reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Zidoo Z9s − najnowszy odtwarzacz sieciowy 4K

dodano: 2019-04-08 14:09 | aktualizacja: 2019-04-08 14:50
autor: Janusz Sulisz | źródło: c4i

Zidoo Z9s Z9s to nowy model z linii odtwarzaczy Android TV Box 4K firmy Zidoo. Elegancki wygląd Zidoo Z9s idzie w parze z zaawansowanymi możliwościami. Odtwarzacz korzysta z wydajnego, czterordzeniowego chipsetu firmy Realtek, posiada wyjście HDMI 2.0a, obsługuje rozdzielczość 4K HDR, zaawansowaną konwersję z HDR do SDR, dekodowanie dźwięku wielokanałowego z Dolby Atmos i DTS:X oraz odtwarzanie bezstratnych plików z możliwością „wypuszczenia” audio w jakości 24bit/192kHz.

Zidoo Z9s


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Zidoo Z9s wyróżnia minimalistyczny, elegancki design oraz wysoka jakość wykonania. Odtwarzacz zyskał nową, elegancką obudowę wykonaną ze szczotkowanego aluminium z czytelnym wyświetlaczem LED. W Zidoo Z9s wykorzystano najwyższej jakości komponenty elektroniczne, a płyta główna została wyprodukowana przy wykorzystaniu specjalnej technologii pokrywania oparami złota, gwarantującej większą trwałość.

Za wyświetlanie obrazu odpowiada w Zidoo Z9s jeden z najlepszych chipsetów na rynku − Realtek RTD1296DD. Czterordzeniowy, 64-bitowy procesor bazujący na platformie ARM Cortex-A53 został zaprojektowany pod kątem odtwarzania multimediów. Firma Zidoo jest jednym z największych producentów urządzeń z procesorami Realtek, zaś nowy układ powstał w wyniku ścisłej współpracy obu firm w celu uzyskania wydajnego i w pełni zoptymalizowanego układu. Procesor działa we współpracy z nowym modułem graficznym Mali T820. Zastosowany układ pozwala uzyskać jakość wideo przewyższającą możliwości innych współczesnych set-top boxów z systemami Android, Android TV, Windows, czy Linux. Zidoo Z9s posiada także 2GB pamięci RAM i wbudowane 16GB szybkiej pamięci eMMC.

Urządzenie w pełni wspiera płynne wyświetlanie obrazu 4K Ultra HD 60Hz z 10-bitową przestrzenią kolorów oraz HDR 10-bit. Nowością w Zidoo Z9s jest ulepszona technologia optymalizacji jakości obrazu i dedykowany algorytm konwersji z HDR do SDR, który pozwala dokładnie odtworzyć oryginalne kolory podczas odtwarzania pliku 4K HDR na telewizorze nie obsługującym HDR. Z9s oferuje również szersze spectrum kolorów BT.2020, co przekłada się na realistyczne, szczegółowe i pełne detali odwzorowanie obrazu. Odtwarzacz w pełni wspiera kodek H.265/HEVC, zaś zastosowane złącza HDMI są zgodne ze standardem HDMI 2.0a, umożliwiając transmisję pełnego sygnału 4K w 60 klatkach na sekundę i wykorzystanie urządzenia we współpracy z najnowszymi telewizorami lub projektorami 4K z HDR. Silnik graficzny pozwala również na precyzyjne dostosowanie ulubionych efektów i parametrów wyświetlanego obrazu oraz dostosowanie go do odbiornika czy preferencji użytkownika.
 

Zidoo Z9s jako jeden z niewielu odtwarzaczy na rynku oferuje odtwarzanie plików Blu-Ray UHD oraz Full HD 3D/2D czy DVD z obrazów płyt lub struktury plików z pełnym menu nawigacyjnym. Zaletą odtwarzaczy Zidoo jest również rozbudowana funkcja edycji wyświetlania napisów ze zmianą czcionki, koloru, przesunięcia na ekranie czy dodawaniem efektów. Możliwe jest również pobieranie napisów on-line w dowolnym języku. Urządzenie wspiera także automatyczne przełączanie pomiędzy klatkażem 23.976, 59.94, 25, 30, 50, 60, co przekłada się na właściwe odtwarzanie wszystkich formatów plików.

Odtwarzacze Zidoo są wyposażone w ciekawy interfejs do zarządzania filmami – Poster Wall 2.0. Oprogramowanie błyskawicznie wykrywa i skanuje podłączone dyski HDD, USB lub sieciowe i pobiera okładki oraz opisy filmów wraz z obsadą i ocenami IMDB. Interfejs automatycznie kategoryzuje filmy i seriale, łącząc je w razie potrzeby w serie. Poster Wall pozwala na wygodne przeglądanie wszystkich zasobów zarówno na telewizorze, jak i poprzez interfejs webowy Zidoo Control Center z poziomu przeglądarki internetowej w telefonie, tablecie czy komputerze PC. Alternatywnie do zarządzania bibliotekami otrzymujemy najpopularniejsze oprogramowanie do obsługi multimediów − KODI na platformę Android (obecnie w wersji 17.6) z nakładką producenta ZDMC. Możliwa jest też instalacja oryginalnego KODI 18 z wszystkimi jego funkcjami, jak i zestawem płatnych i bezpłatnych wtyczek do strumieniowania mediów z internetu, które wraz z nową wersja KODI 18 ponownie zaczynają cieszyć się popularnością użytkowników. Korzystając z wtyczek strumieniowych należy jednak mieć na uwadze fakt, że rosnące w siłę lobby producenckie wsparte niedawnym uchwaleniem ACTA 2, poprzez swoje działania wobec alternatywnych dostawców mediów usiłuje skutecznie blokować i wyłączać poszczególne wtyczki, co miało miejsce w poprzednich latach w przypadku wersji Kodi 17.

Wyróżnikiem odtwarzaczy Zidoo jest także wsparcie odtwarzania i dekodowania wysokiej jakości audio. W tym zakresie Z9s oferuje pełne, sprzętowe dekodowanie dźwięku wielokanałowego HD Audio z „gęstymi” formatami Dolby Atmos i DTS:X, z pełnym HDMI passthrough oraz downmix do niższych formatów lub stereo. Zidoo jako pierwszy producent odtwarzaczy z systemem Android zniósł ograniczenia systemu dotyczące częstotliwości próbkowania, dzięki czemu Z9s wspiera natywnie 192kHz /24 bity w plikach bezstratnych flac na złączach cyfrowych optycznym/koaksjalnym, HDMI lub USB. Z9s odtwarza również pliki SACD − konwersja do 176 kHz następuje tylko na złączach optycznym i koaksjalnym, natomiast na wyjściu USB uzyskamy odtwarzanie natywnie DSD w formacie DFF, w tym DSD64/DSD128/DSD256 bez utraty jakości i przy współpracy z płatną aplikacją USB Audio Player Pro albo bezpłatną aplikacja Hiby Music. W tym ostatnim przypadku Z9s świetnie sprawdzi się jako transport audio podłączony USB do zewnętrznego przetwornika DAC.

Fabryczna aplikacja odtwarzacza muzycznego Zidoo Music Player 3.0 posiada nowy interfejs użytkownika i obsługuje natywnie formaty SACD, DFF, DSF, APE, FLAC, WAV, CUE i inne bezstratne formaty audio. Odtwarzacz automatycznie pobiera okładki albumów i teksty piosenek. Interfejs jest przejrzysty i wygodny w obsłudze oraz − co najważniejsze − pozwala na pełne sterowanie z urządzeń zewnętrznych przez Zidoo Control Center, bez konieczności uruchamiania telewizora. Czyni to Z9s pełnoprawnym sieciowym odtwarzaczem audio.

Dostępne złącza audio to SPDIF optyczne i audio stereo na złączu AV ( 3,5mm mini jack). Wśród złącz wideo znajdziemy natomiast HDMI 2.0a oraz kompozyt wideo na ww. złączu AV, dzięki którym bez problemu podłączymy odtwarzacz zarówno do najnowszych odbiorników, jak i tych starszych. Dzięki złączom analogowym audio podłączymy również odtwarzacz bezpośrednio do wzmacniacza stereo. Zidoo Z9s posiada ponadto złącze wejściowe HDMI 2.0. Bez problemu podłączymy zatem do odtwarzacza zewnętrzne źródło, jak konsolę, dekoder satelitarny czy chromecast’a, co pozwoli oszczędzić złącza w telewizorze czy amplitunerze. Z9s umożliwia też nagrywanie materiału z podłączonego źródła w jakości do Full HD 30Hz oraz streamowanie w ramach sieci lokalnej do wielu użytkowników. Należy jednak pamiętać, że źródło HDMI musi być niezabezpieczone protokołem HDCP.
 

Stabilną pracę w sieci Zidoo Z9s zawdzięcza karcie sieciowej o przepustowości 1Gb/s, a za szybką łączność bezprzewodową odpowiedzialny jest nowy, dwuzakresowy moduł WiFi w pasmach 2.4GHz/5GHz 802.11ac 2T2R 867 Mb/s oraz Bluetooth 4.2 (do podłączenia urządzeń peryferyjnych). Funkcje bezprzewodowe uzupełnia Miracast oraz wsparcie DLNA. Do dyspozycji użytkownika są także dwa gniazda USB 3.0, dwa złącza USB 2.0 oraz dwa zewnętrzne złącze SATA 3.0 do podłączenia dysków.

Zidoo Z9s pracuje pod kontrolą systemu Android 7.1 z dostępem do Google Play i możliwością pobierania aplikacji. Android pracuje równolegle z systemem OpenWRT, który pozwala korzystać z urządzenia jako serwera NAS. Wystarczy zamocować dysk twardy (wewnętrzny lub USB), aby stworzyć domowy serwer plików z możliwością udostępniania zasobów czy wbudowanym klientem torrent/transmission. Z9s oferuje stabilną pracę w sieci lokalnej dzięki obsłudze protokołów transmisji NFS, SMB V2 (nowość), SMB V1 i innych.

Producent intensywnie rozwija swoje produkty pod kątem pracy w popularnych instalacjach inteligentnego budynku lub instalacjach korporacyjnych. Zidoo Z9s otrzymujmy więc z portem RS232 i wsparciem sterowania z poziomu http czy systemu Control4.

W zestawie z Zidoo Z9s znajduje się pilot zdalnego sterowania na podczerwień. Kontroler ma funkcję podświetlenia, pozwala na programowanie klawiszy oraz jest wyposażony w funkcję myszy i wiele skrótów szybkiego dostępu. Pełne sterowanie zrealizujemy również przez interfejs web Zidoo Control Center z poziomu telefonów, tabletów czy komputerów PC lub zewnętrznych aplikacji np. Cetus z Google Play.

Dystrybutor do obsługi odtwarzacza poleca zakupienie zewnętrznego kontrolera, np. myszy powietrznej AirMouse z czujnikiem żyroskopowym – to urządzenie wielkości pilota, którym wykonując ruchy w powietrzu sterujemy kursorem na ekranie telewizora. To wygodne rozwiązanie przy korzystaniu z programów multimedialnych lub przeglądarki.

Cena detaliczna Zidoo Z9s w wersji podstawowej wynosi 890 zł. Urządzenie jest już dostępne w sklepie internetowym dostępnym pod adresem hollex.pl


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Odtwarzacze multimedialne


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R 4K + Tuner DVB-T2 na USB

Homatics BOX R z adapterem DVB-T2 na USB-C to dobry...

399 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

385 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...