reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Egipt z powietrza” w kwietniu na National Geographic

dodano: 2019-04-09 11:35 | aktualizacja: 2019-04-09 11:51
autor: Jakub Sulisz | źródło: National Geographic

„Egipt z powietrza” National Geographic Egipt słynie z wielkich piramid, niezwykłych starożytnych świątyń i grobowców. To niegdyś jedno z najpotężniejszych imperiów świata do dziś rozbudza wyobraźnię nie tylko badaczy, ale i wszystkich zainteresowanych antyczną kulturą. Dwuodcinkowa seria „Egipt z powietrza” pokaże ten niezwykły kawałek Ziemi z lotu ptaka, co tylko uwydatni niezwykłość tego miejsca i pokaże, jak wiele niezwykłych budowli i świadectw historii skrywa ten kraj.

„Egipt z powietrza” National Geographic


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Egipt. To tu narodziła się jedna z najstarszych, najpotężniejszych i najdłużej funkcjonujących cywilizacji w historii. Teraz jej dziedzictwo obejrzeć można z nietypowej perspektywy, korzystając z  uprzywilejowanego dostępu do niedostępnych miejsc.

W dwuodcinkowym programie „Egipt z powietrza” odbędziemy spektakularną podróż lotniczą, która pokaże, jak wspaniałe osiągnięcia starożytnych pomogły ukształtować dzisiejszy Egipt.Przelot nad rozległymi i różnorodnymi krajobrazami tego kraju ukaże, z jak trudnym terenem walczyły pokolenia Egipcjan, by zbudować potęgę.
 

Egipt zajmuje prawie 1 milion kilometrów kwadratowych i jest domem dla niemal 100 milionów ludzi. To największy i najbardziej zaludniony kraj w świecie arabskim. Ale życie tutaj zawsze było wyzwaniem. Aż 97% terenu to surowa, piaszczysta pustynia. Jak więc starożytnym udało się stworzyć tak potężną cywilizację? Widok z lotu ptaka daje odpowiedź na to pytanie. Życie Egiptowi daje Nil – najdłuższa rzeka na świecie, która rozciąga się przez ponad 6600 km. Bez niej Egipcjanie nie zbudowaliby imperium, ani nawet swoich słynnych piramid. Najsłynniejsze z nich leżą 13 km od centrum Kairu. Widok z lotu ptaka pokazuje ich niesamowitą skalę. Budowle wykonane z około 10 milionów ton kamienia to jedne z największych piramid, jakie kiedykolwiek zbudowano. Największe wrażenie robi ta w Gizie  - ukończona ponad cztery i pół tysiąca lat temu. Powstała z ponad 2 milionów bloków z piaskowca, a każdy z nich waży więcej niż przeciętny samochód. Wybudowana jako grobowiec faraona Cheopsa, jest jedynym z 7 cudów starożytnego świata, który przetrwał do współczesności, a przez trzy i pół tysiąca lat była najwyższą budowlą na naszej planecie.
 

Program „Egipt z powietrza” pokaże, jak wyglądała infrastruktura potrzebna do budowy piramid. Zobaczymy, jak żyją Beduini, odwiedzimy grób Tutanchamona, zwiedzimy także współczesny Kair. Uwaga - od niesamowitych zdjęć i panoramicznych widoków może zakręcić się w głowie!

„Egipt z powietrza” – premiery w niedziele od 28 kwietnia o godz. 22:00 na kanale National Geographic

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SF8008 Single UHD 4K S2X

Octagon SF8008 UHD 4K S2X odchudzona wersja nowego odbiornia UHD...

435 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ Duo 4K S2X FBC Multistream

Vu+ Duo 4K - nowa propozycja z segmentu sprzętu Ultra...

1 590 zł Więcej...

Odbiornik TechniSat Digit ISIO STC UHD 4K Black

DIGIT ISIO STC UHD to najnowszy flagowy dekoder uznanej, niemieckiej...

1 590 zł Więcej...
reklama