reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Żużlowy mecz Północ - Południe w Polsacie Sport

dodano: 2019-03-21 06:43
autor: Janusz Sulisz | źródło: Polsatsport.pl

Grand Prix Słowenii żużel nSport+ Canal+ Już w najbliższą niedzielę dojdzie do oficjalnej inauguracji sezonu żużlowego w Polsce. W Łodzi na stadionie pierwszoligowego Orła dojdzie do towarzyskiej konfrontacji Północ - Południe. Nie zabraknie w niej czołowych zawodników Nice 1 ligi. Na kilka dni przed tym wydarzeniem odbyła się konferencja prasowa.

żużel nc+


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Na konferencji byli obecni m.in. prezes łódzkiego Orła Witold Skrzydlewski oraz wiceprzewodniczący Głównej Komisji Sportu Żużlowego, Zbigniew Fiałkowski.

- Mecz Północ - Południe otwiera sezon żużlowy w 2019 roku. Chcielibyśmy, żeby reaktywacja tych zawodów po kilkunastu latach przerwy wróciła na stałe do kalendarza żużlowego. Zobaczymy jak ten mecz zostanie odebrany przez kibiców. Warto zaznaczyć, że część uzyskanych środków z tego spotkania zostanie przeznaczona na rzecz fundacji Polskiego Związku Motorowego, która z kolei przeznacza pieniądze dla zawodników sportu żużlowego - zaznaczył Fiałkowski.

Pierwsza oficjalna impreza żużlowa w tym roku w naszym kraju odbędzie się na niedawno wybudowanym stadionie w Łodzi, którego gospodarzem jest występujący na zapleczu PGE Ekstraligi Orzeł.

- Cieszę się, że mamy szansę zorganizować taką imprezę na rozpoczęcie sezonu. Myślę, że Łódź zasłużyła na to, żeby takie zawody się tu odbywały. Prezes Fijałkowski powiedział wszystko, poza jedną rzeczą - kto ma wygrać? To jest ważne. Chcielibyśmy rozgrywać zawody przy pełnych trybunach i mam nadzieję, że nasz trener zrobi wszystko, żebyśmy wygrali. Najważniejsze, żeby to widowisko było szczęśliwe i bezpieczne. To mecz na tydzień przed inauguracją ligi i dla kibiców to jest wielki dodatek - powiedział Skrzydlewski.

Na torze w Łodzi pojawią się reprezentanci wszystkich drużyn Nice 1. LŻ, podzieleni według klucza geograficznego.

Na trenera drużyny Północy nominowany został Lech Kędziora. W jego zespole wystąpią żużlowcy z Wybrzeża Gdańsk, Orła Łódź, Lokomotivu Daugavpils i Startu Gniezno. Rolę trenera drużyny Południa będzie pełnił Piotr Żyto. W skład jego teamu kwalifikują się zawodnicy z Unii Tarnów, TŻ Ostrovii Ostrów i ROW-u Rybnik.


Drużyna Północy:

Rafał Okoniewski
Hans Andersen
Dawid Wawrzyniak
Krystian Pieszczek
Karol Żupiński
Timo Lahti
Adrian Gała
Rezerwowi: Tobiasz Musielak, Piotr Pióro

Drużyna Południa:

Kacper Woryna
Troy Batchelor
Robert Chmiel
Peter Ljung
Mateusz Cierniak
Grzegorz Walasek
Tomasz Gapiński
Rezerwowi: Daniel Kaczmarek, Dawid Rempała

Transmisja meczu Północ - Południe w niedzielę, 24 marca o godz. 14:45 w Polsacie Sport.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Motosport


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 2,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,0 m w wersji v2.1...

99 zł Więcej...

Konwerter Single Multifeed Megasat

Specjalny konwerter Single Multifeed Megasat z bardzo wąskim promiennikiem N.F.:...

35 zł Więcej...

Antena DVB-T dookólna KORONA

Radiowo-telewizyjna antena szerokopasmowa o dookólnej charakterystyce na samochód z mocnym...

79 zł Więcej...
reklama