reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Sąd w Hadze orzeka przeciwko holenderskiemu piratowi

dodano: 2019-03-10 23:06 | aktualizacja: 2019-03-12 10:31
autor: HP | źródło: broadbandtvnews

ziggo-logo-2019-360px.jpg 8 marca sąd w Hadze orzekł wyrok przeciwko holenderskiemu piratowi, który zarządzał siecią card sharingu z ponad 300 klientami. Jermain R. został skazany tylko na 240 godzin prac społecznych, co wydaje się śmieszną karą. Otrzymał także warunkową, 6-miesięczną karę pozbawienia wolności z 3-letnim okresem próbnym. Nie poniósł żadnej kary finansowej!

satkurier.pl
cardsharing-new-2019.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
29-letni Holender z Oude Wetering został skazany przez sąd w Hadze za piractwo związane oszustwem tzw. card sharingu polegającego na udostępnianiu uprawnień z legalnych kart, co pozwalało na nielegalny dostęp do oferty telewizyjnej operatora Ziggo.

Jermain R. zarządzał siecią współdzielenia kartami z domu jego rodziców w Oude Wetering od 2011 do 2017 r., obsługując około 300 klientów, którzy płacili 75 euro rocznie zamiast płacić operatorowi Ziggo 75 euro miesięcznie.

Co ciekawe sędzia nie wydał żądanej przez prokuratora grzywny w wysokości 150 tys. euro, co było pewnym zaskoczeniem, ale także odrzucił żądanie zapłaty 755 tys. euro z tytułu roszczeń holenderskiego operatora kablowego Ziggo.

Sędzia odrzucił roszczenie odszkodowawcze od Ziggo, ponieważ według sądu operator mógł wcześniej interweniować, aby powstrzymać nielegalne działania.
 

- Ponadto strona pozwana mogła mieć inne możliwości wcześniejszego zaprzestania naruszenia przez pozwanego, ponieważ poszkodowany był już na wczesnym etapie świadomy udostępnienia karty przez pozwanego - takie było orzeczenie sądu odrzucającego roszczenia.

Obecny właściciel Ziggo, firma VodafoneZiggo, będzie dochodziła odszkodowania w postępowaniu za pośrednictwem holenderskiego sądu cywilnego.

Źródło: broadbandtvnews.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Card sharing


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kamera SJCAM SJ8 PRO

980 zł Więcej...

Kabel AnkaSat ANK SK-CU120 1m

Bardzo dobrej jakości koncentryczny kabel satelitarny AnkaSat ANK SK-CU120 -...

1,70 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

469 zł Więcej...
reklama