reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Satelita Hellas Sat 4 zmierza na 39°E

dodano: 2019-03-07 11:01
autor: Janusz Sulisz | źródło: satdream.gr/parabola.cz

Hellas Sat HellasSat Grecki satelita Hellas Sat 4 kontynuuje swój kurs do wyznaczonej pozycji orbitalnej 39°E. Po udanym wykorzystaniu technologicznych innowacji paneli słonecznych nowej generacji podobnych do słonecznych żagli wkrótce po jego wyniesieniu, satelita uruchomił kolejny system z najnowszą technologią napędu elektrycznego.

Hellas Sat HellasSat


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Satelita Hellas Sat 4 został wyniesiony 5 lutego 2019 roku o godz. 22:28 polskiego czasu z kosmodromu Kourou w Gujanie Francuskiej. Był to lot VA247 największej w Europie rakiety Ariane 5. 16 lutego br. o godz. 18:00 rozpoczął się drugi etap - przesunięcie satelity na orbitę geostacjonarną.
 

- Satelita o napędzie paliwowym potrzebuje 10 dziesięciu dni, aby dotrzeć na orbitę geostacjonarną, natomiast satelita elektryczny potrzebuje na to 100 dni - powiedział Christodoulos Protopapas, dyrektor generalny Hellas Sat. Za to najnowsze technologie pozwalają na wydłużenie czasu pracy satelity z 15 do 23 lat.

Według Protopapasa, Hellas Sat 4 powinien osiągnąć pozycję orbitalną 39°E przed końcem maja br. Satelita będzie pracował wraz z Hellas Sat 3, oferując pojemność w paśmie Ku dla klientów w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce Południowej.

Źródło: parabola.cz

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel Megasat Quattro 90dB 10m

Tani, poczwórny przewód koncentryczny 75 ohm w kolorze białym Chess...

70 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Single UHD 4K S2X

Octagon SF8008 UHD 4K S2X odchudzona wersja nowego odbiornia UHD...

439 zł Więcej...

Konwerter Single Televes LNB

Ostatni model pojedynczego konwertera Universal hiszpańskiej firmy Televes. Charakterystyczna pomarańczowa...

35 zł Więcej...
reklama