reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

BLOG: Kanały, które nigdy nie wystartowały w Polsce

dodano: 2019-04-10 13:51 | aktualizacja: 2019-04-10 17:51
autor: Daniel Gadomski / Anita Kaźmierska | źródło: satkurier.pl

kanały telewizja pilot telewizor TV W historii telewizji w Polsce powstało wiele projektów kanałów, które nigdy nie doczekały się uruchomienia. Przypominamy wybrane z nich. Czy słusznie zaniechano ich startu? Jakich kanałów telewizyjnych nadal brakuje na polskim rynku?

kanały telewizja pilot telewizor TV


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

FX

Przy okazji inwestycji Ruperta Murdocha, światowego magnata medialnego, w TV Puls koncern dążył do rozbudowania wachlarza swoich kanałów tematycznych. Rozważano nawet zmianę nazwy z Puls na Fox Polska. Marka miała zostać obudowana m.in. kanałem FX skierowanym głównie do mężczyzn. Miała stanowić uzupełnienie do oferty Fox Life. Prowadzono rozmowy z operatorami i zaplanowano start na 2009 rok. Ostatecznie jednak News Corporation wycofał się z Pulsu, a zamiast FX powstał kanał Fox. Uruchomienie oddzielnej stacji dla mężczyzn mijało się z celem.
 

Fox Crime

W tym samym okresie planowano inne uzupełnienie dla Fox Life, czyli Fox Crime, kanał kryminalny wówczas ze stajni News Corporation, dziś należący do Disney Channels Worldwide. Jego wprowadzenie było naturalne, gdyż kanał działa m.in. w Bułgarii, Portugalii i Włoszech. Być może kiedyś nadawca Fox i Fox Crime zdecyduje się na wprowadzenie tej marki. Pytanie, czy jest zapotrzebowanie. W Niemczech działa RTL Crime, a w naszym kraju AXN Crime emitujący podobne pozycje zmienił nazwę na AXN White. Czyżby nie było zapotrzebowania na telewizję z serialami i filmami kryminalnymi?
 

Fox Sports

Amerykanie chyba z dużą rezerwą podchodzą do inwestycji w Polsce, bo kolejnym kanałem od Foxa w naszym kraju miał być Fox Sports. Spekulowano, że wystartuje na początku 2014 roku. Zwłaszcza, że koszykarską Euroligę z udziałem Stelmetu Zielona Góra mogliśmy oglądać w kanałach Fox i Fox HD. Nadawca nabył wówczas prawa do Euroligi na terytorium całej Europy – w tym Polski. FOX International Channels (FIC), spółka należąca do grupy 21st Century Fox, ogłosiła też podpisanie z Major League Baseball International (MLBI) długoterminowej umowy na wyłączną transmisję na wielu platformach medialnych rozgrywek amerykańskiej ligi baseballu MLB na terenie ponad 30 krajów Europy. Choć nie wykluczano dwóch kanałów sportowych tego nadawcy, to konkretnej daty startu nie było. Nie było też żadnego potwierdzenia ze strony nadawcy. Być może koncern czekał na nabycie bardziej intratnej licencji, która zachęciłaby widzów i operatorów, co jednak nie nastąpiło.
 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Daniel Gadomski


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

329 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

429 zł Więcej...