reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Rakuten TV chce wprowadzić treści 8K

dodano: 2019-03-14 11:12
autor: Anita Kaźmierska | źródło: broadbandtvnews

Rakuten TV Dostawca usługi TVOD Rakuten TV ma nadzieję, że do końca 2019 roku dołączy do swojej oferty treści 8K. Ponadto firma podpisała umowy z producentami smart TV i jest już dostępna na 40 rynkach w Europie.

Rakuten TV


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Rakuten TV ogłosił współpracę z producentami telewizorów Samsung, LG, Philips i Hisense, którzy będą dodawać dedykowany przycisk na swoich pilotach od lata 2019 roku. Ten przycisk umożliwi bezpośredni dostęp do usługi VOD Rakuten TV, która oferuje filmy do wynajęcia lub zakupu. Rakuten TV będzie dzielić przychody z producentami.

Rakuten TV twierdzi, że ma największy katalog treści UHD 4K HDR ze wsparciem najnowszych technologii, takich jak Dolby Vision i Dolby Atmos. Dodatkowo treści z HDR10+ powinny pojawić się na telewizorach Samsung w pierwszej połowie 2019 roku. Ponadto usługodawca chce zaoferować pierwsze filmy 8K jeszcze przed końcem 2019 roku.

Usługa Rakuten TV potroiła swoją dystrybucję w Europie dnia 13 marca, debiutując na około 30 nowych rynkach, w tym krajach skandynawskich i dużych częściach Europy Środkowej i Wschodniej. Usługa jest dostępna również w Polsce, jednak bez polskiej wersji językowej. Ceny zaczynają się od 7,99 zł za pojedynczą pozycję.

Źródło: broadbandtvnews.com

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii 8K


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Dron wyścigowy Hubsan H122D X4 Storm FPV

Potężne silniki, kamera HD i mnogość funkcji przekonują, że Hubsan...

429 zł Więcej...

Odbiornik TechniSat Digit ISIO STC UHD 4K Black

DIGIT ISIO STC UHD to najnowszy flagowy dekoder uznanej, niemieckiej...

1 590 zł Więcej...

DJI Osmo Pocket

1 550 zł Więcej...
reklama