reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Egipt z powietrza” w kwietniu na National Geographic

dodano: 2019-04-09 11:35 | aktualizacja: 2019-04-09 11:51
autor: Jakub Sulisz | źródło: National Geographic

„Egipt z powietrza” National Geographic Egipt słynie z wielkich piramid, niezwykłych starożytnych świątyń i grobowców. To niegdyś jedno z najpotężniejszych imperiów świata do dziś rozbudza wyobraźnię nie tylko badaczy, ale i wszystkich zainteresowanych antyczną kulturą. Dwuodcinkowa seria „Egipt z powietrza” pokaże ten niezwykły kawałek Ziemi z lotu ptaka, co tylko uwydatni niezwykłość tego miejsca i pokaże, jak wiele niezwykłych budowli i świadectw historii skrywa ten kraj.

„Egipt z powietrza” National Geographic


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Egipt. To tu narodziła się jedna z najstarszych, najpotężniejszych i najdłużej funkcjonujących cywilizacji w historii. Teraz jej dziedzictwo obejrzeć można z nietypowej perspektywy, korzystając z  uprzywilejowanego dostępu do niedostępnych miejsc.

W dwuodcinkowym programie „Egipt z powietrza” odbędziemy spektakularną podróż lotniczą, która pokaże, jak wspaniałe osiągnięcia starożytnych pomogły ukształtować dzisiejszy Egipt.Przelot nad rozległymi i różnorodnymi krajobrazami tego kraju ukaże, z jak trudnym terenem walczyły pokolenia Egipcjan, by zbudować potęgę.
 

Egipt zajmuje prawie 1 milion kilometrów kwadratowych i jest domem dla niemal 100 milionów ludzi. To największy i najbardziej zaludniony kraj w świecie arabskim. Ale życie tutaj zawsze było wyzwaniem. Aż 97% terenu to surowa, piaszczysta pustynia. Jak więc starożytnym udało się stworzyć tak potężną cywilizację? Widok z lotu ptaka daje odpowiedź na to pytanie. Życie Egiptowi daje Nil – najdłuższa rzeka na świecie, która rozciąga się przez ponad 6600 km. Bez niej Egipcjanie nie zbudowaliby imperium, ani nawet swoich słynnych piramid. Najsłynniejsze z nich leżą 13 km od centrum Kairu. Widok z lotu ptaka pokazuje ich niesamowitą skalę. Budowle wykonane z około 10 milionów ton kamienia to jedne z największych piramid, jakie kiedykolwiek zbudowano. Największe wrażenie robi ta w Gizie  - ukończona ponad cztery i pół tysiąca lat temu. Powstała z ponad 2 milionów bloków z piaskowca, a każdy z nich waży więcej niż przeciętny samochód. Wybudowana jako grobowiec faraona Cheopsa, jest jedynym z 7 cudów starożytnego świata, który przetrwał do współczesności, a przez trzy i pół tysiąca lat była najwyższą budowlą na naszej planecie.
 

Program „Egipt z powietrza” pokaże, jak wyglądała infrastruktura potrzebna do budowy piramid. Zobaczymy, jak żyją Beduini, odwiedzimy grób Tutanchamona, zwiedzimy także współczesny Kair. Uwaga - od niesamowitych zdjęć i panoramicznych widoków może zakręcić się w głowie!

„Egipt z powietrza” – premiery w niedziele od 28 kwietnia o godz. 22:00 na kanale National Geographic

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo - następca najbardziej udanych odbiorników satelitarnych producenta...

329 zł Więcej...

Nagrywarka HD Velocap HDR1000

Urządzenie pozwalające na nagrywanie ze źródła HDMI lub AV materiału...

690 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 850 ceglasta

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

429 zł Więcej...
reklama