Baraże i finały PlusLigi w Polsacie Sport

dodano: 2019-04-05 09:39
autor: Janusz Sulisz | źródło: polsatsport.pl

Liga Mistrzów CEV Canal+ Sport siatkówka Trefl Grańsk PlusLiga W PlusLidze trwa walka o poszczególne lokaty na koniec sezonu. W rywalizacji o 9. miejsce ekipa Trefla Gdańsk zmierzy się przed własną publicznością z Indykpolem AZS Olsztyn. W rywalizacji do dwóch zwycięstw podopieczni Andrei Anastasiego prowadzą 1:0 i będą chcieli zakończyć zmagania już w piątkowe popołudnie.

Liga Mistrzów FIVB siatkówka Jastrzębski węgiel Plus Liga Plusliga

W stolicy Warmii i Mazur gdańszczanie zwyciężyli AZS bez straty seta. Tylko ostatnia odsłona była wyrównana, ale również w grze na przewagi obronną ręką wyszli z tego goście.

Warto przypomnieć, że oba zespoły jeszcze w poprzednim sezonie konfrontowały się ze sobą w batalii o brązowy medal PlusLigi. Lepsi okazali się siatkarze z Trójmiasta, którzy także przed piątkowym starciem są na uprzywilejowanej pozycji.

O tym, że ekipa Anastasiego ma patent w ostatnim czasie na olsztynian, niech świadczy fakt, że w rundzie zasadniczej także dwukrotnie lepsi byli zawodnicy Trefla. Akademicy z Olsztyna ostatni raz pokonali gdańskie Lwy 18 marca... 2017 roku.

Jedni i drudzy mieli z pewnością o wiele większe oczekiwania przed tym sezonem niż tylko rywalizacja o dziewiąte miejsce. Dotyczyć to może zwłaszcza żółto-czarnych, którzy byli o krok od wyeliminowania w Lidze Mistrzów rosyjskiego Zenita Kazań, przegrywając po złotym secie w ćwierćfinale tych rozgrywek. Na krajowym podwórku nie było już jednak tak dobrze.

Triumf miejscowych zakończy rywalizację o 9. pozycję. Ewentualne zwycięstwo gości sprawi, że obie drużyny przeniosą się do Olsztyna na decydujące starcie.