reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

HBO Europe wyprodukuje serial dokumentalny „Pionier” [wideo]

dodano: 2019-04-09 15:05 | aktualizacja: 2019-04-10 19:30
autor: Jakub Sulisz | źródło: HBO

„Pionier” Jesus Gil HBO Europe HBO Europe wyprodukuje serial dokumentalny „Pionier”, którego bohaterem jest hiszpański polityk, magnat rynku nieruchomości i były właściciel klubu piłkarskiego Jesús Gil - jedna z najbardziej fascynujących i kontrowersyjnych postaci hiszpańskiego życia publicznego ostatnich dekad. Serial będzie miał swoją premierę w 2019 roku.

„Pionier” Jesus Gil HBO Europe


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Serial „Pionier” (El Pionero) w reżyserii Enricha Bacha wyprodukuje spółka JWP (Muerte en León). Autorami scenariusza są Enrich Bach i Justin Webster. Produkcja składać się będzie z czterech godzinnych odcinków, które będą zapisem niezwykłego życia Gila. Każdy zilustrowany będzie  archiwalnymi materiałami filmowymi, niepokazywanymi nigdy wcześniej prywatnymi zdjęciami i wywiadami z ludźmi z jego bliskiego otoczenia.

Życie Jesúsa Gila to jedna z najbardziej zaskakujących i niezwykłych historii ostatnich dekad. Ta nieszablonowa postać łamała wszystkie zasady w świecie polityki, sportu, a także na lokalnym rynku nieruchomości. Kontrowersyjny, ekscentryczny i nonszalancki Gil wiedział, jak wkupić się w łaski opinii publicznej i był ulubieńcem hiszpańskich mediów. Jednocześnie notorycznie naginał prawo i przez wiele lat był ścigany przez hiszpańską prokuraturę, która interweniowała w końcu w klubie Atlético Madrid, należącym do niego przez 16 lat, i pozbawiła go funkcji burmistrza Marbelli. Serial dokumentalny Pionier przedstawia historię jego życia pełną skandali, które trafiały na czołówki międzynarodowych gazet. Jednocześnie, twórcy dokumentu skłaniają do zastanowienia się, co sprawia, że pociągają nas osoby pokroju Gila.
 

 
Reżyserem serialu „Pionier” jest Enrich Bach, który jest także współautorem scenariusza i producentem. Bach przez siedem lat był głównym wydawcą cotygodniowego programu publicystycznego Salvados, a w 2015 roku nawiązał współpracę ze spółką JWP z siedzibą w Barcelonie. W 2011 roku wyreżyserował swój pierwszy film dokumentalny Dimache à Brazzaville, który zdobył 11 międzynarodowych nagród. Był także koproducentem i jednym ze scenarzystów serialu dokumentalnego Muerte en León.

Justin Webster jest znanym z wyrazistej narracji i stylu reżyserem filmów dokumentalnych. Jego filmografia obejmuje takie tytuły, jak I’ll Be Murdered (nagroda za reżyserię, FICCI 2014), FC Barcelona Confidential (Prix Europa 2014), Gabo, The Creation of Gabriel García Márquez (nominowany do Międzynarodowej Nagrody Emmy w 2016 roku), Win! (oficjalna selekcja festiwalu Tribeca w 2016 r.) oraz The End of ETA (dokument miał swoją prapremierę podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w San Sebastian w 2016 r.).

- Pionier to projekt, o którym marzyłem od wielu lat. Jego realizacja jest efektem ciężkiej pracy wspaniałego zespołu. Życie Jesúsa Gila jest doskonałym materiałem na fascynujący dokument biograficzny, bo nasz główny bohater był nieprzewidywalną, wielowymiarową i charyzmatyczną postacią, uwielbianą przez opinię publiczną, mimo że notorycznie łamał prawo i podważał zasady ustalone przez publiczne instytucje - podkreśla reżyser Enrich Bach.

- Serial Pionier pozwala nam spojrzeć na współczesne społeczeństwo przez pryzmat bohatera, który przez lata był ulubieńcem hiszpańskiej opinii publicznej i w dalszym ciągu rozpala naszą wyobraźnię. Nawet po latach okazuje się, że biografia Jesúsa Gila jest fascynująca i pełna niespodzianek - powiedział Miguel Salvat, szef produkcji HBO España.

Serial „Pionier” zostanie wyprodukowany dla HBO Europe przez spółkę JWP. Obowiązki producentów wykonawczych w imieniu HBO Europe pełnią Miguel Salvat i Hanka Kastelicová. Premiera produkcji  odbędzie się tego samego dnia we wszystkich krajach europejskich, w których dostępne jest HBO. 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ Duo 4K S2X FBC Multistream

Vu+ Duo 4K - nowa propozycja z segmentu sprzętu Ultra...

1 590 zł Więcej...

Antena Laminas AS-1500 AE

Podświetlana antena epoksydowa - offset 1,6 m w wersji AE...

1 600 zł Więcej...

Gimbal ręczny DJI Osmo Mobile 2 do smartfonów

DJI Osmo Mobile 2, to nowa wersja przełomowego gimbala stworzonego...

599 zł Więcej...
reklama