reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Satelita Hellas Sat 4 zmierza na 39°E

dodano: 2019-03-07 11:01
autor: Janusz Sulisz | źródło: satdream.gr/parabola.cz

Hellas Sat HellasSat Grecki satelita Hellas Sat 4 kontynuuje swój kurs do wyznaczonej pozycji orbitalnej 39°E. Po udanym wykorzystaniu technologicznych innowacji paneli słonecznych nowej generacji podobnych do słonecznych żagli wkrótce po jego wyniesieniu, satelita uruchomił kolejny system z najnowszą technologią napędu elektrycznego.

Hellas Sat HellasSat


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Satelita Hellas Sat 4 został wyniesiony 5 lutego 2019 roku o godz. 22:28 polskiego czasu z kosmodromu Kourou w Gujanie Francuskiej. Był to lot VA247 największej w Europie rakiety Ariane 5. 16 lutego br. o godz. 18:00 rozpoczął się drugi etap - przesunięcie satelity na orbitę geostacjonarną.
 

- Satelita o napędzie paliwowym potrzebuje 10 dziesięciu dni, aby dotrzeć na orbitę geostacjonarną, natomiast satelita elektryczny potrzebuje na to 100 dni - powiedział Christodoulos Protopapas, dyrektor generalny Hellas Sat. Za to najnowsze technologie pozwalają na wydłużenie czasu pracy satelity z 15 do 23 lat.

Według Protopapasa, Hellas Sat 4 powinien osiągnąć pozycję orbitalną 39°E przed końcem maja br. Satelita będzie pracował wraz z Hellas Sat 3, oferując pojemność w paśmie Ku dla klientów w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce Południowej.

Źródło: parabola.cz

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Zabezpieczenie sieci LAN z uziemieniem

Zabezpieczenie sieci LAN z uziemieniem - specjalny adapter zakładany na...

55 zł Więcej...

Mini PC Xiaomi Mi BOX S 4K

Xiaomi Mi Box S to odtwarzacz multimedialny 4K Ultra HD...

299 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 149 zł Więcej...
reklama