway: prywatni detektywi”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Kiedy zapłakana Lu po raz pierwszy pojawia się w gabinecie Franka podejrzewając, że ​​jej narzeczony Clive próbuje wycofać się z zaplanowanych zaślubin, detektyw dostrzega szansę na rozwiązanie swoich problemów finansowych. Przyjmuje zlecenie i wkrótce przyłapuje niewiernego narzeczonego, jak obdarowuje diamentowym naszyjnikiem swoją sekretarkę Janice. Kiedy informuje o tym Lu, ta niedowierza mu i rezygnuje z jego usług. Mimo to Frank decyduje się wtargnąć na jej ślub, aby odwieźć ją od podjęcia złej życiowej decyzji.

Początkowo Lu nawet nie chce o tym słyszeć, ale gdy jej niedoszły mąż zostaje znaleziony martwy w apartamencie  nowożeńców i wszelkie poszlaki wskazują na nią, uświadamia sobie, że przymierze z Frankiem może być dla niej jedyną szansą. Mimo początkowej niechęci, Frank i Lu szybko stają się zgranym zespołem, tworząc niezwykle zabawny duet śledczy. Szybko odkrywają, że w przepięknym mieście Szekspira nie wszystko jest tak spokojne, jak się wydaje, rzeczywistość jest znacznie barwniejsza od fikcji, a prowincjonalni przestępcy bywają uwikłani w iście wielkomiejskie zbrodnie.
 

Perypetie walczącej z przestępczością nietypowej pary detektywów to lekka i zabawna wersja brytyjskich seriali detektywistycznych, która zjednała sobie wielu widzów w Wielkiej Brytanii. W dniu premiery serial zanotował rekordową oglądalność na poziomie 2,7 miliona widzów. Przeciętnie zaś każdy odcinek oglądało 2,1 miliona osób. Wyniki te sprawiły, że był to najlepiej oglądany na wyspach serial emitowany w ciągu dnia w sezonie 2017/2018. 

Premiera: 20 marca o godz. 20:45 na BBC First 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Opticum AX1000+ LTE

Wysokiej jakości telewizyjna antena UHF marki Opticum. Zaprojektowana specjalnie do...

69 zł Więcej...

Antena szerokopasmowa MLog 6-69 HV dla MUX8 w pionie

Telewizyjna antena szerokopasmowa o strukturze logarytmicznej periodycznie dipolowej MLog 6-69...

40 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

649 zł Więcej...
reklama