reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Niemiecki tm3 będzie zamknięty 31.03

dodano: 2019-03-13 19:27
autor: RO | źródło: tm3/satkurier.pl

TM3 13 marca br. z pozycji orbitalnej 19,2°E wyłączono niemiecki kanał FTA tm3, który dokładnie dwa miesiące temu zastąpił Family TV. Decyzja wynika z przyczyny osobistych, zdrowotnych i finansowych prezesa stacji Timo C. Storost. Widzowie już wcześniej zauważyli niepokojące zmiany w ramówce, polegające na wydłużeniu pasm telezakupowych do godziny 20:15.

tm3 koniec nadawania


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak czytamy w obszernym komunikacie opublikowanym przez nadawcę na Facebooku, po 3738 dniach transmisji, czyli 10 latach i 86 dniach, ITV Media przestaje nadawać 31 marca 2019 roku na podstawie własnego zarządzenia. Decyzja nie ma nic wspólnego z toczącymi się postępowaniami sądów administracyjnych, w które jest zaangażowany lokalny regulator Landesanstalt für Kommunikation Baden-Württemberg (LFK).

Timo C. Storost oświadczył, że od 2016 roku cierpi na chorobę serca. Stan jego zdrowia przez ostatnie półtora roku mocno się pogorszył po licznych walkach z władzami lokalnymi. Kilka tygodni temu, kiedy Family TV finalnie przekształcono w tm3, odebrano możliwość pozyskania nowych klientów. Przyczyniła się do tego m.in. decyzja sądu administracyjnego w Stuttgarcie z połowy lutego. Ze względu na różne okoliczności upadłości jednej z trzech spółek (ITV Media Verwaltungs GmbH), a w rezultacie łącznie siedmiu wierzycieli, pojawiły się problemy z płynnością finansową.

Parametry techniczne zakończonego przekazu:
Astra 1KR (19,2°E)
tp. 63 (10,921 GHz, pol. H, SR: 22000, FEC: 7/8, DVB-S/QPSK)

tm3 jeszcze działa w transmisji strumieniowej i być może jest nadal dostępna w sieciach kablowych w Niemczech. Te dni są jednak policzone – stacja ma zniknąć z rynku 31 marca 2019 roku.

Pierwotnie tm3 nadawano w latach 1995-2001. Ówczesny nadawca Euvia Media AG & Co KG (później przejęty przez ProSiebenSat.1) postanowił zamknąć nierentowny projekt skierowany do żeńskiej widowni, by uruchomić nowy kanał oparty na teleturniejach interaktywnych Neun Live. Markę tm3 reaktywowała latem 2017 roku spółka FBT Deutschland GmbH (wcześniej Family TVblizz Media GmbH). Dla widzów stacja oferowała kultowe seriale, programy podróżnicze, motoryzacyjne i dokumenty. FBT to jedna ze spółek należących do Timo C. Storost.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Wyłączenia


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Octo Inverto Black Pro IDLB-OCTL40

Konwerter Inverto typu Universal z ośmioma niezależnymi wyjściami - dla...

169 zł Więcej...

Miernik Megasat HD 5 COMBO DVB-S2X/T2/C2

Profesjonalny miernik niemieckiej firmy Megasat do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów...

2 199 zł Więcej...

Odbiornik AX 4KBOX HD60 S2X

AX 4K HD60 - najnowszy odbiornik Ultra HD marki AX....

450 zł Więcej...
reklama