reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Wielka egipska wyprawa” w kwietniu na National Geographic

dodano: 2019-03-12 17:25 | aktualizacja: 2019-03-12 20:16
autor: Jakub Sulisz | źródło: National Geographic

Wielka egipska wyprawa National Geographic Kwiecień na kanale National Geographic dostarczy widzom ogromnych emocji. Podczas niecodziennej podróży, której przewodnikiem będzie Bear Grylls, poznamy „Wrogi świat” i zwierzęta, którym przyszło się mierzyć z najtrudniejszymi warunkami do życia. Codziennie są poddawane próbie siły i odwagi, a wykazywać się nimi muszą nie tylko dorosłe osobniki, ale i te najmłodsze.

Wielka egipska wyprawa National Geographic


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Będziemy w górach, na pustyniach i w środowisku wodnym. Wszędzie tam, gdzie życie to prawdziwa szkoła przetrwania. W kwietniu wybierzemy się też na „Wielką egipską wyprawę” wzdłuż Nilu z "największym współczesnym odkrywcą", sir Ranulphem Fiennesem. Tym razem w podróży towarzyszyć mu będzie słynny kuzyn - aktor Joseph Fiennes.  Egipt pokaże się nam też z powietrza, odsłaniając nieznane budowle, świątynie i grobowce. Będziemy zgłębiać także nieprzeniknione głębiny morskie, w poszukiwaniu śladów dawnych historii i wypadków, których ślady pozostały głęboko na dnie. Wspominać będziemy również najsłynniejszą katastrofę statku, który mimo że miał być niezatapialny, w nocy z 14 na 15 kwietnia 1912 roku osiadł na dnie oceanu. A skoro już o niecodziennych konstrukcjach mowa, zobaczymy prawdziwe „Maszyny wagi ciężkiej” – największe, najnowocześniejsze, najbardziej zaawansowane technicznie.

Wrogi Świat
„Wrogi świat” to zapierająca dech w piersiach produkcja, pokazująca tych mieszkańców naszej planety, którym przyszło żyć w najbardziej nieprzyjaznych warunkach. Niezwykłe zdjęcia nagrodzonego Oscarem za „Labirynt Fauna” Guillermo Navarro niemalże przenoszą nas do miejsc, do których ciężko nawet dotrzeć. „Wrogi świat” to produkcja, pokazująca w nowoczesny sposób wyzwania, z jakimi na co dzień muszą mierzyć się mieszkańcy Ziemi. W sześciu odcinkach serii wraz z Bearem Gryllsem przemierzymy świat wzdłuż i wszerz, by zobaczyć najbardziej nieprzyjazne zakątki i podejrzeć tych, którzy potrafili przystosować się do ekstremalnych skrajności – siarczystych mrozów, śmiercionośnych upałów, nawałnic, śnieżyc i ulewnych deszczy zatapiających ogromne tereny. Zmiany klimatyczne i rzadko spotykanie dotychczas zjawiska pogodowe trwale odciskają swoje piętno na życiu wielu ziemskich gatunków, a ostatnie 40 lat to pod tym względem okres naprawdę wyjątkowy. Wyzwanie dla świata jest jedno: przystosuj się albo zgiń. Dzięki niezwykłym zdjęciom, które pokażą walkę o przetrwanie z tak bliska, jak tylko jest to możliwe, poczujemy się, jak byśmy sami stali przed największym wyzwaniem w życiu. „Wrogi świat” to produkcja przyprawiająca o szybsze bicie serca i pokazujący świat, jakiego czasem wolelibyśmy nie widzieć.
Premiery w niedziele od 14 kwietnia o godz. 21:00 

Najniebezpieczniejsze miejsca świata
Górskie miasta na wysokości niemal 5 kilometrów nad poziomem morza, gdzie tlen jest największym skarbem, to z pewnością nie najbardziej komfortowe miejsca do życia. A jednak są ludzie, którzy potrafią mieszkać w tak ekstremalnych warunkach.  W serii „Najniebezpieczniejsze miejsca świata” pokażemy, jak ludzie starają się okiełznać trudne warunki naturalne i jakie wynalazki techniczne pozwalają im pracować w miejscach, w których przebywanie obarczone jest ogromnym ryzykiem. Ta sześcioodcinkowa podróż po brzegi wypełniona będzie adrenaliną.
Premiery w czwartki od 11 kwietnia o godz. 21:00

Maszyny wagi ciężkiej
Seria „Maszyny wagi ciężkiej” pokaże od kuchni fascynujący świat nowoczesnej inżynierii, dzięki której powstają budowle, pojazdy i wynalazki, o których dotąd nikomu się nawet nie śniło. Zobaczymy, jak buduje się największe na świecie dźwigi i najnowocześniejsze samoloty. Odwiedzimy największą fabrykę motocykli i producenta najdroższych kamperów. Poznamy inżynierów stojących za najbardziej innowacyjnymi rozwiązaniami i zespoły ludzi, którzy śmiałe koncepcje przekuwają w rzeczywistość.
Premiery w czwartki od 11 kwietnia o godz. 22:00 
 

Wielka egipska wyprawa
"Największy współczesny odkrywca", sir Ranulph Fiennes, powraca! Zobaczymy go ponownie na szlaku słynnej wyprawy z 1969 roku. Tym razem w podróży do źródeł Nilu towarzyszyć mu będzie kuzyn - aktor Joseph Fiennes znany z „Opowieści podręcznej” czy  „Zakochanego Szekspira”. Joseph i starszy od niego Ranulph jadą na południe Egiptu wzdłuż Nilu, a ich doświadczenia i przygody przypominają historię ucznia i jego mistrza. Po drodze będą musieli wykazać się sprytem, odwagą i gotowością na wszelkie przygody i niespodzianki. Czy Joseph Fiennes nauczy się od swego starszego kuzyna życiowej roli odkrywcy? W magicznej 3-odcinkowej serii „Wielka egipska wyprawa” zobaczmy piękne krajobrazy i opuszczone przez ludzi miejsca. Będziemy także świadkami zacieśniania więzi między kuzynami i licznych wyzwań, które Ranulph postawi przed swym krewnym. Czy hollywoodzki aktor poradzi sobie w starciu z jadowitymi wężami albo z bezdrożami Sahary?
​Premiery w niedziele od 7 kwietnia o godz. 22:00 

Egipt z powietrza
Egipt słynie przede wszystkim z wielkich piramid, niezwykłych starożytnych świątyń i grobowców. To niegdyś jedno z najpotężniejszych imperiów świata, dziś rozbudza wyobraźnię nie tylko badaczy, ale i wszystkich ludzi zainteresowanych antyczną kulturą. Dwuodcinkowa seria „Egipt z powietrza” pokaże ten niezwykły kawałek Ziemi z lotu ptaka, co tylko uwydatni niezwykłość tego miejsca i pokaże, jak wiele niezwykłych budowli i świadectw historii skrywa ten kraj.
​Premiery w niedziele od 28 kwietnia o godz. 22:00 

W poszukiwaniu Boga z Morganem Freemanem 3
Trzeci sezon programu „W poszukiwaniu Boga z Morganem Freemanem” dokumentuje ciąg dalszy niezwykłej wędrówki nagrodzonego Oscarem aktora w poszukiwaniu korzeni wiary. Morgan odwiedza starożytne miejsca kultu i współczesne ośrodki duchowe, gdzie bierze udział w niezwykłych ceremoniach. Przy okazji poznaje nowych ludzi i słucha ich poruszających historii. Aktor bada, w jaki sposób różne wierzenia kształtują nasze życie, i sprawdza, co łączy współczesne religie. Morgan Freeman bada rolę, jaką w różnych religiach odgrywa postać diabła - od ascetycznych mnichów, żyjących na Pustyni Judzkiej, po nepalskich buddystów. Gwiazdor zastanawia się też, dlaczego większość osób religijnych uważa, że Bóg ma ludzką postać i w jaki sposób to przeświadczenie wpływa na ich wiarę. Bada też między innymi, jak namacalne symbole wzmacniają religijne przekonania.
Premiery trzech odcinków w soboty 20 i 27 kwietnia kwietnia od godz. 21:00
 

Car S.O.S.
Program, który spełnia motoryzacyjne marzenia powraca z jeszcze mocniejszym i jeszcze ciekawszym siódmym sezonem. Fuzz Townshend i Tim Shaw kontynuują misję poszukiwania właścicieli zakochanych w swych klasycznych samochodach. Wykorzystując cały sw1)ój spryt i wiedzę na temat renowacji aut, starają się w ukryciu przed właścicielami przywrócić zabytkowym maszynom dawny blask i przenieść je tam, gdzie ich miejsce – na drogi.   W siódmej serii „Car S.O.S.” chłopcy podejmują największe wyzwania w historii. Narastająca przez lata rdza, trudne do znalezienia części i zepsute silniki doprowadzają samochodowych magików na skraj ich możliwości. Od rodzinnej limuzyny z lat 30. do francuskiego supersamochodu z lat 70., od kultowego francuskiego bestsellera po bardzo rzadkiego rajdowego zwycięzcę z Wielkiej Brytanii – niezależnie od rocznika i historii auta, ich właścicieli czeka niesamowita niespodzianka, której nigdy nie zapomną.
Premiery w soboty od 27 kwietnia o godz. 16:00 

Zagadka kamiennych olbrzymów
Odkrycie tureckiego Gobekli Tepe 20 lat temu zmieniło naszą wiedzę dotyczącą historii ludzkości. I choć prace badawcze w miejscu uznawanym za najstarszą świątynię świata prowadzone są od dziesięcioleci, wciąż przynoszą coraz to nowe odkrycia. Co więcej, nadal tylko niewielka część Gobekli Tepe została przebadana. Wraz z postępem prac, archeolodzy dokonują nowych odkryć, które radykalnie zmieniają naszą wiedzę o starożytnym człowieku, kulturze i organizacji życia. Gobekli Tepe to wyzwanie nie tylko dla badaczy, ale i całej współczesnej wiedzy o starożytności.
Premiera w niedzielę 21 kwietnia o godz. 23:00

Sprawa dla explorera
„Sprawa dla Explorera” to jeden z flagowych programów National Geographic. Produkcja zdobyła 53 nagrody Emmy i 13 nagród Cable ACE, otrzymała też dwie nominacje do Oscara. Program co tydzień emitowany jest w 171 krajach dla 440 milionów widzów. „Sprawa dla Explorera” pokaże najciekawsze historie ze świata nauki, przyrody i kultury, które przybliży widzom Phil Keoghan. Wybierze się on w podróż po świecie śladami najciekawszych zjawisk i miejsc. Odwiedzi między innymi luksusowe schrony atomowe czy tunele przemytnicze w Strefie Gazy. Podczas swoich podróży pokaże technologiczne nowinki w dziedzinie klonowania, przybliży badania nad medycznym zastosowaniem brudu czy prace nad probiotykiem wytwarzanym z jelit.
Premiery w soboty od 6 kwietnia o godz. 20:00 
 

Wyprawa na dno: Mroczne głębiny
To, że czegoś nie widać gołym okiem, wcale nie oznacza, że tego tam nie ma. Wiedzą o tym doskonale twórcy dokumentu „Wyprawa na dno: mroczne głębiny”, którzy odkryją przed nami zatopione tajemnice. Jak się okaże, podwodne otchłanie skrywają bezcenne skarby i ślady historii. Dołączymy do fascynującej ekspedycji w poszukiwaniu dawno zatopionych statków i wraz z naukowcami będziemy podążać śladami starożytnych cywilizacji w najgłębszych zakątkach podwodnego świata. Dla lepszego zobrazowania, co kryje morska toń, twórcy filmu przygotowali wygenerowane komputerowo trójwymiarowe mapy i niecodzienne zdjęcia.
Premiera w czwartek 25 kwietnia o godz. 23:00

Soboty tematyczne: sekrety Titanica
Emisje w soboty 6 i 13 kwietnia od godz. 21:00 
 
"Titanic": 20 lat później – emisja w sobotę 6 kwietnia o godz. 21:00
20 lat po premierze "Titanica" James Cameron powraca do swojego filmu. Nowoczesna technologia pomaga mu na nowo przeanalizować wybrane sceny. Kiedy w 1997 roku James Cameron pokazał światu swoją produkcję, zapewniał, że na nowo ożywia tę historię, bo czuje się zobowiązany wobec ludzi, którzy zginęli w 1912 roku. Teraz w programie „Titanic: 20 lat później” Cameron znów otwiera akta tej sprawy i pyta, czy dwie dekady temu właściwie podszedł do historii ostatniego rejsu statku, który miał być niezatapialny. Korzystając z wyników ponad 30 nowych podwodnych eksploracji i całych lat analiz, reżyser na nowo bada znane fakty i powstałe mity z nadzieją, że uda mu się odpowiedzieć na pytania, które sprawiają mu kłopot od dziesięcioleci.

Titanic 1912: akta sprawy - emisja w sobotę 6 kwietnia o godz. 22:00
Zatonięcie Titanica pozostaje jedną z najbardziej szokujących i tajemniczych tragedii w starciu człowieka z naturą. Dokument ujawni brakujące elementy układanki dotyczące tej katastrofy. Tym, którym się wydawało się, że znają wszelkie okoliczności tragedii, film pokaże znacznie więcej wątków i informacji niż dotychczas. Tim Maltin całe życie interesował się historią Titanica. Stała się ona w pewnym sensie jego obsesją, za wszelką cenę chciał poznać prawdę o wydarzeniach z 1912 roku. Prowadził badania, wykonywał liczne ekspertyzy, które pomogły w obaleniu wielu mitów. Maltin przedstawia teorię, która rzuci nowe światło na katastrofę Titanica i zmieni na zawsze pogląd na to, co stało się pamiętnej nocy z 14 na 15 kwietnia.
 

Titanic oczami Jamesa Camerona - emisja w sobotę 13 kwietnia o godz. 21:00
Najsłynniejszy wrak wszech czasów Titanic oraz James Cameron, reżyser, który z historii o katastrofie zrobił kinowy hit, spotkają się ponownie w wyjątkowym, dwugodzinnym filmie. „Titanic oczami Jamesa Camerona” to próba wytłumaczenia, dlaczego niezatapialny statek jednak zatonął i to podczas swego dziewiczego rejsu. Nikt dotychczas nie podjął się jeszcze śledztwa na taką skalę, a niektóre ujawnione w jego toku fakty mogą zmienić fundamentalne założenia na temat przebiegu zdarzeń na Titanicu 14 kwietnia 1912 roku.

Wyprawa na dno: sekrety Titanica - emisja w sobotę 13 kwietnia o godz. 22:00
Przez ponad sto lat wrak Titanica spoczywał ukryty w ciemnościach na dnie Atlantyku, na głębokości prawie 4 km. Dzisiaj nie stanowi aż tak wielkiej zagadki. Dzięki nowoczesnej technologii badacze mogą zobaczyć go niemal w takim stanie, jak wówczas, gdy w 1912 roku wypływał w swój dziewiczy rejs. Czy zgromadzone dane umożliwią weryfikację hipotez dotyczących zatonięcia statku? Czy okaże się, że jego historię trzeba będzie napisać na nowo?

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena DVB-T NeoHD LTE

Antena zewnętrzna do odbioru cyfrowej telewizji naziemnej DVB-T/T2 oraz programów...

89 zł Więcej...

Stojak bezinwazyjny do okna rozporowy

Bezinwazyjny, wnękowy stojak dla anteny satelitarnej lub DVB-T z drążkiem...

119 zł Więcej...

Mini PC Android Zidoo Z9S

Mini PC na systemie Android 7.1 Marshmallow z procesorem Realtek...

890 zł Więcej...
reklama