Polska - Niemcy U-20 w TVP Sport

dodano: 2019-03-25 10:16 | aktualizacja: 2019-03-26 11:48
autor: Jakub Sulisz | źródło: PZPN

Reprezentacja U-20 Polsat Sport TVP Sport U20 Tomasz Makowski strzelił pierwszą bramkę dla reprezentacji U-20. Jego trafienie dało Polakom prowadzenie 2:1 w meczu z Japonią. Biało-czerwoni wygrali 4:1. We wtorek, 26 marca ostatni sprawdzian przed Mistrzostwami Świata: mecz towarzyski z Niemcami.

PZPN
Reprezentacja Polski U-20 Polska

– Po tym golu poszło nam z górki i wygraliśmy 4:1. To był dla nas ważny i wartościowy sprawdzian – mówi pomocnik Lechii Gdańsk. We wtorek ostatni test kadry Jacka Magiery przed młodzieżowym mundialem – spotkanie z Niemcami w Bielsku-Białej.

Trener Magiera w podstawowym składzie wystawił niemal wyłącznie piłkarzy, którzy regularnie występują w zespołach ekstraklasy i I ligi. Z zawodników z zagranicznych klubów Adrian Stanilewicz występuje w juniorskiej Bundeslidze w Bayerze Leverkusen, a Dominik Steczyk w rezerwach 1. FC Norymberga. Z kolei Mateusz Bogusz po odejściu z II-ligowego Ruchu Chorzów próbuje sił w Leeds U-23.

Makowski przez połowę rundy jesiennej nie mieścił się w kadrze Lechii. W końcu udało mu się przekonać trenera Piotra Stokowca. Od 16. kolejki gra bez przerwy i to zwykle w pierwszym składzie.

Polacy do poniedziałku (25.03) będą w Uniejowie przygotowywać się do ostatniego sprawdzianu przed mistrzostwami świata, które rozpoczną się 23 maja. Transmisja ze spotkanie Polska - Niemcy U-20 we wtorek, 26 marca o godzinie 18:00 w TVP Sport. Mecz skomentują Jacek Laskowski i Robert Podoliński.