reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Kanał Q Polska debiutuje w kablu [wideo]

dodano: 2019-03-20 13:39 | aktualizacja: 2019-03-20 14:15
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Q Polska

Q Polska 18 marca br. oficjalnie działanie w sieci Toya rozpoczął nowy kanał Q Polska. Według twórców tego projektu, nowa stacja telewizyjna będzie pełna najlepszej, wyselekcjonowanej rozrywki z Internetu. - Najbardziej ekscytujące materiały wideo z całego świata i polskie gwiazdy sieci będą łatwo dostępne na jednym kanale telewizyjnym. Przyszłość telewizji dzieje się teraz i nazywa się Q Polska - informuje nadawca.

Q Polska


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Q Polska to zupełnie nowa koncepcja kanału telewizyjnego, gdzie główną treścią są wybrane materiały wideo z sieci i programy internetowych gwiazd. Nie trzeba już poszukiwać śmiesznych wideo, niesamowitych wyzwań, filmików extreme czy kulinarnej magii - teraz Internet jest już w telewizji, zachęca nadawca. Selekcjonerzy Q Polska wybierają ich zdaniem najlepsze, najbardziej ekscytujące wideo z całego świata. Teraz można je oglądać po polsku, na tłumaczonym kanale telewizyjnym.

Q Polska to także kanał, gdzie zamieszczane są treści z polskiego YouTube. Gwiazdy polskiego Internetu stworzą na jego potrzeby specjalne programy. Jedną z ciekawszych propozycji ma być program Włodka Markowicza z Lekko Stronniczych. Szalonych historii można się spodziewać po uwielbianej przez młodych ekipie z kanału Waksy. Treści w telewizyjnej ramówce Q Polska są jednak tak dobierane, że może je w salonie oglądać cała rodzina, niezależnie od wieku.
 

Mamy w ofercie dwieście kilkadziesiąt kanałów, mimo to bez wahania zdecydowaliśmy się na włączenie Q Polska do naszej oferty. Podejście twórców tego projektu jest zbieżne z naszą obserwacją, że choć telewizja tradycyjna ma się nadal dobrze, to warto szukać nowych wariantów łączenia jej z Internetem

– mówi Jacek Kobierzycki, dyrektor generalny Toya.

Nowy kanał to nie tylko program w telewizji. To także katalog materiałów na życzenie (VOD). Będzie tam można znaleźć odcinki Ponków i Hasztagów, zestawienia Topowej Dychy.Kanał Q Polska tworzy amerykański dziennikarz, ekspert medialny, od lat związany z branżą wideo w Internecie, Ryan Socash.
 

Jestem podekscytowany premierą Q Polska. To zupełnie nowa koncepcja telewizyjna, coś co pozwoli oglądać rzeczy tak fajne jak Internet, ale wygodniej, bo w telewizji. Na dodatek świetne materiały wideo z całego globu są dostępne bez specjalnego szukania, po prostu w Q Polska wybrane są już same perełki

– opowiada Ryan Socash, ambasador Q Polska.

Kanał Q Polska swoją premierę w telewizji ma w sieci kablowej Toya, gdzie znajduje się na pozycji 203., ale będzie także dostępny w kablowych sieciach partnerskich Toya, na terenie całego kraju. Treści Q Polska, zarówno w przekazie linearnym, jak i archiwalne, wyselekcjonowane materiały w postaci VOD, znajdą się także na toya.net.pl i w darmowej aplikacji TOYA GO, którą można zainstalować w telefonie, na komputerze lub tablecie.
 
Konferencja towarzysząca uruchomieniu Q Polska w Toya, fot. Barabasz Opałko

Q Polska jest własnością QYou Media Inc., globalnej firmy medialnej założonej w 2014 roku dostarczającej materiały „best-of-the-web” do telewizji kablowych, aplikacji internetowych i serwisów VOD. Jej formaty dostępne są dla 65 mln odbiorców na 6 kontynentach.
Rozmowa z współtwórcą Q Polska, Ryanem Socashem:

Ryan, jak to się stało, że trafiłeś do Polski i postanowiłeś tu robić zupełnie nową telewizję?

W Polsce zakochałem się już dawno temu i od wielu lat ta miłość, jak to się mówi po polsku, „nie rdzewieje”. Przyjechałem szukając moich korzeni, świeżej energii i przygody. Znalazłem miłość, dom i mnóstwo przygód. Jedną z nich jest tworzenie zupełnie nowej telewizji Q Polska.

No właśnie, twoi fani kojarzą cię jako dziennikarza – przeprowadzałeś wywiady z gwiazdami w Polskim Radiu, prowadzisz programy telewizyjne, masz kanał Kult America… Skąd pomysł na Q Polska?

Łączę dwa światy – widzowie znają mnie z ekranu, ale od lat prowadzę też firmę zajmującą się tworzeniem filmów. Wiele z nich młodzi odbiorcy kojarzą z Internetu, współpracuję z gwiazdami sieci. Jednocześnie sporo czasu spędzam w USA, gdzie obserwuję też najświeższe medialne trendy. I właśnie w Los Angeles spotkałem ludzi z Q, którzy tworzą najciekawszy format telewizyjny XXI wieku, czyli telewizję, która opiera się na tym, co najlepsze w Internecie.

To faktycznie zupełnie nowa koncepcja – Q Polska to Internet przeniesiony do telewizji?

Trochę inaczej – w Q Polska, selekcjonujemy najciekawsze treści z Internetu i układamy z nich emocjonującą ramówkę. W sieci można natknąć się na różnej jakości treści. W Q Polska są tylko te najatrakcyjniejsze. Nasi selekcjonerzy dobierają najbardziej interesujące wideo z całego świata! Sam nigdy nie trafiłbym na szalone pranki czy ekstremalne wideo z Indii. A teraz, bez szukania i przedzierania się przez chaos i bariery językowe, można włączyć telewizor i bez dodatkowego klikania mamy to i cały internetowy świat na jednym kanale.

Ale Q Polska to także twarze dobrze znane z polskiego Internetu?

O tak, w naszym programie widzowie zobaczą m.in. Włodka Markowicza czy ekipę Waksów. Jeszcze więcej wyselekcjonowanych filmów znajdzie się też na platformie www.toya.net.pl, tam znajdą się wybrane, najfajniejsze odcinki Ponków czy Topowej Dychy. Będzie się działo!Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 GoSAT GS250T2 H.265 HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki GoSAT dla Naziemnej Telewizji...

109 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 299 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 799 zł Więcej...