reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Arabsat 6A poleci rakietą Falcon Heavy w kwietniu

dodano: 2019-03-19 12:58 | aktualizacja: 2019-03-19 16:06
autor: Anita Kaźmierska | źródło: adtv

Falcon Heavy Najbliższy komercyjny lot SpaceX odbędzie się 7 kwietnia br. o godz. 23:36 polskiego czasu. Celem tej misji będzie wyniesienie na orbitę satelity Arabsat 6A. Oczywiście może dojść do pewnych opóźnień w razie panowania niesprzyjających warunków pogodowych.

Arabsat


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Początkowo przewidywano, że Arabsat 6A trafi na orbitę w czwartym kwartale 2018 roku. Dodatkowo SpaceX musi jeszcze przeprowadzić statyczny test zapłonu silnika, który zwykle odbywa się tydzień przed planowanym startem.

SpaceX wykorzysta swoją masywną rakietę Falcon Heavy. Będzie to pierwszy lot wariantu Heavy od jego debiutu w lutym 2018 roku. Falcon Heavy składa się z trzech „zwykłych” rakiet Falcon. Każda z nich zawiera 9 silników, więc Heavy ma aż 27 silników rakietowych.

Arabsat 6A został zbudowany przez Lockheed Martin. Jak informowała wiceprezes tej firmy, Lisa Callahan, ​​jest to najbardziej zaawansowany satelita komunikacyjny, jaki został do tej pory przez nich zbudowany.

Arabsat 6A będzie pracował na pozycji orbitalnej 30,5°E i obsłuży cały region MENA oraz (potencjalnie) całą Afrykę, Europę, Turcję i Bliski Wschód. Jego zachodnia wiązka dotrze także do wschodniego wybrzeża USA i Ameryki Południowej.

Po Arabsacie 6A wyniesiony zostanie Amos 16 dla operatora Spacecom.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ Duo 4K S2X FBC Multistream

Vu+ Duo 4K - nowa propozycja z segmentu sprzętu Ultra...

1 590 zł Więcej...

Antena sat dla TIR-a 60 cm

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę dla TIR-owców.

129 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 149 zł Więcej...
reklama