reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Ukraina: Płatna TV zdrożała o 15-20%

dodano: 2019-03-14 17:47
autor: RO | źródło: telesputnik.ru

pieniądze biznes Usługi świadczone przez operatorów telewizji kablowej, IPTV i OTT na Ukrainie podrożały od początku 2019 roku średnio o 15-20%. Operatorzy zapewniają, że podwyżki są spowodowane znacznym wzrostem opłat dla właścicieli praw autorskich.

ukraińska telewizja


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Wiodący operator telekomunikacyjny Volia podniósł opłaty w Kijowie o 15-20%. Grupa firm Triolan zwiększyła ceny z 50 do 70 hrywien miesięcznie. Firma Lanet podwyższyła ceny głównie za usługi internetowe, a także TV + Internet o 10-15%.

Już latem 2018 r. czołowi dostawcy zgodzili się, aby minimalny koszt usług telewizyjnych dla kijowskich telewizji kablowych, IPTV i OTT od początku 2019 r. wynosił 70 hrywien zamiast 50 hrywien miesięcznie od abonenta. Jednocześnie dostawcy zobowiązali się zwalczać dumping, co może zagrozić utratą praw do kanałów wiodących grup medialnych. Ponadto koszt ich dystrybucji w 2019 r. wzrósł z 6,9 hrywien do 10,5 hrywien od abonenta.

Opłaty za korzystanie z własności intelektualnej to nie jedyny czynnik wzrostu cen za usługi telewizyjne dla konsumenta. Obsługa sieci, wypłaty pracownicze i sprzęt również mają duży wpływ na cenę końcową. Podwyżki są najczęściej powiązane z przetrwaniem firmy.

Operatorzy oczekują zmiany cen za kanały telewizyjne grup medialnych po zaszyfrowaniu sygnału satelitarnego, a także uruchomienia wersji HD głównych kanałów pod koniec 2019 roku.

Źródło: telesputnik.ru

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Monoblock Twin 6° Opticum LMTP-04H

Tania wersja konwertera Universal Monoblock Twin marki Opticum (6 stopni...

79 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 149 zł Więcej...

Zabezpieczenie sieci LAN z uziemieniem

Zabezpieczenie sieci LAN z uziemieniem - specjalny adapter zakładany na...

55 zł Więcej...
reklama